Як вибрати Біблію?

Як вибрати Біблію?

Сучасний ринок друкованої продукції пропонує величезний вибір видань Біблії. Як розібратися в широкому асортименті книг Святого Письма, і придбати Біблію з найбільш точним, вивіреним змістом, «Гласу народу» розповів голова Видавничого відділу Української Православної Церкви протоієрей Володимир Савельєв.
Голова Видавничого відділу Української Православної Церкви протоієрей Володимир Савельєв
УВАГА НА ГРИФ: «РЕКОМЕНДОВАНО ДО ДРУКУ рецензійний Комісією УПЦ»
Зараз здійснюється обов'язкова богословська і літературна експертиза видань, пропонованих до друку з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви або єпархіальних архієреїв. На книгах, які пройшли таку експертизу, ставиться гриф «рекомендовано до друку рецензійною комісією Української Православної Церкви». Таке ж правило діє і для книг Святого Письма.
Чи можна купувати Біблію, видану поза Церквою, наприклад, Біблійним товариством? Це питання обговорювалося на загальних зборах членів Видавничої Ради Руської Православної Церкви. Говорилося про те, що інославні видання Святого Письма, як показали дослідження біблеїстів Видавничої ради РПЦ, нерідко мають різні конфесійні правки, і такі книги не рекомендується використовувати православним.
У інославних БІБЛІЇ МОЖЕ БУТИ НАЙКРАЩИЙ ДИЗАЙН, але змінити ЗМІСТ
Потрібно брати ту літературу, в тому числі і Біблію, яка благословенна нашим священноначаллям, а тепер має ще й гриф рецензійною комісії. Решту видань потрібно розглядати спеціально і дивитися наскільки вони відповідають православної перекладацької традиції. Тому що будь-який інославних видання може містити вставки або змінюючи, мають конфесійну забарвлення. Вони можуть бути незначними, але тим не менше. А що ці книги краще видані, більш красиві, з найкращим дизайном, то це ні про що не говорить.
Біблія 2008 РОКУ - НАЙБІЛЬШ ТОЧНИЙ ТЕКСТ СВЯЩЕННОГО Письма
Найсвіжіша видання Біблії Видавничої ради Руської Православної Церкви російською мовою вийшло в 2008 році. Воно рекомендовано Церквою як найбільш точний і вивірений текст синодального перекладу Святого Письма.
Але, звичайно ми можемо читати Біблію, яка видавалася і раніше з благословення вищих церковних властей, тобто патріарха Московського або митрополита Київського.
Ті, хто цікавиться православної богослужбової традицією, може придбати Біблію на церковно-слов'янською мовою. Тим більше, що слов'янська Біблія до появи російського синодального перекладу, у нас використовувалася протягом багатьох років, практично ціле століття.
СКІЛЬКИ МОВ ЗНАЄШ, НА СТІЛЬКОХ І ЧИТАЙ БІБЛІЮ
Святе Письмо за богослужінням читається саме на слов'янською мовою і тому важливо мати Слов'янську Біблію у себе вдома, щоб краще розуміти текст. Є книги з паралельним російським і слов'янським текстом, вони дуже зручні при вивченні Писання.
Читати Біблію на богослужбовому мовою - це природно для православного церковного людини. Якщо є така можливість, то потрібно купити і читати. І російською, і на слов'янською мовами.
Читати Святе Письмо в оригіналі (давньогрецькою мовою та івритом) - це в основному доля богословів, вчених. Але є люди, які спеціально вчать біблійні мови, щоб краще вивчити Писання. Адже оригінал має особливу важливість для розуміння тексту.
Взагалі, скільки ти мов знаєш, на стількох можна і читати Біблію. Це буде дуже добре і для місіонерства, і для богословської роботи, і для кращого розуміння.
Ми знаємо, що деякі богослови протягом Великого посту прочитували весь Новий Завіт на грецькій мові. Важливо лише добре розуміти цю мову.
Але якщо людина займається лише збиранням, колекціонує Біблії, ніяких мов не знаючи, то це не зовсім здоровий підхід. Біблія повинна читатися.
КРАЩЕ ЗРОЗУМІТИ БІБЛІЮ ДОПОМОЖУТЬ святоотцівських тлумачень
Крім знання мов краще зрозуміти Біблію допоможуть святоотеческие тлумачення. І саме регулярне читання Писання сприятиме кращому розумінню. Якщо ж щось не ясно, то можна звернутися до священика.
Але обов'язково треба читати коментарі святих отців Православної Церкви, наприклад святителя Іоанна Златоуста. Тому що самостійно можна неправильно або перекручено зрозуміти священні слова. Сам Господь закликає в Євангелії: «досліджуйте Писання» (Ін. 5: 39).
Глас народу

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Як вибрати Біблію?
Чи можна купувати Біблію, видану поза Церквою, наприклад, Біблійним товариством?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация