Як вести себе після причастя?

Якщо хто втече від нечистости світу через пізнання Господа й Спасителя нашого Ісуса Христа, а потому знов заплутуються ними та перемагаються, то останнє буває для них гірше першого Якщо хто втече від нечистости світу через пізнання Господа й Спасителя нашого Ісуса Христа, а потому знов заплутуються ними та перемагаються, то останнє буває для них гірше першого. Краще було б не пізнати їм дороги праведности, аніж, пізнавши, вернутись назад від переданої їм святої заповіді. Бо їм трапилося за правдивою приказкою: Вертається пес до своєї блювотини, та: Помита свиня йде валятися в калюжу.

(2 Пет. 2, 20-22).


За причасті потрібно показати виправлення, засвідчити любов до Бога і ближнього, подяка, тщание старанне про новий, святому і непорочне житіє За причасті потрібно показати виправлення, засвідчити любов до Бога і ближнього, подяка, тщание старанне про новий, святому і непорочне житіє.

Святитель Тихон Задонський (1724-1783).


Після причастя ж Святих Христових Таїн увійди негайно в сокровенності серця свого і, поклонившись там Господу з побожним смиренням, звернись до Нього подумки з такими словами: Ти бачиш, Мій Всеблагий Господь, як легко впадаю я в гріхи на загибель собі, яку силу має наді мною борються мене пристрасть і як сам я безсилий звільнитися від неї Після причастя ж Святих Христових Таїн увійди негайно в сокровенності серця свого і, поклонившись там Господу з побожним смиренням, звернись до Нього подумки з такими словами: Ти бачиш, Мій Всеблагий Господь, як легко впадаю я в гріхи на загибель собі, яку силу має наді мною борються мене пристрасть і як сам я безсилий звільнитися від неї. Допоможи мені і підсиль безсилі зусилля мої або краще Сам Сприйми зброю моє замість мене, вибий вкрай цього шаленого ворога мого ... Вклонися цього Богу Єдиному, у Святій Трійці славимому і нам шукає Його, і, віддавши побожне Йому дякувати як якийсь дар, запропонуй непохитне рішення, готовність і пориви до боротьби зі своїм гріхом в надії подолати його силою Єдиного Триіпостасного Бога.

Преподобний Никодим Святогорець (1749-1809).


Після прилучення треба просити Господа, щоб дар зберегти достойно і щоб подав Господь допомогу не повертатися назад, тобто колишні гріхи Після прилучення треба просити Господа, щоб дар зберегти достойно і щоб подав Господь допомогу не повертатися назад, тобто колишні гріхи.

Преподобний Амвросій Оптинський (1812-1891).


Кожен раз, коли тебе Господь сподобив причаститися Святих і Животворящих Христових Таїн, так міркуй: яке мені сьогодні щастя, Господь увійшов в будинок серця мого, що не зогидив мене грішного і нечистого Кожен раз, коли тебе Господь сподобив причаститися Святих і Животворящих Христових Таїн, так міркуй: яке мені сьогодні щастя, Господь увійшов в будинок серця мого, що не зогидив мене грішного і нечистого! Яка до мене милість Божа, яка мені радість, адже сьогодні я не один, а в гостях у мене Сам Христос, мій Господь і Спаситель!

Священномученик Арсеній (Жаданівський), єпископ Серпуховский (1874-1937).


Тепер будь-який гріх, той нами, буде образою, нанесеною Господу;  всяке хибне дію ≈ явною образою Сладчайшему Викупителю Тепер будь-який гріх, той нами, буде образою, нанесеною Господу; всяке хибне дію ≈ явною образою Сладчайшему Викупителю. Будь-яке зловживання нашого тіла буде плювання, заушенія і биттям, які Він перетерпів від ворогів. Тепер вже ми не одні, але з нами і в нас Господь. Ми не повинні відмовлятися від добрих справ, від подвигів благочестя.
А головне, причастники повинні бути добросердими і великодушними у всіх обставинах життя.
Кожен з нас повинен берегти прийняте скарб, а не кидати його як попало. Кожен з нас повинен не забувати ні того, що він є християнин, а головне, що він причетний християнин. При будь-яких спокусах він повинен згадувати, що причастився страшних Христових Тайн в життя вічне, що він з Причастям не готовий розлучитися, ні проміняти їх на задоволення будь-якої пристрасті. Кожен з нас повинен згадувати справжні світлі хвилини, коли ми всі чисті перед Господом, омиті Його Пречистої Кров'ю і насичені Його Пречистої Плоттю. Кожен з нас повинен пам'ятати любов до нас Господа і ту любов, яку ми перед Ним засвідчили. Ми сьогодні говорили Господу: Віруємо і відкрито, що Ти Син Бога Живого, що прийшов у світ спасти грішних; віруємо, що не в осуд я приймаю святі Тайни, але на зцілення душі і тіла. Я цілує Тебе, Господи, чи не зрадницьким поцілунком Іуди ≈ зрадника, але поцілунком невинним і святим. Якщо забудемо про це, то нас забуде Сам Господь. І ми знову будемо блукати в пітьмі гріха, і відніметься від нас світло Христове, відніметься від нас радість і спокій совісті, більше і потрібніше якого нічого немає в цілому світі.

Протоієрей Валентин Амфітеатров (1836-1908).


Прийнявши Христові Тайни, ми несемо в собі Христа Прийнявши Христові Тайни, ми несемо в собі Христа. Ми стаємо подібні до людини, який несе чашу, наповнену по вінця вином або водою: якщо він буде необережний, то може розплескати частину рідини, а якщо спіткнеться і впаде, то втратить все, що було в чаші. Причастившись Христових Таїн, ми повинні усвідомлювати, Що і Кого ми в собі несемо. І з моменту Причастя без паузи, без перерви повинна початися наша підготовка до наступного Причастя. І не треба думати, що, якщо ми причастилися сьогодні, то до наступної Євхаристії можна готуватися за день або за три дні до неї, а в решту часу можна жити так, як ніби Христос не присутній в нас.

Єпископ Іларіон (Алфєєв) (XX-XXI ст.).


Плоди Святого Причастя діють, якщо ми не ображаємо святиню Плоди Святого Причастя діють, якщо ми не ображаємо святиню. Якщо ж ображаємо її, то в той же день причащання вона перестає діяти. А ображаємо ми святиню ніж? Зором, слухом та іншими почуттями; багатослівністю і засудженням. Тому в день причащання треба переважно зберігати зір і більше мовчати, тримати язик за зубами.

Преподобний Олексій Зосимовская (1844-1928).


Часто після старанної молитви біси нападають на нас з великою силою, як би бажаючи помститися нам Часто після старанної молитви біси нападають на нас з великою силою, як би бажаючи помститися нам. Мало того, вони навіть після Прилучення з найбільшим озлобленням намагаються вселити в нас нечисті думки і побажання, з тим, щоб помститися нам за опір і перемогу над ними, і з тим, щоб зменшити в нас віру, намагаючись як би довести, що немає нам ніякої користі від Святого Причастя, і навпаки, ще гірше буває боріння. Але не повинно сумувати від цього, розуміючи підступність ворога перемагати його вірою і завзятістю в боротьбі з ним.

Свщмч. Серафим (Звездинский), єп. Дмитровський (1883ок. 1937).


Є старече вираз: всякого доброго діла або передує або піде спокуса Є старече вираз: всякого доброго діла або передує або піде спокуса. А такі добрі справи, як молитва від щирого серця, а особливо, причащання, не можуть залишитися без помсти диявола. Він вживає всіх зусиль, щоб не дати помолитися, як слід, і причаститися. А якщо не міг цього зробити, то намагається потім нашкодити так, щоб і сліду не залишилося від отриманої користі. Це дуже добре відомо всім, причетним духовного життя. Ось чому потрібно зі смиренням і знищенням сердечним, по можливості, просити від Господа, щоб Він охорону від підступів ворога, чинного або прямо на душу, або через людей, йому підвладних.

Ігумен Никон (Воробйов) (1894-1963).


Пам'ятай завжди, що після Служби Божої і причастя ти повинен завжди обідати повільно і рівномірно Пам'ятай завжди, що після Служби Божої і причастя ти повинен завжди обідати повільно і рівномірно. Так само і на ніч.
Прийнявши в себе пречисту Плоть і Кров Господа, чи не спрямовуйся потім, прийшовши додому, з жадібністю на плоть тварини; дотримуйся крайню помірність у вживанні її не зраджував довгому сну вдень. Все це сприяє загрубленіе серця, яке вкрай потрібно зберігати в святий ніжності та чутливості, одержуваної нами після гідного прийняття пречистих Тайн.

Св. Праведний Іоанн Кронштадтський (1829-1908).


Коли людина наїсться жирних страв або взагалі об'їсться після причастя, він відразу може спостерігати за собою, як гине в ньому щось світле, тонке, духовне, що тільки перед цим він явно відчував Коли людина наїсться жирних страв або взагалі об'їсться після причастя, він відразу може спостерігати за собою, як гине в ньому щось світле, тонке, духовне, що тільки перед цим він явно відчував.
Помічено, що якщо причастник незабаром після причастя лягає спати (особливо після ситного обіду), то, прокинувшись, не відчуває вже благодаті. Свято для нього як би скінчився вже. І це зрозуміло: відданість сну свідчить про неуважність до небесного Гостю, Господу і Владиці світу; і благодать відходить від недбайливого учасника Царської вечері. Краще цей час проводити в читанні, міркуванні, навіть уважною прогулянці. Так мені довелося спостерігати це серед ченців. А в світі можна відвідати хворого, зробити кому-небудь добре або насолодитися благочестивим спілкуванням з братами або сходити на кладовище до покійним.

Митрополит Веніамін (Федченко) (1880-1961).


Після смерті ми будемо сильно истязуемого, якщо не зберігаємо благодаті Святого Духа Після смерті ми будемо сильно истязуемого, якщо не зберігаємо благодаті Святого Духа. Якщо трапиться в день причащання вам роздратовані, засмутити, засудити кого-небудь, то це пляма в душі будемо намагатися очистити покаянням. Цей день найкраще провести в мовчанні і молитві або в читанні Святого Письма і повчань святих отців, тому що душа в цей час особливо сприйнятлива до доброго і чудові євангельські слова западут в глибину серця.

Схиігумен Сава Псково-Печерський (1898-1980).


Щоб нам вірніше зберегти себе після сповіді від повторення гріхів, постараємося, особливо на перших порах, поки ми ще не зміцніли морально, уникати зустрічі з гріхом: віддалятися тих осіб і тих місць, які можуть подати нам привід до падіння Щоб нам вірніше зберегти себе після сповіді від повторення гріхів, постараємося, особливо на перших порах, поки ми ще не зміцніли морально, уникати зустрічі з гріхом: віддалятися тих осіб і тих місць, які можуть подати нам привід до падіння.

Архімандрит Кирил (Павлов) (р. В 1919).

[ «Хто такий християнин? ] [ Ви не відчуваєте спраги причащання » ]
Оцініть:

А ображаємо ми святиню ніж?
«Хто такий християнин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация