Як за 20 хвилин отримати 200 тис. Євро

Замість посилення впливу в Україні Угорщина отримала приплив в країну російських злочинців.

З 2010 р уряд Угорщини використовувало старий перевірений спосіб посилення впливу на суміжні держави - спрощену систему отримання громадянства для етнічних угорців за кордоном. В цьому році число людей, які отримали таким чином паспорт, перевищить 1 млн.

У нашій країні цільовим регіоном цієї програми стало Закарпатті - з 2010 р другий паспорт там отримали понад 100 тис. Громадян України. Оцінка ця дуже приблизна - генеральне консульство Угорщини в Україні, з огляду на двозначність юридичної ситуації, не повідомляє ні числа виданих на Закарпатті паспортів, ні тим більше - особистих даних отримали ці документи.

Навколо програми тут же виріс кримінальний бізнес з продажу європейського громадянства - і нові паспорти стали пропонувати всім бажаючим. Популярні угорські ділові видання Index і Napi Gazdasаg відзначають, що в результаті тисячі російських злочинців змогли отримати угорське громадянство.

У Росії так накинулися на «українізацію з подальшою венгерізаціей», що цілі легальні фірми та адвокатські контори відкрито пропонували свої послуги. Пропозиціями легко обзавестися угорським громадянством рясніє і інтернет. Серед таких ділків чимало звичайних шахраїв, але більшість все-таки пропонують реальні «послуги», демонструючи детальне знання угорської офіційного діловодства та зв'язків в кримінальному середовищі.

Авторитетна Magyar Nemzet говорить в принципі про терористів і злочинців, для яких створило лазівку угорський уряд, і з ходу вказує на українські документи.

Проблема зазвучала з новою силою після недавньої телепрограми Cеlpont ( «Мета», «Мішень»), в якій її власні джерела заявили: за останні роки 5-6 тис. Злочинців родом з території колишнього Радянського Союзу могли отримати угорське громадянство за сприяння угорського уряду.

За відомостями інформаторів програми, це терористи, наркоторговці, грошові спекулянти, сутенери, для яких важливо не угорське громадянство як таке, а що відкривається їм можливість вільного пересування всередині Євросоюзу.

І відразу ж спливає Україна. Тут, читаємо на index.hu, можна за 15 тис. Євро купити свідоцтво про народження, що зв'язує здобувача з якимось угорським предком, і на цій підставі звертатися до української влади за новими паперами, що дозволяють клопотати про угорське громадянство. Угорські офіційні органи не зверталися до української влади на предмет благонадійності заявників (зі зрозумілих причин - Україна не визнає подвійного громадянства і дуже вороже реагує на спроби інших держав видавати тут свої паспорти) і, таким чином, не могли виявити підробку.

Та й наплив бажаючих стати угорцями був такий великий, що у влади не вистачало людських ресурсів, щоб ретельно обробити надійшли прохання, перевірити справжність усіх документів. Уряд знає про шахрайство з посвідченнями особи при отриманні угорського громадянства. Однак заступник прем'єр-міністра Жолт Шем'єн в програмі Cеlpont спробував заспокоїти телеглядачів, заявивши, що зловживань було небагато.

Журналісти видання index.hu провели власне розслідування і описали це явище.

... Якщо в останні роки в околицях будапештській площі Деак зайти в одне з недорогих закладів, не можна не помітити, наскільки більше стало там російської мови.

Переважна більшість за столиками ні на якій іншій мові і не говорить. Роблячи замовлення, вибирають з нехитрою четвірки відомих їм слів - кола, горілка, пиво, каву.

У той же час вони не справляють враження туристів: їх не хвилюють розташовані поблизу пам'ятки, вони не фотографують підставки під пиво, не вивчають додатки з картою і не прив'язані до сезонів - їх багато завжди. Типова картина: сім'я з 3-4 чоловік трохи насторожено чекає годину-півтора деяких російськомовних персонажів, і коли ті з'являються, швидко допиває напої і йде разом з ними.

Одного разу журналіст, виявивши, що дехто з цієї публіки говорить по-англійськи, запитав, чому ті не цікавляться найближчими туристичними об'єктами. У відповідь почув таку історію: батько співрозмовників (в Москві він був керівником середньої ланки), коли під ним почала горіти земля, за 10 тис. Євро купив угорське громадянство і поспішно виїхав до Німеччини. Тепер він уже угорець, а інші члени сім'ї після прийняття присяги теж стануть угорцями і зможуть піти за главою сім'ї. Якщо вас цікавить ця справа, люб'язно запропонували російські, можна поговорити з брокером за громадянством (його-то вони і чекали), і він докладно опише процес.

Ідею ввести подвійне громадянство породила внутрівенгерская політична боротьба. Вона розгорнулася ще в 2004 році, коли Всесвітня рада угорців ініціював референдум з цього питання. Ідею не без коливань підтримала партія «Фідес», вбачала в цьому шанс загнати в кут нового соціалістичного прем'єра Ференца Дюрчаня. Той в свою чергу не поспішав потрапити в пастку, і уряд провело потужну кампанію проти референдуму: відкрите питання залишав більше можливостей для маневру.

У 2009-му громадську думку Угорщини зробило різкий крен в сторону подвійного громадянства, так що і політикам довелося визначитися в цьому питанні. У 2010 р після повної перемоги «Фідес» парламент з величезною перевагою голосів прийняв закон про подвійне громадянство. Питання набув символічного значення, і процес введення подвійного громадянства пішов «гігантськими кроками».

Вирішували його настільки поспішно, що навіть в керівництві «Фідес» не було повної ясності, за що, власне, голосували. Не дивно, що і кінцевий результат виявився не надто вдалим: після «упрощенческой лихоманки» бажаючим отримати громадянство потрібно було задовольнити лише дві вимоги - пред'явити дані про угорському предка і мінімально володіти угорською мовою. Документи ж по обох позиціях міг видати будь-угорський орган місцевого самоврядування. Спрощення вийшло занадто великим.

Згідно із законом 2010 р угорське громадянство могли просити люди і їхні прямі родичі, які до 1920-го або в 1940-1945 рр. отримали угорське громадянство, говорили по-угорськи і в своїй країні не мали проблем по лінії громадської або національної безпеки. Але як це все перевірити?

І як бути з присягою, якщо здобувач громадянства не знає угорського? Варіанта два: вивчити відповідний текст напам'ять, як вірш, або направити замість себе дублера. Є і така послуга.

На зовнішність ніхто не звертає уваги, аби підставну особу було приблизно того ж віку, що і заявник. Але найдорожче, люксовий, облуживание звільняло навіть від цього: відповідний за віком закарпатський угорець, вже оформив угорське громадянство, продавав багатому росіянину готові документи, в яких просто замінювалося останнє фото. В цьому випадку, скажімо, Євгену залишалося лише запам'ятати, що відтепер його офіційно звуть Чаба.

Цю систему Index назвав великою угодою, в якій брала участь маса народу. Розповідають, що главі одного з сіл поблизу Кишварда надійшло на оформлення відразу близько двох сотень заяв. Він їх все підписав і з розрахунку тисяча євро за кожне за 20 хвилин заробив більше 60 млн. Форинтів. Робота була, як визнають учасники цих процесів, сміховинно легкою.

За гроші навіть гранично спрощену систему можна було ще більше спростити. Якщо спочатку угорське громадянство влаштовували для не говорять по-угорськи, але нібито мають угорське коріння іноземців, то пізніше не було потрібно і останнього: мафія по обидва боки кордону призвичаїлася обходитися і без справжніх документів такого роду. І дійсно, важко відстежити, скажімо, яка народилася в 1915 р прабабусю, не кажучи вже про встановлення спорідненості ...

Угорське видання поцікавилося в національному бюро із захисту конституції, про скількох фактах громадянства, заснованого на фальшивих документах, їм відомо і як йдуть справи з перевіркою. Відповіді журналісти не отримали.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Але як це все перевірити?
І як бути з присягою, якщо здобувач громадянства не знає угорського?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация