Як буде розвиватися Євразійський економічний союз далі?

Дуже важливим є питання щодо зняття зберігаються всередині союзу бар'єрів і обмежень, і недопущення появи нових.

Підсумки існування Євразійського економічного союзу і перспективи його розвитку обговорили на Конгресі євразійських ЗМІ в Алмати, передає Zakon.kz.

За його словами, вирішені також багато субстантівние питання.

«Союз створювався для реалізації 4 свобод - рух товарів, послуг, капіталів, робочої сили. По кожному напрямку зроблено чимало. Дуже важливо, що на внутрішніх кордонах скасовано митний контроль, діє єдина тарифна політика. З 1 січня цього року вступив в силу новий Митний кодекс союзу, який скорочує ряд витрат учасників зовнішньоекономічної діяльності. У нас застосовуються єдині заходи, що дуже важливо, санітарно-гігієнічного контролю, вдалося запустити спільний ринок в такій чутливій сфері як фармацевтика, - підсумував він. - Можна констатувати, що в принципі у нас працює товарний ринок, за винятком деяких вилучень ».

За словами С.Шухно, на цьому інтеграційна повістка не вичерпана, це тільки початок шляху, попереду - рішення нових завдань.

Він зазначив, що це приблизно 40% від загальноприйнятих євразійської комісією рішень.

Крім того, належить визначити траєкторії подальшого розвитку інтеграції.

«Щоб визначити плани, потрібно чітко розуміти ситуацію всередині союзу. Тому комісія оцінює виконання досягнутих домовленостей. Зараз ми готуємо документ для доповіді главам держав за підсумками поточного року », - сказав він.

Як зазначив С.Шухно, окремим аспектом стоїть питання про зміцнення ролі суду ЄАЕС і забезпечення виконання всіх норм і зобов'язаннями всіма членами союзу. Висловлюються пропозиції про посилення контрольних функцій органу, створення дієвих механізмів моніторингу за дотриманням прийнятих рішень.

На думку представника ЄЕК, необхідно поступово виходити на реалізацію великих інфраструктурних проектів, які і повинні стати основою інтеграції. Портфель таких проектів уже є.
Він також вважає, що для більш конструктивного діалогу і розвитку інтеграції назріла необхідність у створенні структури, яка працює за аналогією з каналом Євроньюз, через яку б можна було висвітлювати теми євразійської інтеграції, «інакше складно буде донести правильну позицію, яка формується в ЄЕК».

«Інформація про те, що ми робимо, дуже повільно доходить до громадян Євразійського союзу», - сказав С.Шухно.

Шухно

Своєю думкою з приводу інтеграційних процесів в ЄАЕС поділився і російський економіст Євген Надоршин, який вважає, що до повноцінного співробітництва один з одним країни поки не готові.

На його думку, необхідно розширювати співпрацю з зонами вільної торгівлі, з іншими об'єднаннями, включаючи Європейський союз.

У свою чергу інший російський економіст Михайло Делягін зупинився на тенденції, що відбуваються у світовій економіці і які зачіпають в процеси на євразійському просторі.

На його думку, це реальний вибір, який перед нами стоїть в стратегічній і найближчій перспективі.

«І якщо дивитися на досягнутий результат з точки зору цієї потреби, що ми повинні створити свій макрорегіон, то це координація макроекономічної політики, а як можна координувати те, що має принципово різні цілі? У Росії головним в макроекономічному розвитку бачать - це таргетування інфляції. Глава банку Росії, не соромлячись, каже, що так, заходи по таргетування інфляції ведуть до зубожіння населення, ну що ж поробиш ... А, скажімо, ми дивимося на Казахстан, то бачимо, що тут головним є розвиток індустрії, у вас вже друга п'ятирічка йде індустріально-інноваційного розвитку. Не знаю, як у вас, в Росії прийнято з гумором ставитися до стратегічних вказівок керівництва, але при цьому п'ятирічка виконується », - зазначив він, зауваживши, що в першій п'ятирічці з понад тисячу проектів було реалізовано 770, створені нові галузі для Казахстану, у другій п'ятирічці, що йде зараз, теж створюються нові галузі.

Лариса Черненко


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация