Як калічить школа

Мова піде педагогічній системі Базарного, яка переконливо доводить, що без лікарського втручання, тільки педагогічними засобами можна протистояти шкільним формам патології. Є й інші альтернативи, наприклад, сімейне освіту ...

Московська школа-лабораторія № 760 ім. Героя Радянського Союзу А. Маресьєва. Директор - заслужений педагог РФ, кандидат педагогічних наук В. Гармаш. Тут на протязі 15 років в початковій школі застосовуються окремі технології професора В. Базарного.

Випускний клас 2004 року (юнаки): зростання 180-194 см; коефіцієнт показника грудо-плечового тесту більше 1 (тобто постава дуже хороша); гострота зору більше 100 відсотків (по таблиці Новикова), у більше половини хлопців доходить до 200 відсотків (!); ступінь реакції на зовнішній подразник в 2,5 рази вище середніх показників. Перед початком впровадження технологій порушення постави спостерігалися у 95 відсотків учнів. В цілому по школі в 1995-1996 роках було вже 8 відсотків учнів з порушенням постави, на даний момент - 2,2 відсотка (всього 15 осіб на 700).

Дивовижний результат? Чудо? Але гігієнічна програма, розроблена вченими Красноярського краю під керівництвом В. Базарного, затверджена ще в 1989 році в якості методичних рекомендацій "Масова первинна профілактика шкільних форм патології, або розвиваючі здоров'я принципи конструювання навчально-пізнавального процесу в дитячих садах і школах".

Дані методичні рекомендації були прийняті Міністерством охорони здоров'я Росії (за погодженням з Міносвіти) після десятирічної широкої апробації практично у всіх республіках СРСР і скрупульозної експертизи результатів з боку провідних вітчизняних наукових центрів - Горьковського і Іванівського НДІ педіатрії, материнства і дитинства. Результат - тільки позитивний. Питається: чому вона у нас не в масовій школі? Хоча там вже намагалися впроваджувати і "статеве виховання", і валеологію, і комп'ютери, і т. П. А здоров'я дітей тим часом погіршується обвально!

У Росії понад тисячу дитячих садів і шкіл використовують у своїй роботі окремі елементи системи доктора Базарного.

Але чи потрібні Системі Освіти Російської Федерації фізично, психічно і морально здорові, всебічно розвинені діти?

Базарний Володимир Пилипович (народився 4 травня 1942), російський учений, лікар і педагог-новатор Базарний Володимир Пилипович (народився 4 травня 1942), російський учений, лікар і педагог-новатор. Понад 33 років присвятив вирішенню доленосною для Росії проблеми - запобігання демографічної катастрофи шляхом збереження і зміцнення здоров'я підростаючих поколінь. У своїх дослідженнях розкрив коріння і причини спостережуваного в останні десятиліття процесу деградації і згасання життєздатності народу, переконливо показавши, що існуюча система виховання і навчання дітей в дитячих садах і школах спрямована проти природи дитини.

суть системи

Витрати на впровадження системи дуже малі (переобладнання парт (впровадження похилих парт - конторок), впровадження пір'яних ручок замість кулькових, установка спеціальних стендів - офтальмотренажеров і панно «Екологічний буквар», застосування карток з завданнями, держалок для читання тексту).

Головні проблеми при впровадженні системи Базарного:

  1. Інерція мислення педагогів і батьків
  2. Перешкоди з боку чиновників Міністерства охорони здоров'я

Характерні особливості системи Базарного:

  1. Рухливість дітей під час занять;
  2. Роздільне навчання хлопчиків і дівчаток;
  3. Підзвітність педагогів батькам і дітям, минаючи бюрократичні структури міністерства освіти
  4. Чіткі кількісні критерії, за якими проводиться оцінка інтелектуального і психо-фізіологічного стану дітей (а значить, і якості роботи педагога) - уяву, постава, гострота зору і т. Д .;
  5. Природосообразность використовуваних методик - освітній процес протікає завдяки, а не всупереч природному середовищі дітей (на відміну від традиційної системи освіти).
  6. Спільна творчість педагогів, дітей і батьків;
  7. Впровадження предмета «Дитяче хоровий спів», заснованого на народних піснях і класичній музиці.

В даний час система широко використовується в двох регіонах нашої країни - в Республіці Комі і в Ставропольському краї.

Нижче представлена ​​стаття Володимира Базарного з журналу "Російська Федерація сьогодні" № 14, 2005 р

Від худого насіння не чекай доброго племені

З майбутнім у Росії, м'яко кажучи, проблеми. Наше майбутнє нині крокує з пляшкою пива в руках або лежить в пологовому будинку на штучному вигодовуванні. Фактично ми не сьогодні, так завтра підійдемо до межі, за якою залишився число дієздатних громадян не зможе забезпечити армію і прогодувати хворих і немічних. І справа тут навіть не в екстремальних випадках, які ось-ось стануть "нормою життя", - тривожна статистика зростання молодих наркоманів, алкоголіків, хворих на СНІД і т. П. Відома. Йдеться про самому повсякденному: до закінчення школи 50 відсотків підлітків мають обмеження навіть у виборі професії за станом здоров'я. "Шкільне дитинство щасливе" стає ахіллесовою п'ятою національної безпеки Росії.

Більшість експертів стверджують: хворе покоління - результат соціально-економічного безладу Росії і порушеною екологічного середовища. Так, бідних у нас сьогодні багато, а мазутні річки зустрічаються тепер частіше молочних. Але ні органи охорони здоров'я, ні органи освіти так і не вникли в першопричини, глибинні витоки епідемії масового нездоров'я учнів. Чим пояснити феномен, коли життєздатність у дітей з блокадного Ленінграда була вище, ніж у сьогоднішніх немовлят?

Фундаментальною наукою доведено: десять основних форм хронічної патології, які визначають нинішню сверхзаболеваемость і надсмертність, в тому числі руйнування дітородного потенціалу, беруть свій початок саме в школі. У структурі дитячої захворюваності на першому місці хвороби кістково-м'язової системи, на другому - органів травлення, потім хвороби ендокринної системи, психіки.

У дітей до 14 років переважають хвороби органів травлення, а у підлітків з 15 до 18 років - недуги кістково-м'язової системи та психіки. До типових шкільним патологій - порушення постави, короткозорості, викривлення хребта - додаються які колись вважалися старечими захворювання - гіпертонія, атеросклероз, стенокардія, неврози, психічні розлади і т. Д. Йде обвальне руйнування тілесної дітородної конституції.

Більшість були здійснені у другій половині ХХ століття "освітніх новацій" впроваджувалося без елементарного наукового обґрунтування і санітарно-гігієнічної експертизи. Впроваджувалося адміністративно, примусово. В результаті більша частина "шкільних реформ" виявилася чужою природі дитини. Перерахуємо деякі з таких нововведень, що дійшли до нашого часу:

- ігнорування в навчальному процесі творчого, емоційно-смислового правої півкулі і переважна опора на інформаційно-програмований ліва півкуля (будівництво вітчизняної школи на вербальної основі);

- виключення з базового навчального плану повноцінного художнього, музичного, трудового, патріотичного виховання і рукотворчество;

- впровадження безстатевою дидактики, ми навчаємо хлопчиків в одних класах з більш старшими за генетичним і духовному віком дівчатками, в результаті заглушаємо розвиток властивих підлозі (перш за все хлопчиків) уяви, емоцій, фантазій, смислів;

- будівництво навчального процесу в початковій школі на основі скоропису за допомогою кулькової ручки і впровадження для дітей стандартів читання під секундоміри поза оцінки індивідуальних ритмів осмислення прочитаного;

- заміна зростомірна меблів на одновимірну, заміна оптимальної для зорового сприйняття похилій поверхні робочих парт на спотворює перспективу букв горизонтальну поверхню столів;

- заміна оптимального електролампового освітлення на негативний для мозку мелькає люмінесцентне;

- постійно зростаюча інформаційна інтенсифікація навчального процесу.

У підсумку, як визнало Міносвіти в своєму офіційному листі № 220 / 11-12 (від 22.02.99), через тільки один навчальний рік у 60-70 відсотків дітей виявляються ознаки психічних порушень! А попереду ще 10 років такий запаморочливою дидактики!

У Росії - при надвисокої смертності і низької народжуваності - сьогодні склалася важка демографічна ситуація. Навіть в роки Великої Вітчизняної війни народжуваність була вищою, ніж зараз. Відбувається депопуляція, тобто вимирання, російської та інших народів Росії. І це пов'язано не тільки зі сформованими соціальними і економічними умовами. У суспільстві зникає головна домінанта - націленість на дитину і сім'ю. Дуже велику роль має Соціальне навчання, яке здійснюють багато "сексопатологічних" ЗМІ. Але головна наша біда в тому, що у переважної більшості випускників шкіл нинішня система будівництва навчально-виховного процесу руйнує дітородну конституцію. Директор НДІ дитячої гематології МОЗ Росії, членкор РАМН, головний педіатр Москви Олександр Румянцев на парламентських слуханнях у Раді Федерації, присвячених дитячому здоров'ю, заявив буквально наступне: якщо ми до сьогоднішніх дівчатам підійдемо з мірками молоді повоєнного покоління, то з цієї точки зору жодної випускниці школи з нормальною дітородної конституцією сьогодні немає. "Кого ж вони будуть народжувати ?!" - запитує А. Румянцев.

Ми провели дослідження якості тілесної, і перш за все дітородної, конституції у молодих людей (дев'ятикласників), які проживають в підмосковних містах. Майже у всіх старшокласників - вузькогрудого, плоскостопість, відхилення в розвитку таза, порушення постави, зниження функцій витривалості серцево-судинної системи. Це - звичайна молодь зі звичайної школи. Фізичний розвиток цих юнаків практично вже несумісно зі здоровим дітонародженням.

Отримані дані пояснюють ті факти, які озвучив в кінці 90-х років директор Наукового центру здоров'я дітей РАМН академік Олександр Баранов: з кожної 1000 новонароджених, що з'явилася на світ в великих індустріальних містах Росії, у 800-900 виявляються ті чи інші дефекти і аномалії розвитку .

На жаль, сім'я, школа, сучасні ЗМІ так виховали молодих людей, що вони переконані: Господь Бог дав їм розум в ім'я єдиної мети - для все більшого вдосконалення способів задоволення потреб і отримання задоволень і насолод. Завдяки "засобам масової розтління" "героями" молоді вже давно стали секс-зірки. Але ще жодна культура, жодна цивілізація, жоден народ не виживали після занурення їх в сексуальні свободи. І сьогодні в Росії, по суті, майже склався глобальний механізм самоліквідації. З одного боку, у нас вже виросли цілі покоління зі слабкою волею і силою духу. З іншого - ми запустили всепоглинаючу машину спокус. З третього - здоровьеразрушающій процес навчання в державній школі. В результаті ми маємо те, що маємо. А Росія тим часом стрімко вимирає. За останніми даними Росстату, за останні 4 місяці цього року число померлих зросла в 50 суб'єктах і в цілому перевищили торішній показник на 6 тисяч. За січень-квітень умерлo майже 797 тисяч жителів Росії, а народилося лише 477,5 тисячі. Куди йдемо?!

Наш останній реальний шанс зберегти себе як націю полягає в тому, щоб відмобілізувати всі сили суспільства і влади на припинення кореневих механізмів розвитку захворюваності та надсмертності. Ми повинні переорієнтувати систему освіти і охорони здоров'я на справжнє виховання і відтворення народу.

Зрозумілим є одне: такі масштабні катастрофи самі по собі вже нас не залишать. Тільки зведення матері з дитиною на грудях до вищих етичні і політичні цінності суспільства, в культ держави, тільки загальна націленість на виховання здорових, мужніх, сильних духом юнаків та цнотливих наречених - наш останній шанс для продовження духовної історії народу.

Відео про методику Базарного:

Врятуємо дітей - врятуємо Росію

альтернатива:

Домашнє навчання: особистий досвід

Оскільки читачі виявили бажання познайомитися з російським досвідом сімейного виховання, то я вирішила почати, мабуть, з моєї власної сім'ї ...

Хто ходить в школу вранці

Автор на власному досвіді переконалася, що школа для дітей не обов'язкова, крім того вона забирає у дітей 90% вільного часу, при цьому не дає знань, а навпаки всіляко відбиває будь-яке мало-мальськи бажання їх отримувати. А адже всі діти з дитинства тягнуться до знань ...

Читайте також:

80% дорослих мислять як діти

Наскільки корисні школа і ВНЗ?

Дивовижний результат?
Чудо?
Питається: чому вона у нас не в масовій школі?
Але чи потрібні Системі Освіти Російської Федерації фізично, психічно і морально здорові, всебічно розвинені діти?
Чим пояснити феномен, коли життєздатність у дітей з блокадного Ленінграда була вище, ніж у сьогоднішніх немовлят?
Кого ж вони будуть народжувати ?
Куди йдемо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация