Як повернути страховку по кредиту в Пошта Банку в 2019 році

  1. «Пошта банк» особливості
  2. Випадки, коли страховка необхідна
  3. Як повернути страхові внески
  4. Відмова від страховки відповідно до прав споживачів
  5. Як написати заяву
  6. Поради

Страхування, яке пропонують спільно з кредитуванням фізичних осіб, на даний момент виглядає, як нав'язування послуги Страхування, яке пропонують спільно з кредитуванням фізичних осіб, на даний момент виглядає, як нав'язування послуги. Більшість менеджерів кредитних організацій попереджають, що при відмові від поліса страхового заявка схвалена не буде. При цьому загальна сума до виплати зі страховими внесками значно збільшується.

Розглянемо, як повернути страховку по споживчих кредитах в «Пошта банку» (2019 рік).

«Пошта банк» особливості

«Пошта банк» - молода фінансова установа, яка з'явилася лише один рік тому (січень 2016 року). Раніше вона існувала під назвою «Літо банк» і входила в групу ВТБ-24. Тепер банк являє собою фінансову групу ФГУП «Пошта Росії» і ВТБ.

Пропонує банк різний кредитування для фізичних осіб. Ви можете залишити заявку на отримання кредиту на руки, на позику для придбання товару в магазині або зробити рефінансування.

При підписанні документів також пропонується додаткова послуга - страхування. Причому менеджери зазвичай його нав'язують, тому що чим вище сума угоди, тим більше прибутку вони отримають.

Коли ж можлива відмова від страхового поліса?

Випадки, коли страховка необхідна

Існують два види кредитів, коли отримання поліса страхового необхідно:

  • кредит на придбання власної житлової площі;
  • на покупку автотранспорту.

При таких видах кредитування страховка поширюється на власність. В інших варіантах ця послуга вважається добровільною і за законом РФ не може бути внесена в перелік обов'язкових документів для отримання кредиту.

Є ще один випадок, коли при достроковому погашенні кредиту, ви розраховуєте повернути свої кошти за невикористаний період страхування, але зробити цього не можна. Це пов'язано з договором, де може бути прописано, що оплата страхових внесків здійснюється одноразово за весь період дії кредиту.

Як повернути страхові внески

Згідно із законом послуга страхування є добровільною, то і відмовитися від неї можна Згідно із законом послуга страхування є добровільною, то і відмовитися від неї можна. Найлегший спосіб - не слухати менеджера і на стадії підписання договору відмовитися від поліса, причому такі дії згідно із законом не можуть бути достатньою підставою для відмови в отриманні кредиту або розірвання чинного договору.

Якщо ви вже оформили кредит зі страховкою і тільки потім, удома, прочитали, скільки ви платите за збереження свого життя. Те, з такої ситуації є три виходи:

  • Оформлення відмови у відділенні банку. Для цього звертаєтеся до кредитного відділу з письмовим проханням розірвати договір добровільного страхування і зробити перерахунок суми кредиту. При цьому в багатьох договорах страхування мінімальний термін становить 6 місяців, так що попередньо прочитайте документацію.
  • Звернутися до страхової організації з заявою та письмовим проханням повернення грошей за невикористаний термін за договором.
  • Повернення виплат за страховку через суд. Якщо банк і страхова компанія відмовили вам у виплаті грошей, то можна звернутися до суду або в прокуратору.

Ви можете розірвати договір на страхування, який підписували спільно з отриманням кредитних коштів. Тільки сума повернеться в повному обсязі, а у варіанті з судом не забудьте про можливі витрати на судочинство.

Відмова від страховки відповідно до прав споживачів

З прав споживачів у вас є два тижні з дати підписання договору, щоб від них відмовитися. При цьому кредитна організація не може вам відмовити, так як це буде пряме порушення законодавства РФ.

Однак в «Пошта банку» може зустрітися договір на отримання страхового поліса з наступними зауваженнями: «при достроковому відмову від договору страхування сплачена Страхова премія поверненню не підлягає».

Обов'язково читайте документацію перед підписанням, в іншому випадку повернути свої кошти за отриману страховку не буде можливості.

Як написати заяву

Якщо договір зі страховою компанією передбачає повернення частини грошей при його розірвання, то вам слід написати письмову заяву, де будуть прописані такі пункти:

  1. Ваші персональні дані (включаючи паспортні дані)
  2. Інформація про договір на отримання грошових коштів (номер і дату підписання) та документів на страховку (там також є свої дані).
  3. Причину, через яку ви більше не хочете користуватися послугами.

У страхових організаціях можна знайти зразок заяви або писати його власноруч. При цьому він повинен бути обов'язково підписаний вами, можна додати копії документів. А також в причини відмови, якщо ви пишете його протягом 14 днів з моменту оформлення кредиту, можете вказати, що ви керуєтеся законодавством.

Поради

Якщо ви тільки хочете або вже оформили споживчий кредит в «Пошта Банку», і менеджери все-таки змусили підписати документи на отримання страхового поліса, то для відмови виконайте наступне:

  1. Уважно перечитайте договір або пам'ятку застрахованій особі. Іноді там може міститися інформація про розірвання.
  2. Протягом двох тижнів можна розірвати договір на підставі прав споживачів.
  3. Протягом всього терміну споживчого кредитування є можливість повернути гроші за період страхування, яким ви не скористалися, тільки якщо вся страховка не була оплачена одноразово.
  4. Якщо офіс страхової компанії знаходиться не в вашому місті, а банк не може розірвати договір зі страхування, ви можете написати листа із заявою на відмову від послуг.
  5. Якщо банк і страхова організація відмовили в закритті поліса, можна звернутися в суд.

Коли ж можлива відмова від страхового поліса?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация