Як швидко і без проблем зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії

  1. Що необхідно врахувати
  2. Необхідні документи для іноземного громадянина
  3. Подача заяви в ЗАГС про шлюб з іноземцем
  4. У кожному чи РАГСі РФ Ви можете зареєструвати шлюб з іноземцем?

Ви взаємно закохалися в іноземця (іноземку) і плануєте спільне майбутнє? Які документи потрібні іноземному громадянину, щоб зареєструвати шлюб на території Росії? З якими труднощами можна зіткнутися? Як правильно подати зібрати необхідні документи і подати заяву? На ці питання ми відповімо в нашій статті.

Що необхідно врахувати

У Росії вступ в законний шлюб контролюється Сімейним кодексом і проводиться відповідно до російського законодавства. Крім того, іноземним громадянам доведеться документально підтвердити, що майбутнє одруження відповідає також всіма законами і правилами, прийнятим в його країні.

Наприклад, в деяких країнах існує обмеження за віком для молодят і ця цифра відмінна від російських законів; потрібне підтвердження місцевої комуни, діаспори, письмову згоду батьків та ін.

При наявності у іноземця подвійного громадянства (російське і іншої країни) підтвердження цих можливих обмежень вже не потрібно. Якщо у нього є кілька громадянств і немає російського, то він сам вирішує, законами якої держави керуватися.

Розглянемо ситуацію, коли іноземець не має громадянства в жодній країні. При наявності постійного місця проживання (ПМП) в РФ, одруження регулюється російськими законами і всі можливі обмеження знімаються.

У разі ж відсутності будь-якого громадянства і наявності ПМЖ в іншій країні, а також наявності обмежень на вступ до шлюбу в даній країні, на них звертають увагу, і потрібно буде підтвердити документально, що перешкод немає.

Дуже важливий момент, на який необхідно звернути увагу жінкам, які виходять заміж за чоловіків з Африки чи Близького Сходу Дуже важливий момент, на який необхідно звернути увагу жінкам, які виходять заміж за чоловіків з Африки чи Близького Сходу. Якщо за законами країни чоловіки, що вступає в шлюб з громадянкою Російської Федерації, дозволено багатоженство, і громадянка Росії - не перша дружина, то такий шлюбний союз не вважається легітимним в Російській Федерації.

Необхідні документи для іноземного громадянина

Разом із заявою про одруження, іноземному громадянину слід подати в ЗАГС документи, необхідні для укладення шлюбу. Ось докладний перелік всіх необхідних документів:

  1. Паспорт та його копія
  2. Підтвердження з посольства його країни (див. Пункти 1.1 і 1.2), про відсутність у громадянина перешкод до укладення шлюбу
  3. Віза або посвідка на проживання - для доказу легальності перебування іноземного громадянина в Росії. До громадянам ряду безвізових країн, це не відноситься.
  4. Якщо іноземний громадянин вже складався раніше в шлюбі, йому потрібно буде пред'явити свідоцтво про розірвання того шлюбу.
  5. Довідка з місця проживання
  6. Квитанція про сплату державного мита.

Обов'язкова умова - всі документи повинні бути обов'язково перекладені на російську мову, завірені нотаріусом і мати спеціальну позначку (апостиль). Для громадян республік колишнього СРСР апостиль не потрібен.

Подача заяви в ЗАГС про шлюб з іноземцем

Після того, як зібрані всі необхідні документи можна сміливо йти в ЗАГС і подавати заяву про реєстрацію шлюбу.

Заява подається як мінімум за 1 місяць до призначеної дати весілля. На практиці, краще подавати заяву за 2-3 місяці. У деяких випадках термін може бути значно скорочений. Всі подробиці про терміни: коли найкраще подавати заяву, які бувають причини для скорочення термінів очікування Ви знайдете в цій статті .

Ось тут Ви можете подивитися приклад заповнення заяви . Там же Ви зможете завантажити порожній бланк заяви та заздалегідь заповнити його будинку в спокійній обстановці.

У разі якщо іноземний громадянин не володіє російською мовою, то заповнювати заяву він повинен на своїй рідній мові. При цьому, обов'язково необхідно перевести документ на російську мову і нотаріально завірити переклад і розпис. Крім того, Вам доведеться запросити професійного перекладача на час подачі заяви і реєстрацію шлюбу. У перекладача повинні бути документи, що підтверджують його кваліфікацію.

Порядок подачі заяви докладно описаний в цій статті -   http://wedding-fabric Порядок подачі заяви докладно описаний в цій статті - http://wedding-fabric.ru/podgotovka/zayavlenie/pravila.html . З цієї статті Ви дізнаєтесь про те, як і де проходить ця процедура, які бувають обмеження для молодят і що робити, якщо один з майбутніх молодят не може під час з'явитися з ЗАГС.

Крім того, вам доведеться вибрати в якій обстановці ви хочете провести реєстрацію шлюбу: урочистій або неторжественно .

Перед подачею заяви обов'язково слід дізнатися докладніше про правила укладання шлюбного союзу в країні, з громадянином якої Ви плануєте майбутнє. Необхідно детально вивчати інформацію про можливі обмеження в цій країні. Цю інформацію в повному обсязі надає консульство іноземного громадянина.

У кожному чи РАГСі РФ Ви можете зареєструвати шлюб з іноземцем?

За законами Російської Федерації шлюб з громадянином іноземного походження не можна зареєструвати в будь-якому палаці одруження. Цю процедуру можна провести лише в центральних РАЦСах міста. У Москві шлюби з іноземними громадянами реєструють в РАГСі №4.

Ви взаємно закохалися в іноземця (іноземку) і плануєте спільне майбутнє?
Які документи потрібні іноземному громадянину, щоб зареєструвати шлюб на території Росії?
З якими труднощами можна зіткнутися?
Як правильно подати зібрати необхідні документи і подати заяву?
У кожному чи РАГСі РФ Ви можете зареєструвати шлюб з іноземцем?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация