Як в'їхати / виїхати особі без громадянства на тимчасово окуповану територію

Як в'їхати / виїхати особі без громадянства на тимчасово окуповану територію

За даними Міграційної служби в Україні за станом на 31.12.2017 на обліку як проживають в країні постійно перебуває 88 620 іноземців та осіб без громадянства. В цілому ж, згідно з цими ж даними, на територію України в'їхали більше 14 мільйонів. Інформації щодо того, наскільки часто такі громадяни перетинають лінію зіткнення, звичайно, немає. Але, безумовно, іноземці здійснюють переїзд з однієї території на іншу. До чого їм варто бути готовим, як нормами регулюються такі пересування і про що краще знати заздалегідь, ми і розповімо.

Отже, відповіді на найбільш поширені питання.

Чим регулюється порядок?

В'їзд-виїзд іноземців та осіб визначено Тимчасовим порядком контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей, порядком перетину кордону, а також міжнародними домовленостями між країнами.

Що передбачає Тимчасовий порядок?

Контролюють переміщення іноземців та осіб без громадянства в певних пунктах уповноважені співробітники підрозділів, що здійснюють державний контроль за паспортним документом і вирішенню фізичної особи.

За якими документами можна перетинати лінію дотику?

В'їзд здійснюється за паспортом, який дає підстави в'їзду, перебування на території України

Зверніть увагу! У зв'язку зі змінами визначених розпорядженням Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотриманням ними правил перебування на території України" іноземці, в тому числі громадяни Російської Федерації , в'їжджають на територію України за закордонними паспортами, що містить безконтактний електронний носій.

Мені потрібна віза?

Так, повинна бути діюча віза (якщо вона потрібна для вас як громадянина іншої держави), не порушений термін перебування, умови тимчасового / постійного проживання на території України

Чи повинен отримати якийсь дозвіл?

Так, вам потрібно отримати дозволи від СБУ.

Оформити його можна через сайт Служби безпеки України для оформлення перепусток, або через Координаційний центр, групи які знаходяться в Краматорську, Бахмуті, Маріуполі, Великій Новосілці, а також Старобільську (адреси доступні за посиланням).

Пропустять мене, якщо я в'їхав на тимчасово окуповану територію з боку Російської Федерації?

Іноземець не буде допущений на підконтрольну територію України в разі порушення порядку в'їзду на територію України (в'їзду через неофіційні або функціонуючі пункти пропуску). Наприклад, якщо ви в'їхали на тимчасово окуповану територію (в Донецьк, Луганськ) з боку Російської Федерації без проходження української митниці.

Зверніть увагу! Якщо в'їзд на територію РФ ви здійснюєте по візі - повторний в'їзд з боку ОСЬ вважається новим в'їздом / виїздом!

Чи можуть мені відмовити у пропуску на тимчасово окуповану територію?

Так. Відмова може бути як в оформленні самого "пропуску" для перетину лінії зіткнення, так і відмовлено безпосередньо на КПВВ (пункті пропуску).

Причинами, згідно з пунктом 5.8. Тимчасового порядку, можуть бути:

відсутність відмітки про перетинання державного кордону або імміграційної картки;
під час попереднього перебування на тимчасово неконтрольованої території було здійснено виїзд з неї не через певні БП, КПВВ.

Незважаючи на дію Закону України «Про реінтеграції», який зобов'язав Кабінет Міністрів України в місячний термін розробити порядок перетину лінії зіткнення особами, товарами, Тимчасовий порядок продовжує діяти.

Ще влітку Міністерство оборони України оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку в'їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій». З повним текстом проекту можна ознайомитися за посиланням.

Метою оприлюднення проекту, як стверджують розробники, є отримання зауважень і пропозицій.

АЛЕ змін так і немає.

Очікуємо далі.

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Правова підтримка та адвокація проблем жителів Донецької і Луганської областей», який реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Інформація та погляди, викладені в цій статті, є думкою авторів і не обов'язково відображають офіційну позицію Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

ДЖЕРЕЛО

Чим регулюється порядок?
Що передбачає Тимчасовий порядок?
За якими документами можна перетинати лінію дотику?
Мені потрібна віза?
Пропустять мене, якщо я в'їхав на тимчасово окуповану територію з боку Російської Федерації?
Чи можуть мені відмовити у пропуску на тимчасово окуповану територію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация