Як «Білі лебеді» з Харцизька приміряли в Росії "Російські валянки»

В кінці січня культурно-спортивне свято «Російські валянки» в черговий раз пройшов в Росії, в Білгородській області, на території дубового гаю парку «Грушки», що в селищі Прохорівка

В кінці січня культурно-спортивне свято «Російські валянки» в черговий раз пройшов в Росії, в Білгородській області, на території дубового гаю парку «Грушки», що в селищі Прохорівка.


В рамках реалізації Інтеграційною програми за сприяння Російського центру та благодійного фонду «За майбутнє Донбасу» на фольклорному святі побував Харцизький народний вокальний ансамбль «Білі лебеді».

Це свято відрізняється від інших народних гулянь тим, що ВСЕ учасники фестивалю повинні прийти в валянках - традиційної російської взуття для зими, зручною і теплою. Харцизянкам перед виїздом терміново довелося шукати валянки по всьому місту, хоча під час зимового свята було тепло і затишно.

Харцизянкам перед виїздом терміново довелося шукати валянки по всьому місту, хоча під час зимового свята було тепло і затишно


Про те, як «Білі« лебеді »« злітали »в гості до Росії, газеті «Панорама» розповіла Олександра Генерозова.

«Нас дуже добре приймали, - посміхається Олександра Іванівна. - Адміністрація Прохоровского району допомогла в розміщенні нашого ансамблю в приватному готелі; до нас прикріпили волонтера Марину, яка супроводжувала нас усюди.

Парк «Грушки» унікальний своєю природою, на його території ростуть дуби, переступили двохсотлітній вік. Свято в «Грушках» був дуже масовим, кругом йшла ярмаркова торгівля, дорослих і дітей розважали скоморохи, ростові ляльки, всі бажаючі каталися з великою сніжної гірки. Творчу програму вели цікаві персонажі - Боярин і Бояриня. А на імпровізованій сцені під надувним шатром в кольорах російського прапора виступило 20 самодіяльних колективів. Нас, мешканців Донбасу, зустрічали дуже тепло. Ми виконали три пісні про зиму: дві композиції - всім ансамблем, а пісню «Сніг падає на всіх» заспівала я, як солістка колективу.

Під час свята жителі Бєлгородського краю нас багато розпитували про обстановку в нашій республіці, про те, як живуть прості люди в містах і селищах Донбасу. Виявилося, що у багатьох учасників і глядачів фестивалю є родичі і знайомі в ДНР.

Після фестивалю нам організували екскурсію в музей «Третє полі битви Росії», присвячений Курському танковому бою під час Великої Вітчизняної війни. На території величезного музейного комплексу психологічно перебудовуєшся, тому що відразу ж потрапляєш в атмосферу величі подвигу і вдячної пам'яті нащадків. У центрі площі монументальна скульптурно-художня композиція «Танкова битва під Прохорівкою». Це символ, що втілює героїзм радянських воїнів. У величезному музеї тисячі документів, експонатів, фотографій. Величезна праця сотень людей, які увічнили подвиг народу.

Фестиваль залишив в душах учасників нашого колективу з Харцизька незабутні враження. Метою фестивалю було збереження народного фольклору, традицій народних свят і гулянь. Участь в такому святі подарувало чималий досвід, який нам стане в нагоді в подальшому творчому розвитку. А ще, сподіваємося, ми внесли свою лепту в зміцнення давніх культурних зв'язків між жителями прикордонних територій, а також установами культури Бєлгородської області і Донецької Народної Республіки ».

Рубрика: Творчі колективи Харцизька

Інші публікації рубрики:

Як в Харцизьку запустили «Бумеранг»

А що на Харцизькому танцполі?

Висока мода від Харцизької «Карамель»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация