Як повернути податок за навчання в інституті?

  1. Яким повинен бути ВНЗ?
  2. Скільки піастрів Вам належить?
  3. Покрокова інструкція повернення бабулесіков

Друзі мої, всім привіт Друзі мої, всім привіт. Темою нашого сьогоднішнього випуску є гострий і вельми нагальне питання для тих учнів, які самостійно оплачують навчання у вищому навчальному закладі. Чи знали ви, що будь-який громадянин, який має офіційну роботу і регулярно відстібається в казну держави податки, має право на повернення 13% від вартості навчання? Чудова новина. Однак не все так просто. Для того, щоб ваші кровні повернулися прямо на карту, доведеться трохи попотіти.

Яким повинен бути ВНЗ?

І в першу чергу давайте розберемося, навчаючись в які навчальних закладах, ви можете повернути свої податки. Природно ваша альма-матер повинна мати ліцензію на здійснення освітньої діяльності. Тут хочу звернути вашу увагу, що акредитація не так важлива. Так що, навіть навчаючись в «шарашкіних конторах», ПДФО повернути можна. Радує, чи не так? Йдемо далі. З освітньою установою на ваше ім'я має бути укладений договір, з підписом і печаткою. Без сиих розпізнавальних знаків, його навряд чи визнають дійсним. Рекомендую подбати про ці дві речі (ліцензії та договорі) на самому початку свого навчання.

Скільки піастрів Вам належить?

З ВУЗом розібралися. А тепер, як каже один мій старий товариш, питання насущний ... фінансовий ... Який сумою обмежений розмір повернення податкового вирахування? Мільйон? Два? На жаль немає. Всього за рік можна повернути 13% від 120 тисяч рублів. Тобто якщо за навчання ви заплатили більше, (наприклад, 200 тисяч), то повернеться вам все одно податок від 120 тисяч. Такі пироги. Є речі ще один нюанс. Гроші ви можете повертати за кожний минулий сплачений рік навчання. Але разом можна подати декларації тільки за 3 попередні роки. Так, якщо ви почали навчатися в 2012 році, а на дворі 2016 рік, податки повернуться тільки за 15, 14 і 13 рік. За перший навчальний рік повернути вже не вийде, поїзд пішов.

Покрокова інструкція повернення бабулесіков

Що ж думаю, з базовими питаннями розібралися. Найцікавіше я запас на останок. Зараз ви отримаєте розгорнутий алгоритм дій, в якому містяться відповіді на наступні питання. Як без проблем повернути 13% прибуткового податкового вирахування за навчання? І при цьому не стирчати годинами в чергах. Як правильно заповнити декларації з першого разу? І не бігати переробляти окремі сторінки. Друзі, я пройшов всі можливі кола пекла, цього чудового державного апарату, під назвою Податкова і готовий поділитися з вами цим безцінним досвідом.

Крок 1. Готуємо документи з ВНЗ. Тут все просто. Йдемо в деканат і просимо видати копію ліцензії, що підтверджує статус навчального закладу з переліком напрямків, на які ця сама ліцензія поширюється. Внизу на кожному листочку вам повинні проставити візу яка говорить про те, що копія вірна. Як я вже говорив раніше, вам також знадобиться копія договору з навчальним закладом. Якщо раптом ви цей договір втратили, то можете запросити його копію з вашим підписом там же в деканаті.

Крок 2. Далі нам необхідно знайти вдома все чеки і квитанції, що підтверджують факт оплати навчання за терміни, які будемо вказувати в декларації. Після того, як ви їх знайдете, зробіть їх копії. А оригінали відправте припадати пилом на полицю до кращих часів. Хто знає, може ще знадобляться. Паралельно з цим можете зробити копію паспорта. Тут все як всюди. 1, 2 лист і прописка.

Крок 3. Як тільки всі копії готові, рекомендую вам заглянути в бухгалтерію на своєму робочому місці і замовити довідку про доходи форми 2-ПДФО за ті роки, за якими збираєтеся повернути податок. Робиться вона всюди по різному, але як правило на протязі тижня довідки вже готові.

Крок 4. Після замовлення довідки про доходи. Є сенс зайнятися отриманням доступу до особистого кабінету на сайті федеральної податкової служби. Навіщо це потрібно, я поясню трохи пізніше. Поки повірте на слово. Це дійсно зручний сервіс. Хоча і не доведений до розуму. Для отримання доступу ви можете сходити в будь-яке відділення інспекції ФНС Росії і оформити реєстраційну карту. Або скористатися обліковим записом порталу держпослуги. Реєстрація на сайті держпослуг це окрема тема. І зачіпати її ми не будемо.

Однак хочу зупинитися на наступному моменті. авторизація на nalog.ru за допомогою учеткі цього сервісу дійсна тільки для людей, які зверталися для підтвердження своєї особи безпосередньо в місце з живим оператором ЕСІА. Що це означає? Ви реєструєтеся на держпослуг, і вам приходить лист з паролем. Однак така обліковий запис не дає вам доступу до всього спектру державних послуг. У тому числі в цей список не входить і більшість казирних послуг пов'язаних з податками. Найпростіший варіант це взяти паспорт і сходити на пошту Росії або як я в МФЦ (багатофункціональний центр) для підтвердження особи. Операція відніме у вас буквально 5 хвилин, а плюсів з неї ви винесіть безліч.

Крок 5. Як тільки нашу особистість схвалили, а бухгалтерія віддала нам довідку 2-ПДФО, можемо приступати до самого нудного етапу, а саме-заповнення декларації з податку форми 3-ПДФО. переходимо в особистий кабінет платника податків і йдемо у вкладочку «Податок на доходи ФО», а в ній вибираємо із списку пункт 3-ПДФО.

На сторінці натискаємо «Встановити / відправити декларацію онлайн».

У новому вікні в самому низу сторінки натискаємо на велику синю кнопку «Заповнити нову декларацію» і вибираємо рік податкової декларації.

Заповнюємо паспортні дані і тиснемо «Далі».

class = "eliadunit">

Тепер беремо в руки довідку форми 2-ПДФО, яку нам видали в бухгалтерії і приступаємо до заповнення наших доходів за вказаний рік. На цьому етапі будьте уважні і ретельно перевіряти ще раз кожен рядок. У підсумку загальна сума доходу, прорахована сайтом, повинна зійтися з довідкою. Якщо все окей, зберігається і рухаємося далі.

Якщо все окей, зберігається і рухаємося далі

Клацаємо на вкладку «Соціальні податкові відрахування», ставимо галочку «Надати соціальні податкові відрахування» і вказуємо наші сукупні витрати, витрачені на навчання за минулий рік.

Клацаємо на вкладку «Соціальні податкові відрахування», ставимо галочку «Надати соціальні податкові відрахування» і вказуємо наші сукупні витрати, витрачені на навчання за минулий рік

На підсумковій сторінці спускаємося вниз і тиснемо «Заява на повернення».

На підсумковій сторінці спускаємося вниз і тиснемо «Заява на повернення»

Відкриється нова вкладка (при цьому першу вкладку закривати не потрібно), у якій крім паспортних даних нам необхідно заповнити реквізити рахунку нашої карти, на яку переведуть грошики. Для їх отримання можна скористатися найближчим банкоматом або якщо лінь, зайти на сбербанк-онлайн і в розділі інформація про карту подивитися «Реквізити отримання на рахунок карти».

Для їх отримання можна скористатися найближчим банкоматом або якщо лінь, зайти на сбербанк-онлайн і в розділі інформація про карту подивитися «Реквізити отримання на рахунок карти»

Після того як все заповнено викачуємо електронний варіант нашої заяви на свій комп'ютер.

Після того як все заповнено викачуємо електронний варіант нашої заяви на свій комп'ютер

Тепер повертаємося до нашої попередньої вкладочку. У ній нам необхідно завантажити декларацію у вигляді EXCELевского документа.

У ній нам необхідно завантажити декларацію у вигляді EXCELевского документа

В принципі тут у нас все. Аналогічним чином заповнюємо декларації за інші роки і роздруковуємо їх разом із заявами на повернення.

Крок 6. Перевіряємо чи всі потрібні оригінали документів та копії готові. На всіх аркушах декларації проставляем внизу дату і підпис. А на всіх копіях пишемо від руки «Копія вірна» та підкріплює цю справу своїм автографом. Відмінно. Залишилося віднести цю стопку паперів в податкову. До речі рекомендую дізнатися графік їх роботи заздалегідь, якщо будете проходити повз на етапі очікування довідок. Бо працює режим роботи даної контори це окрема розмова. Спеціально для воркутінцев я підготував невеликий бонус у вигляді фото цього самого графіка.

Друзі мої на сьогодні, мабуть, все. Я сподіваюся, цей сюжет буде корисний всім, хто захоче повернути податок за навчання. Адже якщо ви додивилися його до кінця, напевно зрозуміли всю схему повернення. Особисто я, коли перший раз подавав документи, лажа на етапі подачі декларації. Сайт налог.ру на той момент не володів подібним функціоналом, тому доводилося брати болванку для заповнення декларації в податковій. І як на зло оператори завжди «забували» видати мені всі сторінки. Ніхто не хотів пояснювати, які поля необхідні для заповнення, а якими можна знехтувати. Посилали до стенду, на якому чорт ногу зломить. Загалом, пекло і Ізраїль.

Другий раз я намагався відправити заяву онлайн. Все вийшло, однак через 3 тижні мені прийшла відмова, обгрунтований тим, що я не надав заповнену форму 3-ПДФО. Ти ба Отакої. А то, що я заповнив її там же на сайті в особисто кабінеті, що і заява не вважається? Коротше в будь-якому випадку в податкову йти довелося.

Однак вам мої глядачі дуже пощастило. Тепер у вашому розпорядженні перевірений, покроковий алгоритм дій по поверненню 13% податкового вирахування за навчання. Обов'язково скористайтеся цією можливістю, коли прийде час. Для кого-то це питання актуальне вже зараз. А іншим знадобиться в найближчі роки. У будь-якому випадку ознайомившись з даним матеріалом, ви з користю витратили час. Якщо виникнуть питання, ласкаво прошу в коментарі. Друзі, з вами був Денис Курец . Чекаю ваших лайків даному відео. Чи не скупимося! Всім поки і до зустрічі через тиждень.

Всім поки і до зустрічі через тиждень

class = "eliadunit">

Корисні матеріали:

Яким повинен бути ВНЗ?
Скільки піастрів Вам належить?
Чи знали ви, що будь-який громадянин, який має офіційну роботу і регулярно відстібається в казну держави податки, має право на повернення 13% від вартості навчання?
Яким повинен бути ВНЗ?
Радує, чи не так?
Скільки піастрів Вам належить?
Який сумою обмежений розмір повернення податкового вирахування?
Мільйон?
Два?
Як без проблем повернути 13% прибуткового податкового вирахування за навчання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация