Як правильно поводитися в церкві

  1. Що потрібно робити при вході до церкви
  2. Як вести себе в церкві
  3. Куди потрібно ставити свічки
  4. Як прикладатися до ікон
  5. Як правильно звертатися до священика
  6. Як відрізнити священиків
  7. Правила поведінки в храмі для жінок
  8. Вихід з церкви
  9. У статті використані поради місіонерського відділу Московського патріархату і фотографії знаходяться...

Вітаю вас на сторінках блогу))   Мої дитинство і юність припали на часи «непорушного» Союзу тому відносини з церквою були складними, вірніше сказати - їх просто не було Вітаю вас на сторінках блогу))

Мої дитинство і юність припали на часи «непорушного» Союзу тому відносини з церквою були складними, вірніше сказати - їх просто не було ...

Все вступили, так і не вступили в комуністичну партію хрестили дітей таємно, відвідування церкви було під забороною, частіше за все не відзначали церковні свята, залишаючи дітей без смачних пасок і яскравих фарбованих яєць. Що зробити, часи були такі.

Тому шукати відповіді на запитання як себе вести в церкви і вчитися дотримуватися традиції я почала будучи зовсім дорослою (навіть хрестилася тільки в 27 років))

Церква - це особливий світ в якому існують свої правила поведінки, і сказати, що їх мало я не можу. У цій статті я розповім про основні правила, які необхідно знати при відвідуванні храму, щоб ви не відволікалися на розпитування під час майбутнього свята Великодня.

Постараюся описати все максимально просто і докладно.

Взагалі, на будь-яку службу в церкві прийнято приходити заздалегідь, про час її початку ви можете дізнатися з розкладу яке є на дверях церкви.

В церкви чоловікам належить знімати головні убори, жінки, навпаки, не заходять в храм з непокритою головою.

Зміст статті

Що потрібно робити при вході до церкви

Що потрібно робити при вході до церкви

Перед входом потрібно тричі перехреститися і вклонитися. При цьому кожен раз вимовляємо молитву: «Боже, очисти мене грішного і помилуй», «Боже, милості до мене грішного», "Всі святі, моліть Бога за мене грішного».

Увійшовши до церкви, ми потрапляємо в притвор - так би мовити «коридор» між входом і прибудовами храму.

У притвору є символічне значення - він вважається місцем зіткнення землі і божественного.

У притворі купують свічки, пишуть записки за здоров'я та упокій, замовляють молебні і панахиди. Тут стоять нехрещені, а також жінки під час критичних днів.

Як вести себе в церкві

Стародавній звичай наказує чоловікам під час служби стояти на правій стороні, а жінкам - на лівій. Прохід від головного входу до Царським брами залишають вільним.

Під час служби прийнято хреститися на будь-який виголошення «Господи, помилуй» і «Подай, Господи». Крім того, хрестяться спочатку і в кінці будь-якої молитви.

Схиляти голову, але не хреститься, потрібно коли:

- священнослужитель йде з кадилом;

- коли відкривають або закривають Царські врата;

- при виголошуванні «Мир всім»;

- за благословення людей Євангелієм;

- і після слів: «Глави ваші Господеві приклоніть».

Куди потрібно ставити свічки

Строго прописаних правил куди ставити свічки не існує, та й їх покупка - це добровільне пожертвування храму.

Але навіть не знаю, чи є такі хто приходить в храм і свічки при цьому не ставить ...

Тому перш за все ставимо свічку до тієї ікони свято якої відзначається в даний момент. Знайти її легко, вона розташована на спеціальній підставці - аналое, який знаходиться в центрі храму перед Царськими вратами.

Потім до образу Божої Матері, він знаходиться зліва від Царських врат (там де належить стояти жінкам), і до ікони Спасителя - праворуч від воріт (де стоять чоловіки) Потім до образу Божої Матері, він знаходиться зліва від Царських врат (там де належить стояти жінкам), і до ікони Спасителя - праворуч від воріт (де стоять чоловіки). На фото добре видно всі ці місця.

Також ставимо свічку, біля мощей святого, якщо вони є в храмі, після там, де вам хотілося б, наприклад, у свого святого; за здравіє - до будь-якої ікони; за упокій - на переддень, прямокутний столик поруч з розп'яттям.

Буває, що свічок коштує багато і помістити ще одну вже нікуди, в такому випадку не ставте дві в одну клітинку, і не знімайте чужі (якщо тільки вони вже не догоріла), в цьому випадку просто покладіть свічку на свічник.

Вогонь свічки - це символ молитовного звернення до Бога, Божої Матері і святих, тому під час, коли ви ставите свічку - помоліться, нехай просто і своїми словами.

Як прикладатися до ікон

Спочатку потрібно двічі, з поклонами перехреститися, після слід поцілувати образ, знову перехреститися і вклонитися.

Оскільки цілувати святих в лик не можна, то прикладатися слід до:

  • зображенню руки;
  • краю одягу Спасителя, Божої Матері або святого;
  • якщо ви докладаєте до хреста, то цілувати потрібно ноги Спасителя.

Нагадування жінкам: губи не повинні бути нафарбовані.

Багато хто говорить, що прикладання до ікон суперечить нормам гігієни, на це священнослужителі відповідають, що вченими доведено - на церковних іконах мікробів немає, а вся довга історія церкви не зробила цей аргумент вагомим навіть в устах войовничих атеїстів.

Якщо ви не хочете прикладатися до святинь, то пам'ятайте - «цілування ікон - це лише благочестивий звичай, вираз трепетною любові, а не обов'язок».

Ще один пункт, який теж може поставити в складне становище, тому що використовуємо ми його нечасто.

Як правильно звертатися до священика

До служителів церкви звертаються на «ви» і ніколи не вітають звичайними в нашому побуті словами, наприклад «Здрастуйте».

Звертаються до священнослужителя словами «Благословіть» (або «Батюшка, благословіть»), при цьому хрестоподібно складають руки долонями вгору - праву поверх лівої.

Священик перехрестить вас зі словами «Бог благословить» або «В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа», покладе на ваші долоні, праву руку, яку треба поцілувати. Цілуючи благословляючу вас руку, ви як би торкаєтеся губами до руки Христа.

При прощанні знову говорять «Благословіть».

Не можна просити благословення у дияконів і ченців, вони не мають права здійснювати його.

Як відрізнити священиків

В їх одягання входить великий хрест на грудях, а в одягання єпископів - панагія - ікона.

Правила поведінки в храмі для жінок

В принципі особливих правил поведінки для жінок немає. Як я вже писала, голова повинна бути покрита хусткою, губи помадою краще не фарбувати, та й макіяж краще наносити непомітний.

Належною повинна бути і одяг. Чесно кажучи, досить безглуздо виглядають в церкві дівчата одягнені в облягаючі лосини або дуже короткі спідниці.

Чесно кажучи, досить безглуздо виглядають в церкві дівчата одягнені в облягаючі лосини або дуже короткі спідниці

А ось до жінок одягненим в штани в церкви ставляться досить поблажливо, якщо на це є причина, наприклад, вам терміново знадобилося зайти до церкви, в не зовсім підходить одязі.

Одного разу мені довелося зайти до церкви в джинсах. Попередньо пояснила ситуацію, запитала дозвіл і ніхто мене не вигнав, зауваження не зробив.

Багато храмів надають хустки і подоби спідниці нп час відвідування храму.

Ще я дуже хочу роз'яснити питання, який одночасно і цікавить і ображає багатьох жінок, як і мене свого часу - чому в критичні дні жінки не мають права ходити до церкви.

Природно, я вважала це типовою дискримінацією і навіть ображалася в душі)) Ще не прочитала таке ось чудове пояснення цьому звичаєм.

Під час критичних днів жінка в храм заходити може, але не повинна проходити далі притвору, їй не можна торкатися до святинь і приймати причастя.

Ось тільки сприймати це як упереджене ставлення не варто, церква - це місце, де під час причастя приноситься безкровна Жертва Христова, тому навіть священнослужитель не може входити в храм і тим більше служити, якщо у нього є кровоточива рана.

Якщо, наприклад, під час служби священик поріже палець краєм листка, то він повинен вийти з церкви і не заходити поки кров не перестане йти. Також в храм не можна вносити м'ясо.

«Але Кров Христа зупинила потоки крові, проливається заради Бога ... Тільки одна Кров в храмі доречна - Кров жертовна. І це Кров Того, Кому ми молимося і Хто Себе приніс в жертву за нас ».

Тому милі жінки, не слухаємо безглузді забабони про жіночу «нечистоті» в критичні дні, і без будь-яких умовностей йдемо в храм в свято Пасхи для освячення спечених пасок, тільки святим їх на вулиці або в притворі не заходячи в сам храм.

Вихід з церкви

Перед тим як покинути церкву, хрестимося три рази з молитвою і поклонами.

Сподіваюся, завдяки цим радам ви дізналися як правильно вести себе в церкві і будете впевнено почувати себе під час відвідування храму. Всіх від душі вітаю зі святом світлого Великодня 🙂

Всіх від душі вітаю зі святом світлого Великодня 🙂

У статті використані поради місіонерського відділу Московського патріархату і фотографії знаходяться у вільному доступі в інтернеті, з ресурсів: "Православ'я. Ru" (pravoslavie.ru), Пріјатељ Божіјі - Православна Фондаціја (prijateljboziji.com), "Люди православні" (spas-news .ru), "Сайт асоціації православних експертів" (http://pokrov-fond.info).

Чи не втомилися?)) Тоді почитайте ще: святковий Будинок

Чи не втомилися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация