Як вести себе свідкові на допиті? рекомендації адвоката

  1. Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Хто ж такий цей «свідок»? ...

Хто ж такий цей «свідок»

В одній з наших статей ми вже торкалися теми виклику на допит в якості свідка , Де описали саму процедуру виклику, порядок вручення повістки, а також права та обов'язки свідка.
Сьогодні ж ми розповімо Вам, безпосередньо про саму процедуру допиту свідка, підготовки до нього і особливості поведінки під час його проведення.

Сьогодні ж ми розповімо Вам, безпосередньо про саму процедуру допиту свідка, підготовки до нього і особливості поведінки під час його проведення

Виходячи з того, що від участі в допиті краще не ухилятися, сформуємо кілька правил, які можуть Вам допомогти пройти цю процедуру максимально безболісно:

  1. Головне Ваша зброя це Конституція України. У ній закріплені два найважливіших правила, а саме:
    - відповідно до статті 59 Конституції України - кожен має право на професійну правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
    Для надання професійної правової допомоги в Україні діє адвокатура (Стаття 131-2 Конституції України).
    - відповідно до статті 63 Конституції України - особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
  2. Не ухиляйтеся від явки на допит . Така поведінка тільки погіршить ситуацію, викличе необґрунтовані підозри на Вашу адресу і стане приводом для застосування до Вас приводу співробітниками поліції.
  3. Чи не позбавимо, буде з'ясувати у слідчого (шляхом телефонного дзвінка) мета Вашого виклику на допит, Ваш процесуальний статус і обставини, з приводу яких Вас викликають.
    Найкраще, якщо такий телефонний дзвінок зробить Ваш адвокат . З одного боку це не дозволить слідчому надалі маніпулювати Вами, а з іншого боку дасть Вам можливість зорієнтуватися в ситуації і більш ретельно підготувати до допиту.
  4. Якщо зважилися йти на допит самостійно, обов'язково попередьте про це кого-то з близьких людей, родичів, друзів. Домовтеся, що кожні 2-3 години ви повинні телефонувати. Обов'язково попередьте їх куди Ви пішли, повідомте адресу. Визначте, що на випадок якщо Ви не будете відповідати на дзвінки, їм потрібно звернутися до адвоката і розшукати Вас.
  5. На допит йдіть так би мовити «без нічого». Не варто брати з собою цінні речі, великі суми грошей, а також цифрові носії інформації. Особливо не варто брати з собою джерела інформації, в яких може здерти більше відомостей, ніж Ви збираєтеся повідомити слідчому з приводу подій, в зв'язку з якими Вас викликають.
  6. На допиті поводьтеся максимально спокійно і стримано. Не йдіть на поводу у емоцій. Слідчий це людина підготовлена, в своєму арсеналі він має безліч прийомів тактики ведення допиту і психологічного впливу. Для отримання від Вас максимального обсягу необхідної йому інформації він використовує будь-які доступні йому способи і прийоми.
  7. Рекомендуємо приділити увагу своїм міміці, жестах, рухам. Якщо Ви сидите за столом - покладіть руки перед собою одна на іншу. Така позиція Вам найбільш знайома ще зі шкільних років, а значить, Ви будете почувати себе найбільш комфортно.
    Для погляду виберіть одну точку і сконцентруйтеся на ній. Очі це Ваше дзеркало. Блукаючий погляд видасть Ваше хвилювання або розгубленість.
  8. Фізична готовність до допиту важлива не менш психологічної. Не варто боротися з хвилюванням за допомогою спиртного і надмірного вживання заспокійливих препаратів. Це спотворить сприйняття Вами всього, що відбувається і порушить концентрацію. В кінцевому підсумку, Ви можете наговорити зайвого ...
    Теж стосується і розладів зі здоров'ям (температура, загальне нездужання, захворювання). Якщо відчуваєте себе погано, візьміть лікарняний, попередьте про це слідчого і перенесіть дату допиту.
  9. Важливо знати, що свідок під час допиту має право користуватися нотатками, в разі якщо відомості які він повинен пояснити стосуються великого обсягу інформації, розрахунків, або інших відомостей, які складно тримати в пам'яті.
  10. Не рідко під час допиту слідчі вдаються до такого відомого прийому як «добрий» і «злий» поліцейський. І хоча це може звучати банально, але це досить дієвий прийом. В такому випадку, дотримуйтесь тим же правилам, але обов'язково вимагайте, щоб у протоколі були зазначені всі особи які беруть участь в допиті.
    Якщо ж в кабінеті слідчого знаходяться інші працівники поліції, які беруть у допиті, вимагайте, або вказати їх в протоколі, або щоб вони покинули кабінет.
  11. Не допускайте скоєння насильства над собою. Якщо на Вас виявляється надмірне психологічний тиск, озвучте цю претензію слідчому, в наполегливій, але не грубій формі. У разі застосування до Вас фізичного насильства, негайно викличете «швидку допомогу» і повідомте медичним працівникам причину ваших скарг на стан здоров'я. Згодом, можна звернутися зі скаргою в службу внутрішньої безпеки або прокуратуру.
  12. Також, не варто вказувати слідчому на вчинені ним грубі процесуальні помилки (наприклад, не роз'яснення Ваших прав). Такі порушення, можуть стати підставою для визнання отриманих доказів неприпустимими.
  13. Намагайтеся не використовувати в своїх відповідях категоричних формулювань таких як «точно», «абсолютно», «впевнений». По-перше, з моменту шуканих подій могло пройти дійсно багато часу, по-друге, це дасть Вам можливість для подальшого маневру при необхідності скорегувати пояснення.
  14. Ведення слідчим протоколу не менш важливий момент. Головна Ваша задача стежити, щоб записується в ньому інформація була максимально коректною, без викривлення Ваших пояснень.
  15. Після закінчення допиту потрібно уважно прочитати протокол і підписати його (якщо він займає кілька сторінок, то підпишіть кожну). У разі виявлення, будь-яких помилок і неточностей, вкажіть на них і вимагайте виправити. Якщо ж слідчий відмовляється вносити зміни - в кінці протоколу опишіть все, що не відповідає дійсності і розпишіться. Всі порожні місця перекресліть щоб уникнути їх заповнення без Вашої участі.

Запам'ятайте !!! Не варто надмірно самовпевнено ставитися до виклику на допит в якості свідка . Свідок, сам того не усвідомлюючи, дуже легко може перетворитися на підозрюваного або обвинуваченого. Якщо ж, Ви не хочете посилити свій процесуальний статус, настійно рекомендуємо Вам звернутися за правовою допомогою до фахівця ( адвокату ).

Будь-яка проблема має своє рішення!
телефонуйте адвокатові:

Або пишіть:
[email protected]

Рекомендуємо схожі статті:
Якщо вас викликали на допит свідком
Що робити якщо вас затримує поліція?

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

comments powered by HyperComments

Сподобалася стаття?
Сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация