Як отримати громадянство Євросоюзу росіянам, українцям, білорусам в 2019 році

  1. Легалізація в ЄС
  2. Що дає підданство ЄС?
  3. порядок оформлення
  4. ВНЖ і ПМЖ - обов'язкові етапи
  5. Європейське громадянство, і де його простіше отримати
  6. Спрощене отримання ВНЖ по країнам

Багатьох жителів колишнього СНД привертає громадянство в країнах Євросоюзу, що зумовлено рядом наявних переваг. Сюди можна віднести свободу пересування всередині Єврозони, проживання в розвиненій європейській державі, високий рівень життя, якісна медицина, турбота про пенсіонерів, людей з обмеженими можливостями, сприятливі умови для ведення бізнесу, високі зарплати і багато іншого. Природно багато хто не наважується зробити перший крок або постійно відтягують цей момент. Не дивно, що більшість з них задаються питанням, де легше оформити заповітний паспорт. Дійсно є ряд місць, в яких для іммігрантів діють пільгові умови. До них відносяться: Іспанія, Угорщина, Латвія, Греція і деякі інші. Але розраховувати, що процес легалізації буде зведений до простої формальності ні в якому разі не варто. Тут також необхідно дотримуватися певних норм і встановлених правил.

Тут також необхідно дотримуватися певних норм і встановлених правил

Легалізація в ЄС

Відразу слід внести ясність - поняття громадянин Європи, чисто умовне. Під цим виразом на увазі підданих, що входять в список держав Євросоюзу (всього 28). Тому будь-який громадянин Литви, Франції, Угорщини та інших, які перебувають в цьому переліку можуть сміливо називати себе таким чином. Можна провести паралель з СНД, де також не було єдиного паспорта. Проте, переваги такої спільноти, жителі цих держав уже давно встигли оцінити в повній мірі. В першу чергу це стосується однакових можливостей і прав, що діють на всій території ЄС. Тому питання, як отримати громадянство Євросоюзу громадянину Росії, України, Республіки Білорусь, далеко не пусте і цікавить багатьох жителів колишнього Радянського Союзу.

Що дає підданство ЄС?

Оформити європейське громадянство сьогодні прагнуть не тільки громадяни держав, що входили до складу СРСР, а й з різних куточків земної кулі. Хоча частка російськомовних претендентів досить велика.

Хоча частка російськомовних претендентів досить велика

Паспорт ЄС відкриває широкі можливості

Паспорт Євросоюзу є надійним підтвердженням прав і можливостей для його власника. Сюди можна віднести:

  1. Безвізовий режим переміщення по території Шенгенської зони і не тільки. Загалом, громадяни ЄС можуть вільно відвідувати понад 150 держав на різних континентах.
  2. Якісну європейську освіту дає можливість влаштуватися на високооплачувану роботу в будь-якому куточку світу. До речі для багатьох навчання в певних ВНЗ є безкоштовним. Ще один важливий момент - харчування та проживання багатьом студентам компенсується. Плюс вони можуть поєднувати навчання і роботу.
  3. Медичне обслуговування, в кращих європейських клініках, у провідних світових фахівців. Тут слід зазначити, що за медичною допомогою можна звертатися не тільки в тій країні, чий паспорт має людина, а в будь-який інший, що входить до Європейського Союзу.
  4. Відкривати банківські рахунки, оформляти кредити, купувати нерухомість, транспортні засоби і користуватися всіма благами цивілізованого і добре розвиненого суспільства.
  5. Мати доступ до всіх соціальних пільг та гарантій, які забезпечують гідний рівень життя.

Ще один важливий момент - це можливість збереження російського підданства при отриманні громадянства ЄС, для багатьох це питання є принциповим.

порядок оформлення

Відразу необхідно зрозуміти, щоб оформити громадянство Євросоюзу буде потрібно витратити багато часу, сил і особистих фінансів. Шлях від подачі заявки і до отримання заповітного документа становить 7-12 років, в залежності від обраної держави. Хоча тут є кілька варіантів, що дозволяють прискорити процес.

Всю процедуру легалізації можна розділити на наступні етапи:

  • отримати ВНЖ;
  • оформити ПМЖ;
  • стати підданим однієї з держав європейської спільноти.

Також слід враховувати, що після того як статус буде отримано, іммігрант повинен знаходитися на території певний час.

У наступному відео цей порядок розглянуто покроково на прикладі громадянства Польщі .

ВНЖ і ПМЖ - обов'язкові етапи

Посвідка на тимчасове проживання дає можливість для росіян, українців, білорусів перебувати на території обраної держави певний період часу. До речі досить тривалий (зазвичай 2 роки з можливістю продовжити ще на такий же термін), з яким жодна туристична віза і навіть мультишенген не можуть зрівнятися.

До речі досить тривалий (зазвичай 2 роки з можливістю продовжити ще на такий же термін), з яким жодна туристична віза і навіть мультишенген не можуть зрівнятися

Так виглядає картка ВНЖ в країнах ЄС (в даному випадку Литви)

Без ВНЖ подальші спроби оформити підданство неможливі. Другий крок - отримання ПМЖ, який також вважається обов'язковим. Перед подачею заявки бажано завчасно дізнатися умови дипломатичної місії конкретної держави, так як вони можуть відрізнятися. Хоча в цілому, основні схеми однакові і діляться на такі категорії:

  • через брак;
  • за робочою візою;
  • через статус студента Євросоюзу;
  • відкриття власного підприємства або представництва російської компанії;
  • при возз'єднанні сім'ї;
  • при покупці нерухомості - житлової або комерційної;
  • за медичними показаннями;
  • за інвестиції в місцеву економіку.

Пакет документів стандартний для більшості держав Євросоюзу, але в залежності від підстави для оформлення посвідки на проживання і способу імміграції, можуть знадобитися додаткові довідки і сертифікати.

Отримавши ВНЖ, претендент повинен проживати в обраній країні, дотримуватися чинного законодавства, не мати непогашених судимостей на батьківщині і бути добропорядним і законослухняним громадянином. В такому випадку він має реальні шанси на отримання ПМЖ. Термін проживання в країні зазвичай становить 5-7 років. Протягом цього періоду часу важливо зберегти статус студента чи мати роботу, вирішити житлове питання і мати засоби для існування в достатній кількості.

Документ про ПМП відрізняється в різних країнах, наприклад, в Польщі це Карта став побиту

Скоротити період обов'язкового проживання перед оформленням ПМЖ можна скориставшись однією зі спеціальних програм:

  • возз'єднання сім'ї;
  • одруження;
  • участь в інвестиційному проекті.

Отримання статусу здійснюється при особистому зверненні в дипмісію, територіально знаходиться в обраній країні.

Європейське громадянство, і де його простіше отримати

Завершальним етапом, затіяної справи для російських є безпосередньо громадянство ЄС, хоча далеко не всі доходять до нього, а зупиняються на ПМЖ. Справа в тому, що це дозволяє користуватися практично всіма перевагами, про які написано вище, крім голосування. На практиці, фінальна стадія виявляється, напевно, найпростішою. Досить прожити ще кілька років, маючи ПМЖ і можна ставати повноправним підданим обраної держави.

Досить прожити ще кілька років, маючи ПМЖ і можна ставати повноправним підданим обраної держави

Карта ЄС

Розглянемо питання, де найпростіше в 2019 році легалізуватися і в яких державах діють пільгові програми. Основний сенс багатьох з них - інвестування особистих фінансів в місцеву економіку. Важливо попередньо уточнити, чи не відноситься країна до категорії ЄС-8, де є певні обмеження на навчання, працевлаштування і переміщення. До них відносяться недавні члени європейської спільноти:

1) Країни Балтії:

  • Естонія;
  • Латвія;
  • Литва.

2) Держави розділились після розпаду Радянського союзу:

  • Словаччина;
  • Чехія;
  • Словенія;

3) Колишні соцкраїни:

  • Угорщина;
  • Польща.

Незважаючи навіть на певні обмеження мати паспорт будь-який з них набагато престижніше, ніж російський, український чи білоруський.

Спрощене отримання ВНЖ по країнам

Найпростіше російськомовним емігрантам легалізуватися, а згодом і отримати громадянство в Латвії . В першу чергу це пов'язано з відсутністю мовного бар'єру. Хоч і рекомендується знати національну мову, російську там теж широко застосовують. Для безпроблемного отримання тут ВНЖ досить мати на особистому рахунку суму рівну 250 тис. Євро або її еквівалент в іншій валюті. За таку суму можна купити нерухомість для проживання. Інший варіант - банківський депозит в розмірі не менше 280 тис. Євро.

Своєрідна схема діє на території Угорщини. Тут необхідно придбати державні облігації на суму від 250 тис. Євро. Через п'ять років держава повертає їх в повному обсязі (без відсотків), а власник в цей час має право оформити спочатку ВНЖ і далі ПМЖ.

У Болгарії, претендувати на ПМЖ можна при купівлі нерухомого майна вартістю 300 тис. І більше в євровалюті. При чому це може бути не один будинок або квартира, а декілька, наприклад для кожного члена сім'ї або родичів. Також пільгові умови діють і на заявників, які планують ведення підприємницької діяльності в Болгарії. Також на спрощену схему можуть розраховувати пенсіонери, які мають хороші забезпечення на батьківщині. Для цього вони повинні пред'явити виписки з пенсійного фонду про щомісячні виплати.

В Іспанії вартість покупки нерухомості становить 160 тис, але при цьому претендент на резиденство повинен ще підтвердити наявність достатньої суми грошей на банківському рахунку і наявність надходжень щомісяця.

Греція давно вважалася одним з кращих місць для постійного проживання. Щоб мрію перетворити в реальність буде потрібно купити нерухомість за 250 тис. Маючи таку ж суму і більш на банківських рахунках, плюс щомісячні надходження в розмірі не менше 2-х тис. Можна сміливо претендувати на ВНЖ в Греції.

Крім цього на громадянство Європейського Союзу за спеціальними програмами можуть претендувати біженці і деякі інші категорії населення. Дізнатися більш детальну інформацію можна на офіційному порталі міграційних служб конкретних держав.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Стати британцями хотіли б багато, але знамените Королівство не розташоване приймати до своїх лав усіх підряд. І особливо останнім часом, коли уряд держави перейшло від слів до справи і переглянуло свою візову політику в ...

Сьогодні модно ставити в усьому в приклад японців і мріяти досягти їх рівня буття. Разом з тим на постійну життя в благополучній Японії вирішуються тільки найвідданіші шанувальники її культури і особливого менталітету і сміливі ...

Що дає підданство ЄС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация