Як позбутися від зайвих речей у вітальні: 3 кроки

  1. встановити межі
  2. Щось прибуло, значить, щось вибуло
  3. підтримуємо порядок

зміст:

Цього разу перед Новим роком випадає пара вихідних днів, і для багатьох господинь це можливість нарешті зробити передноворічну. Якщо на повноцінний "розбір завалів" сил, часу і бажання немає, можна навести порядок тільки в одній кімнаті - у вітальні, так і Новий рік відзначати буде приємніше. В ідеалі - не просто розкласти все по місцях, а й позбутися від зайвих речей. Що це може означати для вітальні?

До змісту

встановити межі

Це означає або обмежити число речей одного типу, наприклад, книг, або відвести під них певне місце - і вже не збільшувати його розміри. В іншому випадку кількість речей починає безконтрольно рости. Так, розбираючись з книгами, можна вирішити, що їх число обмежується сотнею або розмірами книжкової шафи. Так чи інакше ви ставите межа їх загальної кількості і стежте за тим, щоб в бібліотеці залишалися лише найулюбленіші.

У вітальні треба встановити межі всьому знаходиться там майну, включаючи книги, компакт-диски, DVD та ігри. З роками смаки змінюються, не стоять на місці і технічні можливості. Тому треба періодично бракувати їх і позбавлятися від того, що більше не радує. Набагато приємніше шукати щось в оновленій скороченою колекції, ніж в безладної мішанини. Якщо ви любите новинки, беріть їх в бібліотеці, замість того щоб купувати.

У разі матеріалів і приладдя для хобі природні рамки встановлюють модулі, якими ви їх забезпечили . Якщо вони наповнилися до межі, утримайтеся від подальшого придбання до тих пір, поки не витратите частина існуючих запасів. Це можна зробити і шляхом завершення поточних робіт, і просто викинувши те, що ви не маєте наміру використовувати. Виберіть улюбленців, решта - в утиль!

І нарешті, треба встановити межі декоративним предметам. Беріть приклад з традиційних японських жител, де на огляді знаходяться один або два ретельно підібраних предмета. Таким чином, можна віддавати належне і милуватися найважливішими речами, а не змушувати їх змагатися за вашу увагу з дюжиною інших.

Це не означає, що потрібно відправити за поріг більшість елементів декору (якщо тільки ви самі цього не хочете). Просто створіть "модуль декору", в якому будуть зберігатися ваші улюблені предмети; по черзі виставляйте деякі з них і робіть кілька ротацій протягом року. Це і освіжить кімнату, і поставить ваші скарби в центр уваги.

До змісту

Щось прибуло, значить, щось вибуло

Поступово позбавляючись від зайвого в вітальні, треба зробити так, щоб нічого не додавалося. За правилом "Один на вхід - один на вихід", тобто врівноважуючи поява нового предмета відмовою від старого, ми можемо забезпечити нульовий приріст речей в будинку.

Якщо вдома з'являється нова книга, гра або DVD, щось зі старого має негайно його покинути. Таким чином наші колекції додають в якості, а не в кількості. Перетворіть це в звичку - і ваша вітальня перетвориться: замість того щоб служити позбавленим смаку пам'ятником колишнім захопленням, вона стане динамічним простором, які втілюють поточні інтереси вашої родини.

Подібним же чином слід відправити в макулатуру (або віддати родичам або друзям) старий номер журналу негайно після отримання свіжого. Якщо ви навіть не спромоглися його перегорнути, значить, його зміст вас не дуже цікавить.

Застосуйте ту ж логіку до предметів хобі та рукоділля. Кількість нашого дозвілля обмежена, і замість того щоб віддаватися кожен раз нової фантазії, виберіть одне-два заняття, які вас дійсно захоплюють. Якщо ви починаєте нове хобі, киньте старе, яке перестало радувати, - звільняться і ваш час, і місце.

Правило "Один на вхід - один на вихід" відноситься і до декоративних предметів. Припустимо, ви ходите по магазинам і ваш погляд привернуло щось чудове. Ви вважаєте, що це відмінно підходить для дому та що ви будете з превеликим задоволенням милуватися ним щодня. Проте, будучи мінімалістом, ви задумаєтеся (і правильно!), А чи дійсно ви хочете тягнути додому ще одну річ? Якщо цей предмет настільки прекрасний, не треба відмовляти собі в естетичному задоволенні, за умови, що натомість ви щось приберете. Якщо вирішите, що новий предмет не виправдовує подібних жертв, то краще пройдіть повз і чекайте, поки вам попадеться щось вартісне.

До змісту

підтримуємо порядок

Оскільки у вітальні відбувається багато всього, слід завжди звертати увагу на те, що в ній знаходиться. Зусилля і час, витрачені на щоденну підтримку порядку, окупаються сповна: у вас і ваших домашніх буде набагато більше місця, де можна із задоволенням відпочити і поспілкуватися один з одним.

Зрозуміло, треба бути завжди готовими до оборони. Ця кімната знаходиться всього в декількох кроках від вхідних дверей і часто служить місцем відпочинку нових предметів. (А деякі з них, здається, застряють тут назавжди!) Патрулюють цю зону в пошуках порушників. (Що в цій коробці у двері? Чий піджак лежить на дивані? Що це на кавовому столику, реклама?) Помітивши речі, яким тут не місце, відразу ж видаляйте порушників і стежте за тим, щоб у того, що потрапляє в кімнату або проходить через неї, не було шансів залишитися.

Уважно стежте за місцями, де зазвичай збирається мотлох, такими як кавовий столик, стійка біля стіни або інші поверхні в кімнаті. Після перекусу негайно відносите на кухню тарілки, чашки і залишки їжі. Погравши або позаймавшись рукоділлям, складайте всі речі назад в модуль і забирайте його. Заохочуйте дітей за те, що вони прибирають свої іграшки повинні знаходитись. Якщо ви наводите порядок після будь-якого заняття, у мотлоху немає шансів зібратися. І якщо ви натикаєтеся на заблудлі предмети, коли пилососите або витираєте пил, не обходьте їх стороною, а прибирайте!

В ідеалі проблема поступово сходить нанівець в міру того, як члени сім'ї навчаються дотримуватись правил гнучкого простору і забирати з собою свої речі, йдучи з кімнати. А поки цього не сталося, бумерангом повертати дрібнички безпосередньо їх власникам. Візьміть собі за звичку щодня перед відходом до сну перевіряти приміщення і вичищати з нього сторонні речі. Це займе всього кілька хвилин, але радикально змінить ситуацію. Можна до посиніння благати, просити і вимагати дотримання порядку, але кращий спосіб вплинути на оточуючих - особистий приклад.

Коментувати можут "Як позбутися від зайвих речей у вітальні: 3 кроки"

Що це може означати для вітальні?
Проте, будучи мінімалістом, ви задумаєтеся (і правильно!), А чи дійсно ви хочете тягнути додому ще одну річ?
Що в цій коробці у двері?
Чий піджак лежить на дивані?
Що це на кавовому столику, реклама?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация