Як правильно вибирати оливкову олію: корисні поради

Про користь оливкової олії можна говорити нескінченно. У його складі присутні численні вітаміни, різноманітні мінерали, цінні антиоксиданти і чудодійні поліненасичені жирні кислоти омега-3. Без цього продукту просто неможливо уявити здоровий і збалансований раціон.

Без цього продукту просто неможливо уявити здоровий і збалансований раціон

Оливкова олія - ​​це найпростіший спосіб зробити їжу набагато смачніше і корисніше. Його додають у салати, закуски і рибні страви. Всього декількох крапель оливкової олії буває досить, щоб кардинально змінити на краще вашу їжу.

Сьогодні асортимент супермаркетів настільки різноманітний, що буває досить складно визначитися, який продукт заслуговує на те, щоб бути на вашому столі. KitchenMag пропонує підходити до вибору оливкової олії з розумом. Розповідаємо, що потрібно знати, щоб купити найякісніший продукт для себе і своєї сім'ї.

1. Шукайте на етикетці напис extra virgin

Шукайте на етикетці напис extra virgin

Оливкова олія з Пелопоннесу, традиційно вважається одним з кращих в світі

Насправді це дуже важливо. Наприклад, якщо в Греції ви попросите в магазині оливкова олія, але не уточните, що вам потрібно саме extra virgin, то не дивуйтеся, якщо вам принесуть зовсім не те масло, на яке ви розраховували.

Такий напис гарантує, що масло виготовлено тільки з оливок кращих сортів за допомогою механічної обробки і холодного віджиму. По суті, це своєрідний гарант якості.
2. Визначтеся з цілями покупки

Визначтеся з цілями покупки

Збагачене вітамінами оливкова олія extra virgin ідеально підходить для заправки салатів, але ось для смаження та інших видів термічної обробки зовсім не годиться. Корисні речовини під впливом жарких температур перетворюються практично в канцерогени!

Якщо ви точно знаєте, що збираєтеся смажити на оливковій олії і додавати його при запіканні, то зупиніть свій вибір на рафінованій оливковій олії (refined olive oil, також відомому як "Pure"). Для цих цілей воно прекрасно підходить!
3. Купуйте масло в правильній упаковці

Багато споживачів традиційно вважають за краще бляшану упаковку.

Правильна упаковка грає досить важливу роль. В ідеалі оливкова олія повинна знаходитися в затемненій скляній пляшці. В якості альтернативи можна вибрати більш практичну бляшану упаковку. Такі заходи покликані захистити масло від згубного впливу зовнішніх факторів. Саме з тієї ж причини оливкова олія рекомендують зберігати в темному і злегка прохолодному місці.
4. Зверніть увагу на кислотність

Зверніть увагу на кислотність

Ще один важливий параметр, який необхідно враховувати, щоб купити оливкову олію мрії, - це кислотність. Вона визначається вмістом в маслі олеїнової кислоти. Ваше завдання полягає в тому, щоб купити оливкову олію з максимально низькою кислотністю.
5. Придивіться до кольору

Придивіться до кольору

Перевірити колір масла ви в більшості випадків зможете тільки вдома, тому що якісний продукт продається в пляшках з затемненого скла, які спотворюють справжній колір.

На колір оливкового масла впливає велика кількість чинників, серед яких час збору врожаю, стиглість оливок і багато інших. Якісна оливкова олія має приємний золотистий відтінок. Сірий і насичений зелений кольори, навпаки, говорять про те, що продукт не є якісним або зроблений з перезрілих оливок.
6. Перевірте дату виготовлення

Обов'язково звертайте увагу на дату виготовлення. В середньому від дати виробництва до закінчення терміну придатності має пройти приблизно 18 місяців. Це і є період часу, коли оливкова олія залишається корисним і якісним.

Постарайтеся вибрати максимально свіже оливкову олію, яке було вироблено зовсім недавно. Оливкова олія - ​​це не вино. Згодом воно не набирає корисні властивості, а лише втрачає в якості.

Кислотність оливкової олії - це процентне співвідношення олеїнової кислоти, яка міститься в певній кількості грамів продукту. За середніми показниками, рівень кислотності олії не повинен перевищувати позначку 1%, але при цьому для кожного окремого виду оливкової олії ці дані можуть варіюватися.

Наприклад, за міжнародним стандартом, оливкова олія virgin повинно мати кислотність не більш 1%, а ось для масла оливи extra virgin максимально допустимим значенням є межа в 0,5% кислотності.

Якщо ви купуєте даний грецьке оливкова олія, то на пляшці або упаковці значення кислотності буде позначатися як οξύτητα, а англійською мовою кислотність - це acidity.

Насправді, рівень кислотності олії мало впливає на смак самого масла. Однак досвідчені фахівці відзначають, що при більш низькому показнику кислотності оливкова олія набуває додаткові відтінки смаку і надзвичайну м'якість. З цієї причини на сучасному світовому ринку можна знайти оливкове масло, яке продається з особливим зазначенням на його більш насичений або більш м'який смак, але без відмітки рівня кислотності. Орієнтуючись на цю інформацію, можна зробити висновок про те, що менший відсоток кислотності автоматично означає м'який смак, практично без гіркуватості.

Орієнтуючись на цю інформацію, можна зробити висновок про те, що менший відсоток кислотності автоматично означає м'який смак, практично без гіркуватості

При навмисному виборі макухове масла, кожен покупець повинен бути готовий нормально поставитися до покажчика кислотності, рівному 1.5%. Цей продукт точно так же готовий до вживання в їжу, він не завдає жодної шкоди здоров'ю, проте такий відносно високий рівень кислотності робить масло ідеально підходить для смаження продуктів на вогні.

На противагу високому показнику кислотності, відмітка в 0.1% не стане абсолютною гарантією максимально високої якості масла. Крім цього показника існує ряд інших параметрів, що впливають на якість, таких як сорт оливок і місце, де вирощувалися оливкові дерева. Крім того, оливкова олія з показником кислотності до 0,6% є досить оптимальним, але і дорогим.

Якщо ви припускаєте, що придбане оливкова олія буде використовуватися в раціоні харчування дитини, тоді на упаковці повинен бути зазначений показник кислотності не більше 0,5%, а для деяких виробників - до 1%. Вважається, що це оливкова олія відрізняється легкістю і дуже м'яко впливає на дитячий шлунок. Крім того смак цього масла є невиліковним класикою Греції.

Фахівці рекомендують покупцям сміливо пробувати оливкова олія з різними показниками кислотності. Таким чином, можна підібрати продукт, який ідеально підходить вам за своїми смаковими якостями.

Якщо ви хочете купити дійсно якісне масло, яке з максимальною часткою ймовірності вам сподобається, але боїтеся помилитися у виборі, тоді варто звернути увагу на продукт зі «стандартним», класичним показником кислотності в межах 0,8%. Даний продукт прекрасно підійде для приготування холодних страв і салатів.

Якщо кислотність масла вказана на рівні 2%, про покупку цього продукту вже варто задуматися. Дане масло має певну ступінь гіркоти, не підходить для включення в дитячий раціон. Проте, е

то масло цілком нормльно може бути використано для смаження.
7. Спробуйте оливкова олія

Спробуйте оливкова олія

Звичайно, смак оливкового масла грає вирішальну роль для покупця. Навіть якщо ви будете вибирати масло по всім правилам, немає ніякої гарантії, що ви закохаєтесь в його смак з першого погляду. Втім, це не привід засмучуватися, а лише додаткова можливість для експериментів. Впевнені, що ви обов'язково знайдете "своє" оливкова олія.

Хоча певні стандарти все ж є. Яким же має бути якісне оливкове масло на смак? Універсальної відповіді немає? Гарне оливкова олія може бути солодкуватим, гіркуватим (дерти в горлі), з кислинкою. Очевидними відхиленнями вважається водянистость, згірклості (гіркота мовою), оцтовий або металевий присмак.

використані матеріали kitchenmag / grekcosmetik

Яким же має бути якісне оливкове масло на смак?
Універсальної відповіді немає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация