Як поміняти прізвище після розлучення на дівочу: документи

  1. Зміна прізвища за згодою
  2. Зміна прізвища за рішенням суду
  3. Як повернути прізвище через кілька років після розлучення

За старою традицією більшість подружжя виявляють бажання носити спільне прізвище За старою традицією більшість подружжя виявляють бажання носити спільне прізвище. Найчастіше наречена бере дані свого чоловіка, висловлюючи тим самим покірність, честь і повагу його сім'ї. Іноді молодята беруть подвійну - коли до дошлюбного прізвища приєднуються дані майбутнього чоловіка.

Головною незручністю тут є необхідність переробити паспорт (внутрішній і закордонний), водійське посвідчення, патент, внести відповідний запис до трудової книжки та інші документи. Все це займає чимало часу і вимагає залізного терпіння. Саме тому в сучасному світі молоді пари при заповненні бланка заяви на шлюб вирішують залишити свої дошлюбні дані.

На жаль, за статистикою 50% шлюбів приречені на провал. Якщо в сім'ї є неповнолітні діти, то подружжя воліють залишитися на шлюбних прізвищах, щоб можна було уникнути тривалої паперової тяганини. Але, іноді неприязнь настільки висока, що жінка бажає позбутися від усього, що нагадувало б їй про втрачені роках подружжя, в тому числі і від прізвища колишнього чоловіка.

Якщо дружина хоче повернути дівочі дані, їй доведеться в органах РАГСу переробляти свідоцтва про народження всіх дітей, так як там вказана її шлюбна прізвище.

За таким же принципом змінюється і прізвище чоловіка, якщо він при вступі в шлюб вирішив взяти прізвище дружини. Прізвище можна змінити відразу ж, при оформленні розлучення, так і через кілька років після цієї процедури.

Зміна прізвища за згодою

Розірвання шлюбу в органах РАГС відбувається при наявності двох обов'язкових умов:

  • відсутність спільних неповнолітніх дітей;
  • відсутність майнових суперечок.

При подачі заяви подружжя представляють співробітнику наступні документи: паспорти, свідоцтво про укладення шлюбу (оригінал), квитанцію про оплату держмита При подачі заяви подружжя представляють співробітнику наступні документи: паспорти, свідоцтво про укладення шлюбу (оригінал), квитанцію про оплату держмита. Про відсутність взаємних претензій щодо спільно нажитого майна вони вказують в заяві.

У відповідній графі бланка можна вказати ті дані, які подружжя бажають носити після розлучення. Але, тут є один нюанс - дівочі взяти не можна, якщо при реєстрації шлюбу у жінки був діючий паспорт на прізвище першого чоловіка.

За російським законодавством сім'я перестає існувати через місяць після подачі спільної заяви. Якщо за цей час дружина вирішила повернути дівоче прізвище, а в заяві була вказані дані чоловіка, то їй можна повідомити про це в письмовій формі співробітнику органу ЗАГС.

При складанні актового запису про припинення існування сім'ї буде вказана ті дані, які бажає залишити чоловіка.

Зміна прізвища за рішенням суду

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію:

8 800 350-13-94 - Федеральний номер

8 499 938-42-45 - Москва і Московська обл.

8 812 425-64-57 - Санкт-Петербург і Ленінградська обл.

Зміна прізвища після розлучення в цьому випадку відбувається не в суді, а в РАГСі, коли дружина звертається за отриманням свідоцтва про розлучення та проставленням відповідного штампа в паспорт.

Чоловік не має ніяких прав забороняти дружині залишити його дані або будь-яким чином впливати на її вибір повернути свої.

Про те, що дружина бере дошлюбні дані, вказують документи про розлучення і штамп в паспорті. Крім цього, в паспорті робиться відповідна відмітка «Паспорт підлягає обміну» і проставляється дата розірвання шлюбу. Ці документи, а також свідоцтво про народження, архівну довідку про одруження і документи на дітей їй треба буде надати в паспортне відділення за місцем проживання для зміни паспорта протягом 10 робочих днів.

Після цього в органі ЗАГС змінюються документи про народження дітей. В актовому записі про народження закреслюється попередня прізвище і зверху вказується справжня, тобто - дівоча. Тепер у митних органів або при оформленні допомоги у співробітників установ не виникатиме питань, чому є розбіжність даних.

Як повернути прізвище через кілька років після розлучення

Якщо дружина вирішила залишити дані чоловіка, а через кілька років все-таки бажає повернути дівочі, на це є законодавчі норми. Отже, як поміняти прізвище після розлучення, якщо пройшло вже багато років після розлучення?

Можна звернутися в ЗАГС і заповнити відповідну заяву Можна звернутися в ЗАГС і заповнити відповідну заяву. У ньому повинні бути вказані причини зміни. До заяви необхідно додати такі документи (оригінали та копії):

  • паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • архівна виписка з актових записів про шлюб;
  • свідоцтво про розлучення;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • 2 фото 3х4;
  • Довідка з роботи.

Документи підшиваються в справу в оригіналі. Зміна даних в паспорті і в свідоцтвах про народження дітей проводиться одночасно. На підставі висновку органу РАЦС видає нові папери.

Якщо діти повнолітні, їм самим можна звернутися в ЗАГС за місцем свого проживання із заявою про зміну даних матері в своєму свідоцтві про народження. До вищевказаного пакету документів вони повинні додати копію паспорта матері на нову (дівоче) прізвище та копію свідоцтва про розлучення батьків, виданим зміни всіх даних.

На закінчення хочеться сказати, що жінки беруть дівоче прізвище після розлучення під впливом негативного емоційного фону. Згодом їм доводиться міняти практично всі документи, стикаючись з перепонами бюрократичної системи.

А, через кілька років, вони знову виходять заміж і з радістю беруть прізвище нового чоловіка. Так чи варто проробляти ці «паперові» маніпуляції, витрачаючи на них не тільки масу вільного часу, але і грошові кошти? Питання зміни прізвища повинен бути на 100% усвідомленим і продуманим до дрібниць.

Увага! У зв'язку з останніми змінами в законодавстві, юридична інформація в даній статті могла застаріти! Наш юрист може безкоштовно Вас проконсультувати - напишіть питання в формі нижче:

Коментарі

Коментарі відключені

Отже, як поміняти прізвище після розлучення, якщо пройшло вже багато років після розлучення?
Так чи варто проробляти ці «паперові» маніпуляції, витрачаючи на них не тільки масу вільного часу, але і грошові кошти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация