Як вести облік ІП на ССО доходи мінус витрати в 2019 році?

  1. Суть спрощеної системи
  2. Два види спрощеного податку
  3. Як і коли платити податок в 2018-2019 році
  4. З чого складається звітність
  5. Кілька додаткових фактів

Урядом РФ вжито законодавчі поправки, які повинні спростити дрібним приватним підприємцям ведення бухобліку власних фірм Урядом РФ вжито законодавчі поправки, які повинні спростити дрібним приватним підприємцям ведення бухобліку власних фірм. ССО досить вигідний режим оподаткування, особливо для новоорганізованої фірм. Його плюси розглянемо трохи пізніше. Також відповімо на питання про те, як вести, власне, облік на кожному окремо взятому ІП, при обраної ССО в варіанті «доходи мінус наявні витрати».

На що спиратися при розрахунках, що враховувати в першу чергу і будь термінів здачі необхідно дотримуватися, щоб не мати неприємностей від податкової служби. Бухгалтерський облік - наука точна і філігранна, тому не варто допускати помилок, особливо якщо нова система вимагає виконання елементарних норм, спрощених до максимуму.

Суть спрощеної системи

Принцип, на якому заснована ССО, допомагає звести всю необхідну бухгалтерську документацію до мінімуму. Для ІП в даному випадку дозволено замінити одним єдиним податком кілька обов'язкових відрахувань, а саме:

  • ПДФО (податок на доходи для фізосіб);
  • податок для організацій на прибуток;
  • на додану вартість (непряма форма або платіж, що стягується частина вартості товару);
  • податок на майно.

У разі якщо ІП тільки оформляється, необхідно повідомити, що підприємець збирається працювати за ССО в день подачі документів на реєстрацію. Така можливість надається протягом першого місяця, а якщо підприємцем не було зроблено уточнення в письмовому вигляді, то його автоматично залишать на загальній системі оподаткування.

Слід зазначити, що вона набагато важче за розрахунками і оформлення необхідної документації. Щоб почати вести облік за ССО, вже існуючим організаціям або ІП доведеться чекати настання жовтня. Документи на перехід можна подати тільки один раз в 365 днів, за два місяці до закінчення календарного року. Повідомлення про перехід має бути складено в 2 примірниках. Це основні вимоги, всі інші маніпуляції не викличуть труднощів.

Два види спрощеного податку

Будь-яка організація, або ІП, що побажала перейти на «спрощенку», зобов'язана вибрати один із запропонованих варіантів:

  • враховані доходи;
  • доходи мінус прораховані витрати.

Читайте також: Список змін для бухгалтерського обліку на цей рік

Відрізняються вони встановленої розрахункової процентною ставкою: в першому випадку - 6 відсотків, у другому - 15 відсотків. Змінити обраний варіант можна буде тільки в наступному фінансово-розрахунковому році. Давайте докладніше зупинимося на пропоновані варіанти і дізнаємося, як вибрати правильно. В цьому випадку краще орієнтуватися на один критерій і тверезо оцінити, наскільки великі витрати усередині організації по відношенню до одержуваних доходів.

Орієнтуйтеся на те, чим припускаєте займатися. Якщо для здійснення бізнесу необхідно купувати сировину, товар, обладнання, матеріали - вибирайте «доходи мінус здійснювані витрати». Але якщо передбачається діяльність, пов'язана з наданням посильних професійних слуг, краще вибрати варіант «доходи».

Природно, що обрана спрощена система дозволяє знижувати суму виплачуваного податку, орієнтуючись не на всі виплати, зроблені протягом року. Повний і правомірний список, для того щоб стало можливо зменшити суму, зазначений в окремій статті НК.

Варто також підкреслити, що в регіонах і суб'єктах РФ, мають можливість змінювати процентну ставку оподаткування, варіюючи її від 15 до 5 стягуються відсотків. Зазначені 6 відсотків також можуть змінювати в бік зниження, але фактично такого не траплялося ще на території Російської Федерації.

Наявність співробітників у ІП вибрав ССО також важливо. На системі «доходи мінус наявні витрати» можна включити всі зроблені страхові виплати на співробітників в графу «витрати», і тим самим зменшити податок.

Беручи до уваги нюанси, цілком дозволено вивести формулу, яка допоможе визначитися з вибором. Витрати, що перевищують 60 відсотків показника прибутковості, вказують, що вибрати необхідно «доходи, мінус реальні витрати».

Як і коли платити податок в 2018-2019 році

Уряд запропонував тим ІП, які стануть вести облік за ССО, звітувати раз на рік, після закінчення податкового періоду. Але самі відрахування необхідно проводити три рази на рік, після закінчення кожного кварталу. Коли річний період документально закривають, то всі зроблені платежі будуть відняті з суми, отриманої за підсумками року. Відповідно, три поквартальних платежу допоможуть зменшити податок за рахунок своєрідної передоплати. Поки встановлено один крайній термін і для повної виплати суми податку, і для подачі декларації ССО - 30 квітня, кожного наступного року.

Щоб правильно прорахувати суму авансового щоквартального платежу, при системі «доходи мінус необхідні витрати», варто дотримуватися наступних трьох пунктів:

  • отримати підсумкову цифру шляхом вирахування загальної цифри витрат з графи «доходи». Не варто забувати про сплачені страхові внески за себе, і за наявних співробітників;
  • врахувати збиток, якщо він явно видно, завдяки зробленим підрахунками;
  • цифру, отриману в результаті, необхідно помножити на 15 відсотків;
  • відняти всі зроблені авансові платежі.

Нагадаємо, відсоток може змінюватися в залежності від регіону, так що множте на той відсоток, який вам призначений в податкову службу. Вести податковий облік за такими алгоритмами досить просто.

З чого складається звітність

Для ІП вся звітність за ССО зводиться до двох правильно заповненим документам:

  • перший - це КУДіР (спеціальна книга, де протягом року, тобто податкового встановленого проміжку створювалися записи про витрати і доходи);
  • другий - декларація.

Мінімум документів все-таки не дозволяє розслабитися ІП, оскільки несвоєчасне подання декларації, навіть при повністю сплачений податок, спричинить за собою накладення штрафу в одну тисячу рублів. У разі якщо податок не виплатили і не подали декларацію - 5 відсотків від суми податку за кожні 30 днів, що минули з дати встановленої законом для розрахунку.

Декларація при використанні системи «доходи, мінус необхідні витрати» може подаватися до податкових органів в одному з трьох зазначених нижче варіантів:

  • на папері, в двох примірниках. Один з них необхідно забрати після того, як на ньому буде поставлена ​​позначка про прийняття;
  • надсилатися поштою;
  • по інтернету.

Є маленький нюанс, який видно на практиці. Навіть якщо ІП здає декларацію на папері, може знадобитися докласти її електронну версію на флешці.

Для КУДіР також існують певні правила, що стосуються її ведення і заповнення. Три роки минуло з моменту скасування обов'язкового засвідчення книги в податковому органі. Навіть те, що її не потрібно здавати, як раніше, не звільняє від її обов'язкової наявності.

Кілька правил заповнення КУДіР:

  • операції записуються в виробленому хронологічному порядку, з додатком чека, накладної або іншого документа;
  • сама книга може бути як в паперовому, так і в електронному варіанті;
  • паперовий варіант повинен бути прошнурований, пронумерований та завірений печаткою фірми та підписом підприємця;
  • незаповнені розділи, які відображають відсутність діяльності в вихідні дні, або дні з відсутністю вироблених продажів, теж повинні бути враховані в книзі і мати додаток у вигляді нульових чеків.

Читайте також: Чого чекати від економічної ситуації в Росії

Кілька додаткових фактів

Облік, вироблений на підставі ССО, повинен бути максимально точним, щоб уникнути будь-яких претензій, висунутих з боку повноважних інспекторів з податкових органів. Вести ІП не вийде, якщо підприємець не знає, як документально оформити збиток. Головне, розуміти, що є два виходи. По-перше, заплатити скарбниці всього один відсоток від доходів, з можливістю в наступні роки внести його в згадувані витрати. По-друге, можна перенести всю суму збитку в наступні податкові періоди.

Не варто забувати також, що існують чіткі законні кордону, в яких повинні перебувати всі ІП на ССО. Наприклад, застосовувати його заборонено, якщо протягом податкового року дохід перевищив 69 тис. Рублів. Також якщо чисельність працівників перевищує сто осіб, а вартість основного капіталу і засобів више100 млн.

Облік витрат на «спрощенку» може здійснюватися за допомогою відомої бухгалтерської програми 1С. До речі, ця електронна версія включає в себе всі види необхідних алгоритмів розрахунку, а також загальну і спрощену систему оподаткування, щоб у разі виникнення необхідності не переносити всю інформацію на інший носій.

ССО, представлена ​​у варіанті «доходи мінус самостійно сплачує», - оптимальний варіант «спрощенки». Завдяки такому нововведенню, багато працюючих підприємці абсолютно самостійно змогли заповнювати декларації, вираховувати необхідні суми без помилок, і не піддаватися більше штрафних санкцій через незнання і недогляд.

Саме популярне:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация