Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії?

  1. Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії і дотримати при цьому закон?
  2. Які вимагає документи шлюб з іноземцем в Росії?
  3. Де проводиться реєстрація шлюбу з іноземним громадянином в Москві?

Питання про те, як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії, стає з кожним роком все більш актуальною. Чи йде мова про країни Європи, Америки чи більш звичних пострадянських республіках - в будь-якому випадку, якщо подружжя має різне громадянство, їх очікують певні складності при укладенні шлюбу. Розберемося, як звести їх до мінімуму.

Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії і дотримати при цьому закон?

Які вимагає документи шлюб з іноземцем в Росії?

Де проводиться реєстрація шлюбу з іноземним громадянином в Москві?

Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії і дотримати при цьому закон?

Укладення шлюбу регулюється в нашій країні Сімейним кодексом (СК РФ) і діючими на його підставі підзаконними актами Укладення шлюбу регулюється в нашій країні Сімейним кодексом (СК РФ) і діючими на його підставі підзаконними актами. Відповідно до них, допускає реєстрація шлюбу, в якому один з подружжя має громадянство іншої країни або не має ніякого громадянства. Однак потрібно дотримуватися певних додаткових правил.

Першим з них є те, що на території Росії шлюб укладається тільки за російськими законами. Це означає, що майбутнє подружжя повинні звернутися із заявою в ЗАГС і пройти звичайну процедуру реєстрації.

Причому для іноземця починає відразу ж діяти і друге правило: шлюб з ним вимагає, щоб були дотримані і ті умови, які від нього потрібні за законодавством країни, громадянином якої він є. Вимоги можуть бути різними: досягнення більш високого, ніж в Росії, шлюбного віку, згода батьків або місцевої влади, попередня заручини і т. П. Іноземцю доведеться підтверджувати в російському РАГСі, що з точки зору його країни все норми дотримані. Це правило не поширюється лише на тих іноземців, які крім іноземного мають і російське громадянство: вони з точки зору нашого законодавства будуть розглядатися тільки як росіяни.

У тому ж випадку, якщо у людини взагалі немає громадянства, або є громадянство невизнаної Росією країни, але він легально проживає у нас, до нього теж буде застосовуватися тільки російське законодавство. Але якщо апатриди (тобто особа, яка не має громадянства) постійно проживає за кордоном, а в Росії знаходиться тимчасово, то в цьому випадку знову доведеться керуватися нормами тієї країни, де знаходиться його постійне місце проживання. Нарешті, якщо в іноземця 2 громадянства і більш інших держав (не Росії), він має право сам вибирати, законами якої з них керуватися, вступаючи в шлюб в нашій країні.

Третім правилом буде те, що в Росії визнаються тільки моногамні шлюби - шлюби одного чоловіка з однією жінкою. Якщо у іноземця-чоловіка на батьківщині дозволено багатоженство, він не зможе в Росії взяти під другі дружини громадянку нашої країни. Навіть якщо така пара звернеться в посольство або консульство країни чоловіка, то в Росії такий шлюб визнаватися не буде.

Які вимагає документи шлюб з іноземцем в Росії?

Для того, щоб укласти шлюб з громадянином іншої країни, потрібно подати до органу РАЦС наступні документи:

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

  1. Заява за формою Ф-7, затвердженої Урядом РФ в 1998 році. Бланк такої заяви можна або знайти самостійно на офіційних сайтах, або отримати в тому органі ЗАГС, де буде відбуватися реєстрація. Якщо хтось із подружжя не має можливості особисто з'явитися з заявою, він має право направити окремо свою заяву, засвідчену у нотаріуса.
  2. Особисті документи вступають в шлюб (зазвичай паспорта). Потрібно подавати копії цих документів, а також пред'являти оригінали.
  3. Для іноземця будуть потрібні документи, видані державним органом або посольством його країни про те, що з точки зору їх законів він має право вступати в шлюб.
  4. Також для іноземця потрібно візу або посвідку на проживання, що підтверджують законність його перебування в Росії. Цього не потрібно лише громадянам країн, з якими діє безвізовий режим (Білорусія, Україна і т. Д.).
  5. Якщо хтось із майбутнього подружжя вже був одружений раніше - документи, які підтверджують, що шлюб розірвано або припинено.

Всі документи обов'язково повинні бути російською мовою. Найпростіше в цьому відношенні громадянам країн, де російська має офіційний статус: Білорусії, Казахстану, Киргизії, Південної Осетії і Абхазії. Також документи російською мовою на вимогу заявника видають або запевняють у нотаріуса в Узбекистані і Таджикистані. У всіх інших випадках іноземець, що бажає вступити в шлюб на території Росії, повинен представити до відділу РАЦС офіційно завірений переклад з державної мови своєї країни.

Крім того, якщо іноземець пред'являє документи, видані в його країні, вони повинні пройти процедуру легалізації - визнання цих документів дійсними в Росії. Тут діють правила відразу двох міжнародних конвенцій - гаагській 1961 року і мінської 1993 року, а також договорів між РФ і країною, чий громадянин вступає в шлюб. Для країн-учасниць Гаазької конвенції досить буде проставляння на документі спеціальної позначки - апостиля. У тому ж випадку, якщо країна в конвенції не бере, буде потрібно більш складна процедура консульської завірення в органах МЗС РФ, розташованих в цій країні.

Нарешті, для громадян країн - республік колишнього СРСР, які підписали Мінську конвенцію 1993 року, легалізація документів не вимагається: досить нотаріально завіреного перекладу на російську мову (якщо спочатку документи були складені не на російській мові). До числа таких країн належать:

  • Азербайджан;
  • Вірменія;
  • Білорусь;
  • Грузія;
  • Казахстан;
  • Киргизія;
  • Молдавія;
  • Таджикистан;
  • Туркменія;
  • Узбекистан;
  • Україна.

Країни Прибалтики не беруть участі в цій конвенції, однак з ними укладені окремі договори, тому для них легалізація теж не потрібно.

Крім всіх перерахованих вище документів для реєстрації потрібно квитанція про сплату держмита. Крім того, якщо з країною, громадянин якої одружується на території Росії, укладені будь-які особливі договору, може вимагатися і інших документів, тому доцільно попередньо проконсультуватися з юристом, що спеціалізуються в галузі міжнародного права.

Де проводиться реєстрація шлюбу з іноземним громадянином в Москві?

Оскільки вступ в шлюб з іноземцями часто вимагає участі іноземних посольств (консульств) та подання звідти документів, найрозумніше укладати шлюб з ними в Москві. Саме там, як правило, знаходяться всі дипломатичні представництва іноземних держав - а громадянин РФ має право реєструвати шлюб в будь-якому РАГСі на території країни.

Однак стосовно до іноземних громадян реєстрація має свої особливості. Іноземці в Москві з точки зору органів ЗАГС діляться на 2 категорії:

  • громадяни країн СНД;
  • громадяни Прибалтики і країн, що не входили в СРСР.

У першому випадку шлюби реєструються в будь-якому московському РАГСі. У другому ж звернення можливе лише в один - Палац одруження № 4 на Бутирській вулиці. У всіх інших, відповідно до внутрішнього розпорядку відділів РАГС, заяву від іноземців з далекого зарубіжжя не приймуть.

Крім того, шлюб можна зареєструвати в дипломатичному представництві тієї держави, звідки прибув іноземець. Однак для цього потрібно дотримання законів вже цієї країни, а також наявність міжнародних актів, за якими такий шлюб буде визнаватися в Росії.

Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії і дотримати при цьому закон?
Які вимагає документи шлюб з іноземцем в Росії?
Де проводиться реєстрація шлюбу з іноземним громадянином в Москві?
Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії і дотримати при цьому закон?
Які вимагає документи шлюб з іноземцем в Росії?
Де проводиться реєстрація шлюбу з іноземним громадянином в Москві?
Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Росії і дотримати при цьому закон?
Які вимагає документи шлюб з іноземцем в Росії?
Де проводиться реєстрація шлюбу з іноземним громадянином в Москві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация