Як отримати Green Card (Грін Карту) США: заявка, як заповнити анкету, необхідні документи, умови та способи отримання

  1. Що таке Green Card і які переваги вона дає
  2. Способи та умови отримання грін-карти
  3. Возз'єднання з сім'єю
  4. Найближчі родичі
  5. Менш близькі родичі
  6. Оформлення грін-карти через брак
  7. Відео: як оформити грін-карту США через брак
  8. інвестори
  9. біженці
  10. Як отримати грін-карту, граючи в лотерею
  11. Де потрібно зареєструватися учасникам і коли можна дізнатися результат
  12. Відео: розповідь виграла учасниці лотереї
  13. Відео: як правильно заповнювати і подавати заяву на участь в лотереї на грін-карту
  14. співбесіда
  15. Перелік документів
  16. Відео: 5 найефективніших способів отримати грін-карту США

Влаштуватися в Сполучених Штатах мріє велика кількість росіян і жителів інших країн колишнього СРСР. Незважаючи на геополітичні зміни останніх років, США продовжують залишатися одним зі світових лідерів як в області економіки, так і в плані соціальної захищеності громадян. Рівень життя і середній розмір заробітних плат в країні - одні з найвищих в світі, а якщо додати до цього розвинену демократію, то прагнення мільйонів іноземців отримати ПМЖ в США цілком зрозуміло. Одним з найбільш популярних способів переїзду в Америку продовжує залишатися отримання грін-карти. Власник цього документа практично прирівняний в правах до громадянина країни і при необхідності може оформити громадянство через кілька років проживання в Сполучених Штатах. Отримати грін-карту можна через лотерею, реєстрація учасників в якій проходить щорічно. Що слід знати претенденту на грін-карту і як заповнити анкету?

Що таке Green Card і які переваги вона дає

Грін-карта США є документ, який підтверджує, що її власник, не будучи громадянином Сполучених Штатів, має посвідку на проживання в країні з правом на працевлаштування. Свою назву грін-карта отримала завдяки зеленому відтінку, який, до речі кажучи, був не завжди: перші документи, що з'явилися в 1940 році, оформлялися на простий білому папері. Згодом дизайн багаторазово змінювався, удосконалювалася система захисту від підробок, і свій сьогоднішній вигляд грін-карта придбала 1 травня 2017 року. В даний час грін-карту США прийнято вважати одним з найбільш захищених ідентифікаційних документів в світі.

В даний час грін-карту США прийнято вважати одним з найбільш захищених ідентифікаційних документів в світі

Грін-карта США - один з найбільш захищених ідентифікаційних документів в світі

Лицьова сторона карти містить фотографію власника, особисті дані, відбиток пальця. Напис Permanent Resident свідчить про те, що власник документа є постійним резидентом країни і має право безперешкодно жити і працювати по всій території Сполучених Штатів. Крім іншого, наявність такого документа дає право іноземцю розраховувати на громадянство через 5 років проживання в країні. Власник картки може запросити до себе родичів для постійного проживання, а також необмежену кількість разів перетинати кордон США.

Слід пам'ятати, однак, що покидаючи територію країни більш ніж на півроку, іноземець ризикує втратити зеленої карти. У коло обов'язків володаря грін-карт входить: сплата всіх передбачених законом податків, постановка на військовий облік (якщо вік власника знаходиться в межах від 18 до 27 років). Слід зарекомендувати себе як добропорядного і законослухняного громадянина, щоб підвищити шанси на благополучне оформлення громадянства в майбутньому.

Слід зарекомендувати себе як добропорядного і законослухняного громадянина, щоб підвищити шанси на благополучне оформлення громадянства в майбутньому

Грін-карта США дає ряд переваг її власникові, а також накладає на нього певні зобов'язання

Способи та умови отримання грін-карти

Існує безліч підстав отримати Green Card, але жителі Росії та інших країн колишнього СРСР приходять до заповітної мети, як правило, такими способами:

  • возз'єднання з сім'єю;
  • працевлаштування;
  • статус біженця;
  • лотерею.

Возз'єднання з сім'єю

Всі іноземці, які претендують на грін-карту США на підставі того, що у них є родичі серед громадян Сполучених Штатів, діляться на дві базові категорії:

  • найближчі родичі громадян країни;
  • інші родичі, які відносяться до так званої категорії сімейного переваги.

До першої групи зараховано подружжя, діти молодше 21 року, які не перебувають у шлюбі, батьки громадян країни, якщо громадянам більше 21 років. До другої відносяться всі інші родичі. Отримати грін-карту з цієї категорії набагато складніше, т. К. На неї встановлюється щорічна квота, тому іноді претенденти змушені чекати своєї черги кілька років.

На неї встановлюється щорічна квота, тому іноді претенденти змушені чекати своєї черги кілька років

Грін-карту США можна отримати на підставі возз'єднання з сім'єю

Найближчі родичі

Якщо претендент відноситься до категорії «найближчий родич», то сторона, що запрошує в особі громадянина США повинна підтвердити свій намір спонсорувати перебування іноземця в країні і довести наявність достатньої кількості коштів. У момент подачі клопотання запрошений родич може перебувати як на території Сполучених Штатів, так і за її межами. Якщо здобувач уже прибув в країну, він повинен в першу чергу подати в USCIS заяву за формою I-485 на отримання ПМЖ. Одночасно з цим американський родич може подавати петицію I-130 , Що представляє собою клопотання про возз'єднання сім'ї. Або ж приймаюча сторона відправляє на розгляд петицію, чекає результатів і тільки після цього подається заява на ПМЖ.

У разі коли претендент знаходиться за межами США, грін-карта оформлюється через консульство. Спочатку, як і в першому випадку, громадянин країни подає петицію, після схвалення якої здобувач отримує імміграційну візу. Тоді іноземець відправляється в Штати і на митниці подає запит на ПМЖ, сплативши при цьому 165 доларів за обробку документів і виготовлення карти. Слід пам'ятати, що не скориставшись візою протягом року після її оформлення, здобувач може бути виключений з числа претендентів на грін-карту. Якщо заявнику виповнився 21 рік вже по ходу оформлення документів, то формально він повинен бути переведений в категорію «сімейних уподобань», а значить терміни розгляду клопотання значно збільшаться. В такому випадку аплікант має можливість скористатися правом на збереження статусу дитини, коли вік заявника «заморожується» на момент подачі клопотання. Якщо ж в ході розгляду справи претендент уклав шлюб, він однозначно буде виключений з найбільш вигідною категорії найближчих родичів.

Батьки американського громадянина зараховуються до категорії найближчих родичів, якщо громадянину виповнився 21 рік

Менш близькі родичі

Всі інші родичі американського громадянина можуть претендувати на грін-карт в так званому порядку переваги, який залежить від ступеня споріднення. Що це означає? Якщо дитині громадянина США виповнився 21 рік, він потрапляє в категорію інших родичів з першим ступенем переваги. Якщо ж дитина (незалежно від віку) уклав шлюб, він отримує третю. Брати і сестри американця, якому виповнився 21 рік, зараховані до четвертого ступеня переваги і т. Д. Друга ступінь надана дітям і подружжю постійних резидентів країни. Термін розгляду клопотання багато в чому залежить від порядку переваги, до якого віднесений здобувач. Процедура подачі клопотання аналогічна тій, що проходять найближчі родичі.

Процедура подачі клопотання аналогічна тій, що проходять найближчі родичі

Брати і сестри американських громадян можуть розраховувати на отримання грін-карти США

Оформлення грін-карти через брак

Претендувати на грін-карту можуть не тільки подружжя американських громадян, а й особи, які мають твердий намір укласти шлюб з громадянином США. Іншими словами, існує поняття так званої візи нареченої (нареченого), для отримання якої необхідно підтвердити серйозність своїх планів щодо американського партнера. Щоб не допустити випадків шахрайства, міграційні служби здійснюють ретельну багатоступінчасту перевірку поданої інформації, і якщо виявиться, що іноземець має намір укласти фіктивний шлюб з метою отримання грін-карти, такий претендент буде виключений навіть з числа учасників розіграшу лотереї на тривалий час. Серед вимог до претендентів даної категорії - спільне проживання протягом двох років або більше, а також законне право на вступ в шлюбні відносини.

Відео: як оформити грін-карту США через брак

Зелена карта через працевлаштування в Америці

Грін-карта через працевлаштування оформляється, як правило, за участю американського роботодавця, який настільки зацікавився іноземцем, що готовий клопотати перед владою про надання ПМЖ зарубіжному фахівцю. Теоретично починати оформляти грін-карту за допомогою роботодавця можна і не виїжджаючи зі своєї країни, але практика показує, що такий спосіб трудновиполнім і позитивний результат справи тут малоймовірний.

Як правило, здобувач рухається до заповітної мети, виконуючи наступні кроки:

  • отримує робочу візу і приїжджає в Штати;
  • в процесі роботи намагається зарекомендувати себе як висококваліфікованого фахівця і сумлінного працівника;
  • пропонує керівництву почати процедуру оформлення ПМЖ, і в разі згоди роботодавець подає петицію I-140, а сам працівник - заява I-485 з пакетом підтверджуючих документів;
  • в разі позитивного результату розгляду запиту отримує грін-карту поштою.

Пакет документів, який додається до заяви, в цьому випадку включає:

  • запрошення від роботодавця;
  • дві кольорові фотографії, зроблені не більше 30 днів тому;
  • коротку автобіографію у вигляді заповненої форми G-325A;
  • медичну довідку I-693;
  • довідку про відсутність незнятих судимостей;
  • спонсорський лист I-864.

Отримання грін-карти можливо за допомогою працевлаштування в одну з американських компаній

Успішне отримання грін-карти через роботу в більшій мірі залежить від роботодавця, т. К. Саме він повинен виконати левову частку заходів. Процедура може здійснитися досить швидко, якщо претендентові пощастило і його начальство налаштоване доброзичливо, а він сам має подібний досвід. Було б не зайвим повідомити роботодавця про свої подальші плани ще в момент працевлаштування.

В процесі оформлення грін-карти наймач буде повинен в першу чергу визначити розмір заробітної плати працівника, провести рекламну кампанію наявної вакансії, викликати на співбесіди претендентів і лише після цього подавати петицію в Мінпраці. Вона розглядається, як правило, 6-8 місяців, але в окремих випадках термін розгляду може бути збільшений: таке відбувається, коли призначається аудит петиції для уточнення обставин заявника. Слід пам'ятати, що вся документація, яка використовувалася при оформленні грін-карти, повинна зберігатися протягом п'яти років у роботодавця.

Якщо отримано схвалення Мінпраці, роботодавець подає петицію I-140 в USCIS. Термін її розгляду залежить від категорії перевагу, в яку визначено здобувач. Подібних категорій кілька: спортсмени, вчені, інвестори, але найбільш поширені - ЕВ-2 для висококваліфікованих фахівців з досвідом роботи за фахом, і ЕВ-3 для претендентів з вищою освітою або досвідом роботи. Іноземець, зарахований до категорії ЕВ-2, звільнений від необхідності чекати своєї черги, всі інші повинні запастися терпінням, т. К. Відповідь може бути отриманий як відразу, так і через кілька років.

Грін-карту буде простіше отримати, якщо вже є домовленість з роботодавцем

І тільки коли будуть пройдені всі перераховані вище етапи, здобувач може подавати головну петицію I-485 на зміну статусу перебування в країні і отримання ПМЖ.

інвестори

Розраховувати на грін-карту США можуть ті з іноземних підприємців, хто має можливість інвестувати в економіку країни від 500 тисяч до 1 млн USD і відкрити бізнес, який передбачає працевлаштування мінімум десяти американських громадян. Програма ЕВ-5 для інвесторів є однією з підкатегорій програми придбання грін-карт через працевлаштування. З моменту подачі клопотання до отримання документа проходить, як правило, 1,5-2 роки. Метою реалізації цього проекту прийнято вважати створення сприятливих умов для залучення іноземного капіталу в економіку Сполучених Штатів.

Існує два різновиди інвесторської програми отримання грін-карт: стандартна і так звана пілотна. Стандартний варіант передбачає вкладення 1 млн доларів США в одну з галузей економіки країни і створення 10 робочих місць в процесі реалізації проекту. Якщо кошти вкладаються в цільові галузі, мінімальний розмір інвестицій зменшується вдвічі. Інвестор при цьому повинен безперервно перебувати в країні і брати безпосередню участь в керівництві проектом. Пілотна версія інвесторської програми дозволяє об'єднувати капітали для реалізації проекту. Сума вкладень при цьому, як правило, дорівнює 500 тисячам USD, т. К. Інвестуються в такий спосіб в більшості випадків цільові галузі. Брати участь в керівництві проектом іноземець в цьому випадку не зобов'язаний: функції менеджменту покладаються на так звані Регіональні центри реалізації програми ЕВ-5.

Інвестування в економіку США 0,5-1 млн USD може стати підставою для отримання грін-карти

Оформлення грін-карт через інвестування здійснюється в три етапи. Спочатку претендент подає в USCIS петицію I-526, результат розгляду якої стане відомий через 8-12 місяців. У разі схвалення петиції здобувач подає заяву I-485, яке розглядається від 6 до 8 місяців, після чого іноземець отримує «тимчасову» грін-карту на 2 роки. За три місяці до закінчення терміну її дії необхідно подати запит на постійну грін-карту за формою I-829. З нею інвестор і члени його сім'ї має право перебувати в Штатах на законних підставах 10 років. Надалі інвестор може продовжувати грін-карту необмежену кількість разів або подати на громадянство через 5 років після отримання документа.

біженці

Громадяни інших країн, що отримали в США політпритулок чи статус біженця, можуть подавати клопотання про отримання грін-карти через 1 рік перебування в країні: біженці в обов'язковому порядку, а особи, які отримали політичний притулок, - на свій розсуд. До заяви, який представляє собою заповнену форму I-485, в цьому випадку додаються:

  • дві кольорові фотографії;
  • при необхідності - форма G-28 про призначення акредитованого представника в якості повіреного;
  • форма G-325a, що містить біографічні дані заявника;
  • форма I-693 зі списком щеплень;
  • підтвердження наявності статусу біженця.

Слід пам'ятати, що форма I-485 заповнюється на кожного члена сім'ї біженця і до кожного заяви додається необхідний пакет підтверджуючих документів. Всі підготовлені папери в одному конверті відправляються в USCIS.

Всі підготовлені папери в одному конверті відправляються в USCIS

Рішення про надання грін-карт виносить управління у справах громадянства та імміграції США (USCIS)

Як отримати грін-карту, граючи в лотерею

Участь в розіграші лотереї Грін-карт США - доступний практично будь-якому претендентові спосіб отримати ПМЖ в Сполучених Штатах. Державний департамент щорічно встановлює квоту на участь в лотереї, при цьому жодна з країн, що беруть участь в розіграші, не може отримати більше 7% наданих місць.

Вимоги до учасників лотереї мінімальні, але вони є: середня освіта або дворічний досвід роботи за фахом, що вимагає дворічного навчання, протягом п'яти років, що передували участі в розіграші. Більш детально умови для представників різних професій викладені на сайті Міністерства праці . Щорічно щасливими володарями ПМЖ в країні стають 50 тисяч учасників розіграшу лотереї Грін-карт.

Де потрібно зареєструватися учасникам і коли можна дізнатися результат

Реєструватися для участі в розіграші можна в строго певний проміжок часу (як правило, в жовтні-листопаді) на сайті Держдепартаменту США. Точна дата старту анонсується на тому ж сайті. Кожен учасник має право відправити тільки одну заявку: якщо буде виявлено, що від одного претендента надійшло кілька запитів, учасник буде виключений з розіграшу. Поточний стан заявки можна буде перевірити в травні наступного року. Якщо учасник отримає повідомлення про те, що він включений в число претендентів на грін-карту, необхідно виконати послідовність кроків, докладно описаних на сайті Держдепу. Результати стануть відомі ще через рік.

Наприклад, реєстрація на найближчий розіграш почнеться восени 2017 року. Іноземець відразу подав заявку. Навесні 2018 року його переконається в тому, що він включений в число претендентів. А результат розіграшу лотереї стане відомий навесні 2019 року. Після цього можна приступати до оформлення грін-карти.

Відео: розповідь виграла учасниці лотереї

Як заповнити анкету і подати заявку

У процесі реєстрації надзвичайно важливе уважне заповнення анкети учасника. Неправильно або не повністю оформлена анкета гарантовано призведе до того, що запит буде відхилено. Незважаючи на те що свою допомогу в оформленні документів сьогодні пропонують десятки спеціалізованих агентств, практика показує, що заповнювати анкету краще самостійно: відповівши на всі питання, претендент повинен буде зберегти код підтвердження, який краще не повідомляти нікому. Надалі за допомогою цього коду учасник зможе заходити на сайт і перевіряти поточний статус заявки.

В анкеті претендент вказує свои Особисті дані, а такоже інформацію про около родічів. У заявку можна включати подружжя і дітей молодше 21 року: якщо на момент подачі запиту дитині було менше 21 років, а в процесі очікування результату йому виповнився 21 рік, то в окремих випадках можна скористатися правом збереження статусу дитини. Інформація про родичів повинна бути максимально докладною і достовірною.

Відео: як правильно заповнювати і подавати заяву на участь в лотереї на грін-карту

Фотографія для подачі заявки

Крім анкети, іноземець повинен відправити цифрові фотографії - свою і всіх включених в заявку членів сім'ї. Висилаються фото повинні відповідати певним вимогам, в числі яких:

  • знімок повинен бути зроблений не раніше, ніж за 6 місяців до відправлення запиту;
  • положення голови має бути строго анфас, погляд направлений в камеру;
  • фон фотографії - світлий однотонний;
  • окуляри на знімку неприпустимі;
  • головні убори допускаються тільки з релігійних мотивів;
  • формат цифрового фото - JPEG, розмір - не більше 240 кілобайт, максимальне розширення - від 600 до 1200 пікселів (при цьому ширина дорівнює висоті).

Самостійно перевірити відповідність відправляється фотографії встановленим вимогам можна в розділі «Photo Validator» на сайті E-DV .

Самостійно перевірити відповідність відправляється фотографії встановленим вимогам можна в розділі «Photo Validator» на сайті   E-DV

Фотографія на грін-карту повинна відповідати встановленим вимогам

Якщо система відхилить відправлену фотографію, як не відповідає вимогам, претенденту надається ще одна спроба, яку необхідно використовувати у встановлені терміни: наприклад, в 2016 році це був проміжок часу з 4 жовтня по 7 листопада.

З кожним роком участь в лотереї стає все більш безглуздим через великого припливу новоприбулих. Зараз шанс виграшу вимірюється десятими частками відсотка, через 2-3 роки вже будуть соті частки. Надлишок доступної інформації робить свою справу. Той, хто вчора ще й думати не думав про Америку - зараз вже фанатичний ждунов виграшу.

співбесіда

Один з обов'язкових кроків, які повинен зробити учасник лотереї - співбесіда в посольстві . До його проходження заявник повинен зареєструвати в посольстві адреса, на який будуть доставлені візові документи, а також пройти медобстеження. Вирушаючи на інтерв'ю, претенденту треба переконатися в тому, що в його кишенях немає мобільного телефону, флешки, планшета і т. П. Крім того, слід залишити вдома великі багажні сумки, колючі та ріжучі предмети, вибухові речовини. Обов'язково мати з собою роздруковану сторінку-підтвердження реєстрації в якості учасника лотереї, схвалені документи і результати медичного обстеження.

Обов'язково мати з собою роздруковану сторінку-підтвердження реєстрації в якості учасника лотереї, схвалені документи і результати медичного обстеження

Співбесіда в посольстві - один з обов'язкових кроків учасника лотереї Грін-карт

Перелік документів

Перелік документів, які потрібні учаснику лотереї, включає:

  • роздруковану сторінку-підтвердження заповненої форми DS-260 ;
  • дійсний закордонний паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • свідоцтва про шлюби і розлучення;
  • довідку про несудимість, отриману не раніше, ніж рік тому;
  • судові виписки про зняті судимості (при наявності);
  • військовий квиток;
  • довідку про проходження медогляду;
  • два кольорових фотознімку розміром 50х50 мм;
  • дипломи, сертифікати, атестати;
  • трудову книжку;
  • квитанцію про сплату консульського збору в розмірі 330 USD;
  • документи, що підтверджують фінансову спроможність претендента, т. е. що вказують джерела грошових коштів, на які здобувач планує жити в США. Це можуть бути банківські виписки, спонсорські листи, оцінка нерухомості і т. Д.

Всі документи повинні мати переклад на англійську мову і необхідне число копій. Вимоги до оформлення документів, що подаються - на сайті посольства .

Якщо заяву схвалено і співбесіду пройдено успішно, заявнику залишиться отримати паспорт з проставленою імміграційною візою та сплатити збір USCIS в розмірі 220 USD.

Як один мій друг казав що щоб потрапити в Америку треба купу документів і довідок зібрати. А щоб звідти виїхати - достатньо однієї - що ти в своєму розумі ...

Та й документи-то не зовсім на кожного.

Наприклад, appintment Letter тільки одне. Та й на дітей багато з перерахованого не треба якось довідки з поліції, сертифікати про шлюб і розлучення і т. Д ...

До речі, на інтерв'ю ще може допомогти лист на підтримку, якщо хто з живуть в Америці напише, що зустріне, допоможе. Але, звичайно, такий лист не зможе замінити інші докази фінансової незалежності ...

Відео: 5 найефективніших способів отримати грін-карту США

Статистичні дослідження, проведені сьогодні в США, говорять про те, що близько 13% населення країни (42 млн чоловік) в даний час - іммігранти. Як правило, кінцевою метою іноземця, який приїхав в Америку або тільки запланував такий переїзд, є отримання Green Card - документа, який гарантує комфортне і спокійне перебування в країні, а також може стати підставою для оформлення громадянства через певну кількість років проживання в Штатах. Переважна більшість іноземців приходить до отримання грін-карти через родинні зв'язки з громадянами США, далі йдуть в порядку убування: робочі мігранти, біженці, учасники лотереї. Серед жителів країн колишнього СРСР в даний час найбільшу кількість грін-карт оформляють українці, далі йдуть казахи і росіяни.

Що слід знати претенденту на грін-карту і як заповнити анкету?
Що це означає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация