Як нас грабують платіжні термінали

Платіжні термінали - це завжди лотерея по частині відсотків за операції. Виграти неможливо, зважилися - нарікайте на себе. І знайте: є такі, де з вас візьмуть 35 відсотків комісійних. Причому ви дізнаєтеся про це тільки після того, як гроші зникнуть в надрах терміналу. Платіжні термінали - це завжди лотерея по частині відсотків за операції

Фото: ТАСС / Інтерпресс

Москвич Андрій Бояков надовго запам'ятає день, коли вирішив скористатися платіжним терміналом на Білоруському вокзалі. На терміналі висвічувалася інформація, що послуга з переказу грошей безкоштовна, і Андрій вирішив покласти на телефон 5 тисяч рублів. Але приймати "п'ятірку" термінал відмовився. Тоді Андрій вніс 4 тисячі рублів тисячними купюрами, і все вийшло. Але радів Бояков недовго - рівно до того моменту, як заглянув в чек і побачив, що на телефон прийшло 2800 рублів, а 1200 рублів оператор терміналу забрав собі в якості комісії. Таким чином, комісія склала 30 відсотків замість нуля.

кореспондент "Москва 24" Микита Піменов відправився на Білоруський вокзал і повторив досвід Боякова: знайшов потрібний пристрій, поклав на телефон 100 рублів - отримав 65. Тоді вирішив перевірити, яку комісію вимагають термінали на іншому вокзалі - Павелецькому. Виявилося, що не набагато менше.


Як з'ясувалося, на всіх вокзалах столиці комісія на внесення грошей на телефон через термінали становить від 25 до 35 відсотків. Однак дізнатися про це можна тільки після внесення грошей. Така ситуація є явним порушенням закону - інформація про розмір комісії повинна з'являтися заздалегідь. Тому власники терміналів заявляють про готовність повернути гроші клієнту, якщо він не згоден з розміром комісії. Але для цього треба з'явитися в офіс компанії, а мова, нагадаємо, йде про терміналах, встановлених в приміщенні вокзалів - їх власники явно розраховують, що терміналом будуть користуватися гості столиці, у яких навряд чи виникне бажання спеціально повертатися з рідних міст в Москву, щоб повернути пару тисяч рублів.

Власники платіжних терміналів пояснюють грабіжницькі комісійні важкими умовами роботи: орендна плата за установку терміналів на вокзалах дуже висока, а ще й за обслуговування терміналів треба платити, і податками бюджет зміцнювати. Насправді головна їх проблема в тому, що сама по собі історія «термінального» бізнесу наближається до логічного фіналу.

Розквіт терміналів оплати доводиться на початок нульових - саме тоді росіяни в повній мірі оцінили можливість оплачувати мобільний зв'язок, комунальні послуги, внести гроші на телефон без витрат часу в зручному для них місці. При витратах на установку і обслуговування терміналу в 4-6 тисяч доларів, апарат, встановлений у вдалому місці окупався в середньому за півроку. Зрозуміло, з'явилося безліч бажаючих заробити на настільки прибутковому бізнесі, і фірми, що займаються установкою терміналів, плодилися з космічними темпами.

Однак незабаром почалися проблеми. По-перше, всі вдалі точки установки терміналів швидко закінчилися. По-друге, почався демпінг - хто більше знизить комісію, щоб залучити клієнтів. А власники невеликих магазинів взагалі стали встановлювати у себе термінали з нульовою комісією, використовуючи їх як засіб залучення відвідувачів.

З метою збереження своїх доходів компанії почали придумувати різні хитрощі - наприклад, блокувати внесення платежів великими купюрами (як у випадку з Андрієм Бояковим, у якого термінал відмовився брати п'ятитисячний купюру). Тобто замість одного платежу на 5 тисяч доводилося проводити п'ять разів по тисячі, і відповідно, з кожного платежу стягувалася окрема комісія: чим менше сума платежу, тим вище відсоток. А потім платіжна система Qiwi взагалі заборонила брати комісії з грошей, що зараховуються до Qiwi-гаманці, і власники терміналів втратили левову частку виручки. Деякі навіть почали блокувати власників Qiwi-гаманців.

Завершальним ударом стала практика банків, більшість з яких проводить ті ж самі платежі для власників своїх карток, але без комісії. А оскільки комісії - єдиних дохід власника терміналу, вони почали банкрутувати так само швидко, як виникали п'ять років тому. І сьогодні, по суті, єдині місця де термінали можуть приносити прибуток - вокзали та інші подібні місця, де проходить великий потік потенційних клієнтів, багато з яких не мають можливості зажадати повернення грошей.

Так що ж, зовсім не користуватися терміналами? На вокзалах - зовсім. А якщо потрібен термінал, постарайтеся знайти той, що встановлений в невеликому магазині або салоні зв'язку - вони найчастіше дійсно працюють без комісії, оскільки служать для залучення відвідувачів.

Так що ж, зовсім не користуватися терміналами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация