Як святкували Новий рік радянські лідери

Леонід Ілліч Брежнєв започаткував традицію привітання народу главою держави за 5 хвилин до бою курантів.

У Радянському Союзі Новий рік завжди був святом делікатесів. Наші мами і тата, бабусі і дідусі, діставали до столу самі рідкісні "смакоту", які в звичайні дні і навіть свята, не могли собі дозволити. Зрозуміло, подавали також традиційні салат «олів'є» та шампанське. Як проходив новорічне свято у генеральних секретарів Країни Рад, згадав Bigpicture.ru.

Володимир Ілліч Ленін

Володимир Ілліч віддавав перевагу в святкові дні працювати. Святкувати Новий рік вождь почав вже в останні роки свого життя, коли жив в Горках. На ленінської дачі ставили велику ялинку, наряджали її самими звичайними іграшками, а в якості гостей запрошували селянських дітей з навколишніх сіл. Всім готувалися скромні солодкі подарунки з декількох цукерок і шматочків цукру, загорнутих в папір.

Всім готувалися скромні солодкі подарунки з декількох цукерок і шматочків цукру, загорнутих в папір

Однак цілком можливо, що все що ми знаємо про новорічні урочистості вождя світової революції - це пропагандистський радянський фейк. Багато істориків вважають, що численні історії про Леніна, ялинки в Горках і дітей, є казками, перевірити достовірність яких, через відсутність підтверджених даних, зараз неможливо.

Йосип Віссаріонович Сталін

Сталін не жалував свята, ніяк не пов'язані з комуністичною ідеологією. Деякий час, в країні навіть засуджувалися прикрашені ялинки, які вважалися символами Різдва, а значить атрибутами мракобісся і пережитками минулого. Але, незважаючи ні на що, винищити бажання радянських людей відзначати Новий рік не зміг навіть Батько народів, і навіть Сталіну довелося змиритися і самому почати святкувати.

Але, незважаючи ні на що, винищити бажання радянських людей відзначати Новий рік не зміг навіть Батько народів, і навіть Сталіну довелося змиритися і самому почати святкувати

Перші кремлівські ялинки за Сталіна почали ставити в середині 30-х років. Новорічні прийоми в Кремлі були пишними і багатолюдними і починалися з підведення підсумків року. Після виступів і обговорень партійні лідери та їхні гості переходили в зал, де був накритий величезний стіл і починався бенкет. Йосип Віссаріонович любив видовища, тому започаткував традицію виступів артистів прямо біля святкового столу, а не зі сцени.

Йосип Віссаріонович любив видовища, тому започаткував традицію виступів артистів прямо біля святкового столу, а не зі сцени

Але новорічні заходи в Кремлі проводилися в останніх числах грудня. Саму новорічну ніч лідер СРСР вважав за краще проводити з родиною та близькими друзями вдома. Ялинка в будинку Сталіна була завжди, навіть в період, коли повсюдно засуджувалася. До 1931 року лісову красуню прибирала дружина вождя, а пізніше - Олександра Биченкова - няня дітей Сталіна. Верхівку ялинки завжди прикрашали зіркою, що копіює зірку Спаської башти кремля.

Верхівку ялинки завжди прикрашали зіркою, що копіює зірку Спаської башти кремля

Гостей в будинку Сталіна було в Новий рік мало. Кожен отримував подарунок, неодмінно вітчизняного виробництва. На столі завжди було спиртне - грузинські вина, коньяки і горілка, але вождь пив тільки чисту воду, яку йому наливали окремо в кришталевий графинчик.

Микита Сергійович Хрущов

Перші роки свого правління Микита Сергійович вважав за краще відзначати всі свята, в тому числі і Новий рік, в сімейному колі. Але через кілька років традиція кремлівських ялинок, заснована Сталіним, повернулася і пишні застілля проходили щорічно. У Кремль запрошувалася не тільки партійна еліта, а й відомі актори, музиканти, вчені, письменники, передовики виробництва.

У Кремль запрошувалася не тільки партійна еліта, а й відомі актори, музиканти, вчені, письменники, передовики виробництва

Столи завжди ломилися від страв і гості їли і пили без обмежень. До речі, сам Хрущов відрізнявся помірністю в їжі та алкоголь. За столом можна було подумати, що генеральний секретар п'є нарівні з усіма, але це було не так. Для Микити Сергійовича завжди ставили спеціальну чарку з товстими стінками і дном, куди входило дуже небагато спиртного.

Леонід Ілліч Брежнєв

Саме Леонід Ілліч Брежнєв започаткував традицію привітання народу главою держави за 5 хвилин до бою курантів. За Брежнєва припинили організовувати грандіозні кремлівські прийоми, так як генсек любив відзначати це свято вдома, в колі рідних і друзів. Підготовкою свята займалася особисто дружина Леоніда Ілліча Вікторія Петрівна. Жінка перевіряла якість страв, сервірування столу і керувала прикрасою будинку.

Жінка перевіряла якість страв, сервірування столу і керувала прикрасою будинку

Обов'язковими стравами на столі були великий торт і фарширована риба, а з алкоголю воліли «Зубрівку» і шампанське. Гості та господарі веселилися не соромлячись - співали військові і естрадні пісні, танцювали, розповідали анекдоти. Але до ранку в будинку Брежнєвих засиджуватися було не прийнято - гості зазвичай роз'їжджалися по домівках в середині ночі.

Але до ранку в будинку Брежнєвих засиджуватися було не прийнято - гості зазвичай роз'їжджалися по домівках в середині ночі

Юрій Андропов і Костянтин Черненко почали керувати країною вже будучи хворими людьми, тому короткі періоди їх правління не ознаменувалися будь-якими новорічними традиціями. Про застілля за участю цих керівників нам нічого не відомо.


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация