Як змінювався інтерес українців до курсу валют в 2014 році - аналітика від "Яндекс"

23 Грудня, 2014 року, 11:30

1 584

Аналітики компанії «Яндекс» відстежили інтерес українців до курсу валют за весь 2014 рік. Пік запитів виду [курс гривні до рубля], [курс євро] або просто [курс валют], [курс нбу] припав на початок АТО, при цьому сплески інтересу були також зафіксовані під час кримської кризи, в дні мирних переговорів в Мінську і « розморожування »офіційного курсу НБУ в листопаді 2014 року. У ці періоди гривня то різко зростала, то падала, тому не дивно, що кількість запитів зі словом «курс» збільшувалася до 500 000-600 000 тисяч в тиждень. Для порівняння, в 2013 році, коли курс був більш-менш стабільний, в тиждень «Яндекс» фіксував всього кілька тисяч таких запитів.

Для порівняння, в 2013 році, коли курс був більш-менш стабільний, в тиждень «Яндекс» фіксував всього кілька тисяч таких запитів

Більшість запитів українців про курсах валют пов'язане з курсом гривні. Також сюди входять запити, в яких гривня не згадується, наприклад, [курс долара] (тут мається на увазі курс USD до гривні) або [курс євро]. Найпопулярніші іноземні валюти в запитах українців - це долар США і російський рубль . На кожну з них припадає приблизно по третині від всіх запитів про курсах валют.

Дві іноземні валюти фігурують лише в 10% запитів. Серед таких запитів найпопулярніша пара - це українська гривня і російський рубль. На другому місці, за даними з листопада по грудень 2014 року, долар і рубль. У «Яндексі» припускають, що таким чином українські користувачі реагують на різке коливання курсу рубля .

У різних регіонах України користувачі по різному цікавляться курсом валют. У західних областях частіше, ніж в середньому по Україні, запитують про парі гривня-злотий, а в східних - про пару гривня-рубль. Аналітики вважають, що в даному випадку позначаються інтереси людей, яким доводиться відвідувати сусідні країни: Польщу на Заході або Росію на Сході.

У прикордонних областях України сильніше, ніж в інших регіонах, цікавляться і іншими валютами сусідніх країн, хоча загальне число таких запитів і невелика. Наприклад, в Чернігівській області частіше, ніж де-небудь ще, запитують про білоруський рубль (більше 5% запитів з назвами двох валют), в Закарпатській області - про чеську крону і Угорський форинт (2,7% і 0,2% відповідно) , в Чернівецькій області - про румунську леї (0,7%).

Раніше на AIN.UA виходила добірка ресурсів, які показують поточний курс гривні і динаміку її падіння. Всього ми нарахували сім достовірних джерел, за допомогою яких ви можете моніторити коливання курсу національної валюти.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация