Як лягти спати вчасно: 7 рад

Матеріал блогу американської письменниці і юриста Гретхен Рубін The Happiness Project. Матеріал блогу американської письменниці і юриста Гретхен Рубін The Happiness Project

Гретхен Рубін

Не так давно я опублікувала в своєму відеоблозі замітку «Я не можу лягти спати вчасно». Деякі читачі справедливо помітили, що я багато говорила про те, як важливо лягати спати в певний час, але ні слова не сказала, як важко себе змусити взяти і вимкнути світло, коли прийшов час лягати спати.

Це дуже важливе питання. З тих пір, як я почала проект під назвою «Моє Щастя», я все більше і більше переконуюся, що сон просто необхідний для того, щоб відчувати себе щасливою і енергійною.

Якщо ви хочете більше спати, але вам важко змусити себе вимкнути світло, спробуйте наступні способи:

1. Перш за все: визначте для себе, коли вам потрібно лягати спати.

Більшості дорослих людей необхідно 7-9 годин сну щодня. Відповідно, подумайте, коли ви повинні встати і зробіть прості підрахунки. Навіть якщо у вас не вийде щодня лягати спати вчасно, сама ідея «ой, вже опівночі, я повинна була лягти дві години тому» допоможе вам швидше відправитися в ліжко.

2. Не чекайте, поки вам захочеться спати, щоб подумати: «чи не час лягати?».

Ви завжди знайдете, чим себе зайняти, навіть якщо вам вже давно пора спати. Якщо ви абсолютно впевнені, що сну у вас ні в одному оці, незважаючи на те, що на годиннику годину ночі, влаштуйте собі невелику перевірку: сядьте в темній кімнаті і відкиньте голову назад. І посидьте так п'ять хвилин. Ну і як ви тепер себе почуваєте? Спати все ще не хочеться? Так воно і працює.

3. Утримайтеся від використання інтернету мінімум за годину до відходу до сну.

Від телевізора теж краще утриматися, але особисто мене інтернет затягує набагато сильніше, і я набагато довше штучним чином не сплю. Раніше я перед сном в черговий раз переглядала свої е-мейли, щоб вранці встати і «відразу в бій», але швидко зрозуміла, що після цього мені набагато складніше заснути.

4. Не пийте ніяких кофеїновмісних напоїв за кілька годин до сну.

5. Частіше нагадуйте собі, як здорово прокинутися самої до будильника, уникнувши неприємного різкого переходу від сну до реальності.

А тепер, коли ви все ще ходите в мережі в пів на дванадцяту ночі, задайте собі питання: «Воно того варте А тепер, коли ви все ще ходите в мережі в пів на дванадцяту ночі, задайте собі питання: «Воно того варте?»

Нещодавно я виступала перед групою студентів-медиків, і одні з них заперечив мені: «Але якщо я ляжу спати об одинадцятій, я не встигну подивитися телевізор перед сном». Я запитала: «Невже по телевізору показують щось настільки цікаве, що це переважує задоволення виспатися?" (Не знаю, що він в результаті вибрав).

6. Починайте готуватися до сну сильно заздалегідь.

У якийсь момент я зрозуміла, що часто я не лягаю спати, тому що дуже втомилася, щоб зняти контактні лінзи, почистити зуби і переодягнутися. Тоді я стала готуватися заздалегідь. Приємний бонус: якщо я вже почистила зуби, легше не ходити на кухню перекусити.

І останнє…

7. Придумайте собі ритуал відходу до сну і дотримуйтесь його кожен день.

Хтось заварює собі чашку трав'яного чаю, хтось читає в ліжку, хтось наводить лад перед сном. Виконуючи одну і ту ж річ щовечора, ви даєте собі сигнал, що пора готуватися до сну.

Коли я була маленькою, я почула народну мудрість «сон призводить сон». Цей принцип працює з моїми дітьми, працює він і зі мною. Я набагато краще сплю, коли я виспався і відпочила, ніж коли я стомилася.

А як воно відбувається у вас? Може бути, у вас є свої ефективні методи укладання себе спати вчасно?

Переклад Ольги Антонової

Чітайет також:

Ну і як ви тепер себе почуваєте?
Спати все ще не хочеться?
А тепер, коли ви все ще ходите в мережі в пів на дванадцяту ночі, задайте собі питання: «Воно того варте?
Я запитала: «Невже по телевізору показують щось настільки цікаве, що це переважує задоволення виспатися?
А як воно відбувається у вас?
Може бути, у вас є свої ефективні методи укладання себе спати вчасно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация