Як варити кашу з полби

  1. Від Стародавнього Єгипту до Америки
  2. Користь в кожному зернятку
  3. Меню в давньоруському стилі

«Буду служити тобі славно, старанно і дуже справно, в рік за три щілинка тобі по лобі, є ж мені давай варену полбу», - ці рядки з «Казки про попа і про працівника його Балду» знайомі всім. А ось що таке варена жито, і з чим її їдять, знає далеко не кожен. Виправляємо це прикре упущення.

Від Стародавнього Єгипту до Америки

Від Стародавнього Єгипту до Америки

Дикоростучий вид полби, якщо вірити історикам, з'явився ще в п'ятому тисячолітті до н. е. Цей злак вирощували в Єгипті, Месопотамії, Стародавньої Греції та Римі. Спочатку з нього робили хліб, який їли не тільки в повсякденному житті, але і використовували для ритуальних обрядів. Перші згадки про полби на Русі відносяться до 10-11 століття. Зернова культура полюбилася селянами тим, що була надзвичайно стійкою як морозної зими, так і до посушливого літа, а ще приносила багатий урожай. Як варити кашу з полби, в ті часи знали в кожній родині. Так тривало до середини 19-го століття, коли в Росії стали повсюдно культивувати більш м'які сорти пшениці.

В кінці століття полбу завезли в Північну Америку, де і до цього дня продаються продукти на її основі, переважно в магазинах здорового харчування. Правда, за океаном таку крупу називають Сельтою. Корисні властивості полби добре відомі і в інших країнах. У Німеччині, наприклад, з неї роблять оригінальні соуси і десерти, а в Італії готують відмінне різотто. У нашій країні полбу сьогодні вирощують лише на Кавказі, в Башкирії і Чувашії. І останнім роки вона стає все більш популярною серед прихильників дієт.

Користь в кожному зернятку

Користь в кожному зернятку

Це не дивно, адже крупа жито, корисні властивості якої перевершують багато інших злаки, - відмінний дієтичний продукт. Зерна полби крупніше пшеничних і захищені дуже щільними лусочками. З одного боку, це серйозно ускладнює процес технологічної обробки і робить невигідним подальше приготування борошна. З іншого, саме за рахунок цих жорстких лусочок жито насичена цінної клітковиною. Завдяки повільним вуглеводів відбувається швидке насичення організму, і відчуття голоду не виникає ще дуже довго.

Крім того, жито - справжній чемпіон серед злаків за запасами поживних речовин. У ній міститься велика кількість рослинного білка, кілька десятків незамінних амінокислот, ненасичені жирні кислоти, вітаміни групи B, мінерали.

користь каші полби безсумнівна для зміцнення імунітету, особливо в осінньо-зимовий період. Регулярне вживання цієї страви дозволяє відрегулювати процеси травлення, нормалізувати рівень цукру в крові, поліпшити стан ендокринної, нервової та серцево-судинної систем. Лікарі рекомендують обов'язково включати полбу в раціон тим, хто страждає на целіакію - алергією на глютен (клейковину), який присутній пшеницю, ячмінь та овес.

Отже, як приготувати кашу з полби, щоб отримати максимум корисних речовин?

Меню в давньоруському стилі

Меню в давньоруському стилі

У стародавні часи полбу готували в російських печах, завдяки чому вона виходила особливо смачною і корисною. Втім, молочна каша з полби прекрасно готується і на сучасній плиті. При цьому вона зберігає всі корисні речовини в повному обсязі. Для початку потрібно замочити склянку полби в кислому молоці або кефірі на ніч. Вранці зливаємо зайву рідину, добре промиваємо крупу під холодною водою і варимо як будь-яку іншу кашу в каструлі з молоком на середньому вогні. Готову полбу потрібно укутати теплою ковдрою на півгодини. Перед подачею гарячу кашу присмачують вершковим маслом.

Рецепт приготування каші з полби - далеко не єдина страва, багате корисними речовинами. Полб'яною суп по-староруський теж може ними похвалитися. Обсмажити в каструлі одну подрібнену цибулину на вершковому маслі. Додамо до неї склянку готової полби і, періодично помішуючи, потім її до золотисто-коричневого кольору. Потім вливаємо в каструлю літр яловичого бульйону, додаємо сіль і спеції за смаком, ретельно перемішуємо. Готуємо суп 40-45 хвилин на слабкому вогні, і наприкінці додаємо півсклянки підігрітих вершків. Збиваємо суп міксером, розливаємо по тарілках і посипаємо подрібненою зеленою цибулею. Ця страва буде вдалим доповненням і сирні грінки. Тонкі скибочки хліба змащуємо маслом, посипаємо тертим сиром і запікаємо кілька хвилин в духовці. Перед подачею нарізаємо грінки кубиками і посипаємо полб'яною суп.

Знаючи, як варити полбу, ви легко зможете урізноманітнити сімейне меню. Адже з цієї крупи можна готувати не тільки каші та супи, а й домашній хліб, булочки, пироги, незвичайні салати. Бажаємо цікавих експериментів і смачного!

Отже, як приготувати кашу з полби, щоб отримати максимум корисних речовин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация