Як вести себе на похоронах

  1. настрій
  2. Одяг
  3. Правильна поведінка під час відспівування
  4. Поведінка на кладовищі
  5. Поведінка після поховання

В Світі немає нічого постійного В Світі немає нічого постійного. Людське життя має строго відведений час. Тим не менше: ми народжуємося, відтворюємо потомство і потім вмираємо. Розглянемо, як правильно вести себе на похоронах знайомих, близьких і рідних людей.

похорон людини - це обряд поховання тіла після його фізичної смерті, переходу з мирського стану в духовний світ. У кожній вірі це робиться про різному, проте сенс закладений один і той же. Складається з ряду обов'язкових складових.

настрій

Кожна людина є небайдужим до чужого горя, навіть якщо це стосується втрати незнайомої людини. На жінок покладається більше обов'язків при проведенні даного обряду. Це полягає в:

  • підготовці покійного до поховання;
  • приготування поминок;
  • оплакування біля труни;
  • турботі про найбільш чутливих людей, наданні їм посильної допомоги.

Важливо зберігати максимальний спокій, передчасно запастися валідолом, нашатирним спиртом і носовими хустками. Це може значно полегшити надання допомоги в самі екстремальні моменти.

Одяг

Важливо правильно підібрати свій одяг Важливо правильно підібрати свій одяг. Зовнішній вигляд повинен відповідати місцю знаходження і проходить події. На це повинні впливати наступні моменти:

  • переважати повинен темний колір, що уособлює траур;
  • речі повинні бути чисті і відповідного розміру (бажано нові);
  • жінки зобов'язані надіти плаття або спідниці, мати хустку в якості головного убору;
  • мінімальне нанесення косметики і парфумерії;
  • по можливості не одягати прикраси;
  • взуття повинна бути на низькій платформі (низьких підборах) темного кольору;
  • важливо одягнути теплі речі і передбачити можливу поїздку на кладовищі.

Важливо підібрати одяг зручну, можливо знадобиться нести небіжчика, кришку або траурні вінки і у людини не буде можливості поправляти одяг.

Правильна поведінка під час відспівування

Будь покійний православним або католиком - його будуть відспівувати. Відбувається це за допомогою священика вдома, або в церкви. У кожній вірі це відбувається по-різному. Важливо не привертати до себе уваги і прислухатися до священика або його помічникам. Як правило, родичі попередньо домовляються з такими людьми. Вся траурна церемонія проводиться за їхнім сценарієм і під їх наглядом.

Поведінка на кладовищі

Близькі знайомі і родичі їдуть проводити покійного на цвинтарі і присутні при його похованні Близькі знайомі і родичі їдуть проводити покійного на цвинтарі і присутні при його похованні. Якщо у людини немає бажання туди їхати, потрібно ввічливо відмовитися, пославшись на поважну причину (на стан здоров'я). При прямому відмову їхати на кладовище людина може бути засуджений за неповагу до небіжчика.

Разом з покійним їдуть його близькі родичі, всі інші перебувають в наступному автобусі або автомобілях.

На самому кладовищі знову слід підкорятися священика або особі, яка проводить цю церемонію. Якщо людину попросили пронести вінок або іншу траурну символіку - відмовлятися не можна.

Після запечатування гробу і опускання небіжчика в яму кожен з присутніх кидає в яму грудочку землі. Яма засипається, поверх встановлюється хрест і вінки. Потрібно вести себе шанобливо до померлої людини, і бути готовим при необхідності надати допомогу його родичам.

Поведінка після поховання

Далі йдуть поминки. Люди, що проводили померлого в останню путь, збираються за столом, їдять спеціальні страви та згадують добрими словами життя і вчинки покійного. Слід пам'ятати, що заборонено лаятися і використовувати негативні висловлювання. Через кілька годин, люди розходяться по домівках.

Що б отримати консультацію з проведення похорону, телефонуйте в будь-який час фахівцям ритуального бюро www.tada.by: +375 (29) 153-84-54 Олександр, або +375 (29) 389-33-86 Діана

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация