Як отримати громадянство Росії українцю в 2019 році

  1. Які переваги дає російське громадянство
  2. етапи легалізації
  3. Процедура отримання тимчасового дозволу
  4. Вид на проживання
  5. Загальні правила отримання громадянства
  6. Спрощена система оформлення громадянства РФ
  7. Програма «Співвітчизники»
  8. Програма для біженців
  9. Відмова від громадянства України

Росія приваблює багатьох іноземних громадян можливістю працювати і розвиватися. Зокрема, дуже багато українців щорічно переїжджають сюди і хочуть отримати російське громадянство. Але, на жаль, все не так просто. Отримання громадянства в Росії - процедура дуже тривала і трудомістка. Вона включає в себе кілька етапів оформлення, причому важливо дотримуватися всіх правил на кожному з них. Інакше громадянство отримати не вийде.

Для жителів Донецької і Луганської областей зроблені винятки, 24 квітня 2019 року. президент Росії підписав указ, згідно з яким їм дозволено оформлювати громадянство за спрощеною схемою. Завантажити його можна тут .

Він став діяти відразу ж після публікації на офіційному сайті президента РФ http://kremlin.ru/acts/news/60358 .

Які переваги дає російське громадянство

Для іммігрантів з України в 2019 році дуже велике значення має легалізація в іншій країні. Отримання російського громадянства дає такі права і можливості:

  1. Вільний перетин кордонів РФ, без огляду і додаткової реєстрації.
  2. Безперешкодне пересування по всіх регіонах країни, без необхідності на кожну поїздку отримувати дозвіл в міграційній службі.
  3. Працевлаштування на хорошу посаду (відповідно до кваліфікації) в будь-якій російській компанії. У тому числі і на державно важливих посадах. Росія приваблює багатьох іноземних громадян можливістю працювати і розвиватися
  4. Відвідування дітьми громадян України дошкільних освітніх установ, шкіл і вузів Росії.
  5. Можливість отримувати безкоштовну медичну допомогу.
  6. Отримання допомоги на дітей, пенсій та інших видів соціальної підтримки.
  7. Можливість брати участь в політичному житті країни.

Але для того щоб отримати права і можливості громадянина Росії в 2019 році, потрібно пройти кілька етапів оформлення різних видів документів.

етапи легалізації

Іноземні іммігранти можуть отримати нове підданство при дотриманні певних умов подачі документів, етапів та термінів очікування. Скільки часу займе процедура повністю, залежить від того, чи є у громадянина України підстави для пільгового отримання громадянства РФ .

Законодавством РФ регламентовані кілька ступенів легалізації:

  1. Реєстрація українців після перетину російського кордону і оформлення міграційної карти.
  2. Реєстрація за місцем проживання протягом 5-7 днів після приїзду в країну.
  3. Подача документів на отримання тимчасового дозволу .
  4. Отримання постійної посвідки на проживання в РФ .
  5. Вступ до громадянства РФ.

Окремі категорії приїжджих з України можуть отримати статут біженця в РФ в 2019 році, який користується додатковими привілеями, і процес отримання громадянства для нього скорочується.

Міграційна карта видається іноземному громадянину на кордоні відразу після в'їзду в країну. Заповнює її сам приїжджий. Якщо разом з громадянином України іммігрує вся сім'я, такі карти заповнюються на кожну людину, в тому числі і на неповнолітніх дітей, окремо. У графі «мета візиту» необхідно вказати - «отримання громадянства РФ».

Вона дозволяє перебувати в Росії 90 днів, після чого потрібно продовження.

Громадяни України мають право не реєструватися в Росії за місцем проживання, після приїзду на протязі трьох місяців. Однак для вихідців з ДНР і ЛНР зроблено виняток - для них термін збільшено вдвічі (180 діб) на підставі Постанови Уряду РФ №1744 . Але якщо отримання громадянства РФ входить в найближчі плани українців, то реєстрація буде потрібна для подачі документів в ГУВМ.

Процедура отримання тимчасового дозволу

Перш за все, громадянам України після приїзду в країну в 2019 році потрібно зробити тимчасовий дозвіл на проживання в Росії.

Російське тимчасовий дозвіл дає громадянину право на працевлаштування та проживання тільки в тому регіоні, де оформлений документ. При цьому іноземці можуть розраховувати на всі соціальні виплати і медичне обслуговування. Термін дії РВП - три роки, причому дозвіл не продовжується.

Взагалі, законодавством РФ строго контролюється питання про те, скільки РВП може бути видано іноземцям щорічно в кожному регіоні.

Але набагато швидше і простіше відбувається видача даного документа поза виділених квот. Претендувати на них можуть наступні категорії приїжджих з України:

  1. Колишні піддані СРСР, а також громадяни Росії після його розпаду.
  2. Громадяни України, батьки яких є росіянами.
  3. Недієздатні пенсіонери, діти яких постійно проживають на території РФ.
  4. Громадяни України, діти яких отримали російське громадянство за правом народження.
  5. Неповнолітні недієздатні українці, чиї опікуни або батьки - росіяни.
  6. Великі інвестори в економіку РФ.
  7. Українці, які уклали шлюб з росіянином.

Для тих, хто не входить в число пільгових категорій, термін оформлення РВП може тривати до 6 місяців, поки не відновлять, квоти на видачу дозволів в 2019 році.

Для оформлення цього документа необхідно надати в міграційну службу за місцем проживання: заповнену анкету, паспорт, медичну довідку. Крім цього, потрібно обгрунтувати отримання дозволу, зробити 4 кольорових фото і прикласти їх, сплатити держмито (це коштує 1600 рублів) і прикласти квитанцію. А також важливо уявити виписки з рахунків або довести регулярний дохід. Цей показник залежить від того, скільки становить мінімальний розмір оплати праці в регіоні звернення.

Міграційна служба розглядатиме заяву і приймати рішення. Якщо воно позитивне, то заявника сповістять за місцем проживання рекомендованим листом.

Вид на проживання

Наступний щабель в отриманні російського громадянства - оформлення постійного дозволу на проживання. Воно дає можливість жити і працювати в будь-якому регіоні РФ, без додаткового дозволу від міграційного відділу. Крім того, вид на проживання дає більше можливостей громадянам України:

  • відкриття ІП на своє ім'я,
  • ведення власного бізнесу,
  • користування соціальним обслуговуванням,
  • можливість відкривати рахунки в російських банках, отримувати кредити, а також багато іншого.

Головне - це дає іммігрантам можливість на оформлення громадянства РФ в 2019 році.

Для того щоб у іноземця була можливість отримати ВНЖ, йому потрібно зробити наступне:

  1. написати заяву на ВНЖ в РФ у двох примірниках.
  2. Додати копії посвідчення особи, міграційну карту, оплачену держмито (оформлення документів коштує 2000 рублів).
  3. Також подаються документи на дітей, свідоцтво про шлюб, виписки з рахунків у банку, медична довідка і довідка про несудимість.

    Приклад довідки про несудимість

Скільки триватиме розгляд заяви та отримання ВНЖ, залежить від конкретного випадку. Саме тому слід заздалегідь подавати документи, щоб тимчасовий дозвіл не минуло до моменту отримання посвідки на проживання.

Загальні правила отримання громадянства

Існують стандартні норми для іноземців, охочих оформити російське громадянство в 2019 році:

  • Заявник повинен вільно володіти російською мовою.
  • Легальне перебування в країні від 5 років.
  • Документи про здобуття освіти в російських навчальних закладах не раніше 2002 року.
  • Підстави для отримання громадянства: спорідненість з громадянами країни, працевлаштування, статус політичного біженця.
  • Наявність місця проживання: власна або орендована нерухомість.
  • Стандартний пакет документів для імміграційної служби.
  • Виписки з банківських рахунків або довідка про доходи, що підтверджують наявність у заявника коштів на проживання в Росії.

Спрощена система оформлення громадянства РФ

У 2019 деякі приїжджі з України можуть розраховувати на прискорений процес оформлення громадянства Росії. Ця програма націлена на те, щоб зробити процедуру швидше і простіше для тих приїжджих, хто потрапляє під її дію. Вона має на увазі вступ в російське громадянство без тривалих умов:

Прискорена система поширюється не на всіх українців. Здебільшого це жителі міста Севастополя і республіки Криму, які входили до складу України, але перейшли у володіння РФ.

У зв'язку з цим українці автоматично отримують російське громадянство, за умови, що вони зареєстровані на даних територіях. Ті, хто хоче залишити колишнє підданство, можуть за пільговою програмою оформити ВНЖ в РФ.

Також це можливість поширюється для жителів Луганської та Донецької областей, згідно указом президента Росії від 24 квітня 2019 року .

Крім того, за спрощеною системою вступити в російське громадянство можуть колишні піддані царської Росії чи СРСР, за умови знаходження території їх проживання в межах кордонів сучасної держави. Дана програма має на увазі імміграцію не тільки українців, а й інших іноземних громадян.

Процедура спрощеної легалізації відрізняється тим, що іноземний підданий отримує громадянство набагато швидше. Насамперед подається заява на постійний дозвіл проживати в Росії. Розглядаються документи протягом трьох місяців. Тимчасовий дозвіл отримувати не потрібно.

Після того, як українцю видається ВНЖ, можна зробити заявку на вступ до громадянства.

Програма «Співвітчизники»

Одне з пріоритетних підстав для іноземної імміграції в країну є переселення співвітчизників, які на даний момент проживають в іншій державі і хочуть повернутися в Росію.

Так як уряд зацікавлений в працездатному населенні, то всіляко сприяє переїзду на свої території іноземців, особливо якщо раніше вони були жителями Росії чи СРСР. Також на переселення мають право нащадки співвітчизників.

Також на переселення мають право нащадки співвітчизників

Також визнається підставою для переселення в країну історична приналежність до місцевого народу, втрата громадянства після розпаду СРСР, а також добровільний вихід з громадянства раніше.

У рамках програми «Співвітчизники» представляються всі необхідні документи, відмова від попереднього громадянства, оплачена держмито і фотографії в відділення міграційної служби. Рішення за заявою українців (або жителів з інших країн) приймаються протягом двох місяців.

Програма для біженців

У світлі останніх подій на Україні, багато громадян тікають з країни, в пошуках спокійного життя і безпеки. Найчастіше притулком стає Росія.

Уряд дуже лояльно ставиться до вимушеним переселенцям і надає їм усіляку взаємодія в працевлаштуванні, пошуку житла, влаштуванні дітей в школи і дитячі сади та інше. Крім цього, біженцю видається соціальну допомогу на проживання та надається допомога в оформленні громадянства.

Для того щоб іммігрувати в Росії в статусі біженця, необхідно після приїзду в країну звернутися в міграційний відділ з проханням надання притулку.

Проживають в спеціалізованому таборі мають право на повне державне забезпечення. Питаннями документації в цьому випадку займаються представники табору політичних біженців.

Питаннями документації в цьому випадку займаються представники табору політичних біженців

Біженці в тимчасовому наметовому таборі в Ростовській області

Скільки часу займе процедура вступу громадянства залежить від наявності потрібних документів, підстав і інших нюансів. На цей період переселенці отримують довідку про надання тимчасового притулку, яка дає можливість працевлаштуватися і користуватися всіма соціальними пільгами, передбаченими для біженців.

Поширюється дія програми на наступні регіони:

  • Північний Кавказ країни;
  • Південний округ;
  • Північно-західні райони;
  • Приволжье;
  • Урал;
  • Сибір;
  • Далекий Схід.

Біженці одержують підйомні, влаштовуються на роботу на умовах, передбачених для росіян, а також отримують громадянство протягом чотирьох місяців при дотриманні всіх правових норм.

Відмова від громадянства України

Придбання російського громадянства передбачає відмова від українського громадянства . Іноземці відправляють в консульство своєї країни відповідну заяву і виходять з наявного громадянства. Вступ в нове підданство можливо тільки після виходу з попереднього.

Але в зв'язку з приєднанням Севастополя і півострова Крим, українці підписують документ, який гарантує вихід з колишнього громадянства, і вступають в російське.

Така відмова розглядається урядом України відповідно до місцевого законодавства. Скільки триватиме розгляд, залежить від індивідуального випадку. Після указу українського президента втрачається колишнє громадянство.

У 2019 процедура ця дещо спростилася. Були внесені поправки до відповідного закону. Ознайомитися з ними можна тут .

Діти, які стали росіянами по праву народження, можуть пройти процедуру відмови разом з одним із батьків.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация