Як з гаманців українців дістали 600 млн грн: хто заробить на квартирних схемах - економічні новини

Кожен українець, який має намір продати нерухомість, зобов'язаний заплатити 1020 грн однією з чотирьох компаній. Причому більшість фірм, можливо, пов'язані між собою, а гроші в такому випадку будуть потрапляти в одні руки. Таке рішення фактично прийняв Фонд держмайна (ФДМУ), передавши свою функцію реєстрації оцінок нерухомості в базі обмеженої кількості приватних компаній. Але якщо держава робила це безкоштовно, компанії зароблять на "послуги" по завантаженню файлів близько 600 млн грн на рік.

OBOZREVATEL розібрався, хто і як запрацює на "квартирної схемою" в Україні.

У той час як незалежні фірми скаржаться: виконати вимоги ФДМУ для під'єднання до майданчика практично не можливо, чотири обраних компанії практично відразу ж отримали ліцензії. Йдеться про "Ві ай пі департамент" (перші отримали право збирати гроші) належить вихідцю з Донецька підприємцю Сергію Хмарі, ТОВ "Про закупівлю" (власники Ігор Арбажан, Ірина Мельниченко та Артем Голубченко), ТОВ "Акцепт Онлайн" (власники Наталія Лазун і Богдана Гасянец) і ІКЦ "АСБОУ" (власник Ольга Дмитрук).

Причому, можливо, як мінімум три компанії пов'язані між собою. А це означає, що конкуренція на ринку - всього лише вітрина, а отримані гроші (з урахуванням кількість угод, як раніше писав OBOZREVATEL , Це близько 600 млн грн на рік) отримають одні і ті ж люди.

Зв'язок між компаніями, як заявляють колеги з проекту bihus.info , Легко можуть визначити фахівці. Так, на двох майданчиках був розміщений один і той же документ, а на трьох з них - практично ідентичний програмний код.

Можливий зв'язок між фірмами також вдалося виявити і OBOZREVATEL . Так, відразу кілька компаній пов'язані з партнерами народного депутатом Антона Яценко, який є автором законопроектів "Про тендерну палату".

Отже, партнер Яценко №1: Володимир Доброскок. Колишній член Тендерної палати, керівник ряду громадських організацій, соратник Антона Яценко. За інформацією ЗМІ, Яценко є почесним членом однієї з організацій Доброскока - "Союзу захисту прав суб'єктів підприємництва".

Артем Голубченко (ТОВ "Про закупівлю") створив компанію "Тендерфінсервіс", а очолив її Володимир Доброскок. Таким чином, Антона Яценко з власником однієї з фірм пов'язує як мінімум загальний партнер - Доброскок.

Партнер №2: Володимир Врублевський. Довести його зв'язок з Яценко куди простіше. Врублевський, згідно бази даних юросіб, і члени його сім'ї разом з сім'єю Яценка числяться засновниками в цілому ряді громадських організацій: "Ініціативи громадської організації стабільності", "За приріст промислового виробництва", "Форум соціально-економічного розвитку" і т.д.

Врублевський також, можливо, добре знайомий з тим самим Артемом Голубченко. Так, Голубченко - бенефіціар "Супер Герої". При реєстрації організації вказали номер телефону +38 (044) 234-63-79. За цим же номером можна додзвонитися "Екстел Інжінірінг". Через дивний збіг обставин два різних ТОВ вказали різні юридичні адреси, але один номер телефону. Другий номер "Ексктел інжиніринг" - (044) 289-22-94. Такий же номер "ТОВ Массжітлобуд", який знаходиться в одному офісі з ТОВ "Строй Ка".

І тут з якоїсь причини підприємство за іншою адресою "АТ - Технології" вказало один з "Строй Ка" контактний номер - +38 (044) 289-00-23. Бенефіціар "Ат-Технології" - ТОВ "ГРАНАТ". Остання компанія числиться власником в "Агентстві з питань гарантій та інвестицій", "Європейської консалтинговому агентстві". У всіх компаніях директором в реєстрах значиться Білоусов Євген Олексійович. Тобто пов'язує їх не тільки власник. Засновник "Європейського консалтингового агентства" - партнер нардепа Антона Володимировича Яценко - Врублевський Володимир Станіславович.

Крім того, Голубченко також має зв'язок і з компаніями "Ві ай пі департамент" і "АСБОУ". Згідно з даними реєстру юридичних осіб, ще кілька тижнів тому власником "АСБОУ" був якийсь Сергій Шевко. Він засновник організації "Парс", а Сергій Хмара ( "Ві ай пі департамент") - її керівник. Пов'язаний через "Парс" Шевко передає керівництво компанією Ользі Дмитрук і приблизно в цей же час в ФДМУ заявляють, що "АСБОУ" отримали можливість збирати по 1020 грн за продаж однієї квартири.

Шевко зареєстрував за адресою вул. Мала Арнаутська, 86 кв. 18 свою компанію "Стандарт-АС". Це звичайна квартира в житловій багатоповерхівці. Ця ж квартира - місце юридичної реєстрації "Парс". Філія організації в Черкасах знаходиться вже в офісі. За адресою бул. Шевченка 266, оф.213. І тут же зареєстровано компанію "Практик Юст". Її власник і керівник - Микола Олегович Гейзбург.

Гейзбург прописаний в Черкасах на вул. Смілянський. За тією ж адресою, судячи з реєстрації, живе і близька родичка підприємця - Гейзбург Симула Беніаміновна. Уповноважена особа в компанії, яка була оформлена на Симула Беніамновну, "Лоск" - їй якийсь Новосельцев Володимир Петрович.

Новосельцев прописаний в Черкасах на вул. Добровольського. Він пов'язаний з декількома компаніями в області, основний вид діяльності - агент з торгівлі машинами, устаткуванням. У Черкаській області він був уповноваженою особою в компанії "Верхняцька Нива". Ця фірма перед закриттям відкрила ТОВ "Маяк", нею керував Кузьменко Володимир Олександрович, який працював директором ТОВ "Плескачівське" в Черкаській області. Серед власників цієї компанії значився і Артем Голубченко.

Таким чином, Голубченко, якого пов'язують з народним депутатом Антоном Яценком відразу кілька партнерів, можливо, має зв'язок з декількома фірмами, які нібито конкурують з ним.

Якщо компанії дійсно пов'язані між собою, фактично під заступництвом народного депутата і за допомогою ФДМУ кілька компаній почали заробляти на тому, що ще недавно надавалося безкоштовно. А українцям доведеться не тільки платити 1020 грн при продажі квартири, але і фінансувати підозрілу "тіньову схему".

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация