Як повернути час назад? Чи вдавалося кому то повернути час назад? Думка і досліди відомих фізиків.

  1. Поняття часу в фізиці
  2. Що може бути машиною часу в фізиці?
  3. Чи можна повернути час назад?
  4. Філософи і релігія
  5. Як повернути час назад в життя?
  6. Відео про експерименти з часом

Короткий зміст статті:

Мудрість приходить з роками, з роками і приходить усвідомлення справжніх цінностей в житті, інше бачення світу і інше ставлення до речей. Добре визнати свої минулі помилки, але тоді з'являється велика спокуса глибокого розчарування в собі, самокопання і самобичування. В голові крутяться думки: чому я цього не зробив по-іншому, навіщо я не слухав батьків, як повернути час назад і все виправити. І якщо, на складне питання, чому людина зробила так, а не по-іншому, є більш-менш зрозуміле пояснення, то відповісти, як повернути час назад, ніхто поки що не так і не зміг.

Поняття часу в фізиці

Чи може хто-небудь з певністю сказати, що таке час? Величина часу використовується у всіх точних науках. Але самим поняттям займається фізика.

У класичній фізиці час представляють як безперервну, нічим не обумовлену величину, яка в якості одиниці вимірювання використовує періодичну послідовність подій.

Вивченням часу більш глибоко займався Ньютон, Галілей і Ейнштейн, останній висунув свою версію про час. Він припустив, що час взаємопов'язане зі швидкістю світла і тому відносно. У вакуумі швидкість світла абсолютна, а значить, і час вимірюється по-іншому.
Це припущення ілюструє парадокс близнюків.

Якщо взяти двох братів близнюків, одного віку, наприклад 10 років, одного з них залишити на землі, а іншого відправити до якої-небудь зірки зі швидкістю світла, то до моменту повернення, той близнюк, який залишився на землі виявиться набагато старше повернувся з подорожі брата. Це говорить про те, що в космічному просторі, де світло рухається з найменшою швидкістю, час уповільнюється.

Світло поширюється за якийсь проміжок часу, людське око його сприйме теж за деякий інтервал, а за цей час навколишнє оточення нехай незначно, але зміниться, а ми побачимо те, що вже відбулося. Виходить, що дивлячись на небосхил ми бачимо не самі хмари, а то якими вони були в минулому часі, частки секунд тому. Так само і весь навколишній світ бачимо, яким він був соті частки секунди назад.

Що може бути машиною часу в фізиці?

У класичній фізиці і математиці простір вважається плоским, саме на цьому заснована аксіома геометрії про те, що дві паралельні прямі не зможуть перетнутися. Але Альберт Ейнштейн у своїй теорії відносності спростував це. Він припустив, що наш простір зігнуте і деформований.

Там, де простір сильно зігнуто, воно може з'єднувати дві точки, що не мають просторово-часової зв'язку, тобто в одному місці буде межа між двома абсолютно різними моментами часу. І виходить, що в місці цих з'єднань буде коридор часу. Такі коридори в фізиці були названі чорними дірами . Що ж виходить із цього: чорні діри здатні телепортувати предмет з одного часового проміжку в інший?

Що ж виходить із цього: чорні діри здатні телепортувати предмет з одного часового проміжку в інший

Чи можна повернути час назад?

Якщо довіряти теорії відносності, а саме тому, що наш простір зігнуте, і ми бачимо тільки ті події, які вже наступили, то можна з усією упевненістю сказати, що повернути час назад можна. Тільки для цього необхідно більше пізнання про всесвіт, скоєно інший рівень розвитку технологій, інші можливості науки і техніки.

А на сьогоднішній день, людству навіть недоступно провести будь-які експерименти над часом.

А на сьогоднішній день, людству навіть недоступно провести будь-які експерименти над часом

Філософи і релігія

Під пильну увагу матері всіх наук - філософії, потрапляє вивчення всіх понять і явищ нашого світу, не оминули філософи і час.

Першим мислителем, який намагався пізнати час, був Платон. Однак тільки Аристотель дав поняття часу, як міру руху, що згодом стало використовуватися всіма природними науками.

У філософської науці час має такі властивості:

  • Воно абсолютно;
  • Час людиною сприймається суб'єктивно як минуле, майбутнє і сьогодення;
  • Час необоротно і не залишає сліду;
  • Воно має напрямок в сторону майбутнього;
  • Час ні від кого і ні від чого не залежить.

Якщо зібрати воєдино філософські міркування про час, то на їх підставі можна точно сказати, що неможливо повернути час назад.

Якщо уважно читати Біблію, то увагу зупиняється на уявленні Бога як нескінченного і всюдисущого. Виходить, для Всевишнього немає ні часу, ні простору. Богу відомі минуле, майбутнє і сьогодення. Тобто час, в релігійному розумінні, лише міра, створена людиною.

Тобто час, в релігійному розумінні, лише міра, створена людиною

Як повернути час назад в життя?

Утворюється своєрідна дилема: фізика говорить, що час можна повернути, а філософія навпаки, вважає таке припущення абсурдним. Релігія ж стверджує, що час це всього-на-всього людська міра, але воно не існує для Всевишнього.

Як би не були суперечливі погляди на хід часу, людині поки не вдалося повернути час назад.

Хоча є деякі спроби повернення в минуле:

  1. Повернутися в минуле можна в підсвідомості. Психоаналіз здатний ввести людину в свого роду транс, в якому людина зуміє до найдрібніших подробиць згадати навіть моменти раннього дитинства;
  2. Сон може перенести людину на кілька років назад і пережити знову минулі події;
  3. Магія завжди зазіхала на звершення неможливого. Чаклуни пропонують людям повернутися в минуле, правда чи в ньому людина дійовою особою або стороннім спостерігачем невідомо.

На сьогоднішній день ніхто не знає, як повернути час назад, але багато б'ються в пошуках способів керувати ним. Допитливість розуму завжди була похвальною. Тільки чи потрібно нам міняти минуле? Можливо, саме незворотність часу є певним методом виховного впливу вищих сил на людей.

Зробивши одну помилку і не виправивши її, людина робить висновки і намагається змінитися. Витративши даремно один день і не отримавши можливості надолужити згаяне, починаєш вчитися цінувати час.

Витративши даремно один день і не отримавши можливості надолужити згаяне, починаєш вчитися цінувати час

Відео про експерименти з часом

В даному ролику фізик Герберт Уиллс розповість, як Ейнштейн планував теоретично переміщатися в часі, в основному в майбутнє:

Це цікаво:

Чи можна повернути час назад?
Що може бути машиною часу в фізиці?
Що ж виходить із цього: чорні діри здатні телепортувати предмет з одного часового проміжку в інший?
Чи можна повернути час назад?
Як повернути час назад в життя?
Тільки чи потрібно нам міняти минуле?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация