Як вести себе в церкві правильно

  1. Як вести себе перший раз в церкві
  2. Як вести себе в церкві на службі

Сьогодні все більше людей наважуються на відвідування церкви. Звичайно це дуже добре. Адже збільшення кількості прихожан вказує нам ні на що інше як на зміцнення православної віри. Але ось тільки починаючи відвідувати церкву не всі люди знають, як вести себе в церкві. У даній статті ми детально розповімо, як правильно відвідувати православний храм в перший раз і що там потрібно робити.

У даній статті ми детально розповімо, як правильно відвідувати православний храм в перший раз і що там потрібно робити

Як вести себе перший раз в церкві

Багато хто думає, що для відвідування храму ніякої підготовки не повинно бути. Насправді це не так. Потрібно приділяти увагу не тільки правильній підготовці, але і одязі. І так існує кілька рекомендацій як вести себе в церкві правильно:

  • Правильна підготовка. Перш за все це стосується ранкового відвідування. Після сну потрібно встати вмитися, запалити лампадку і подякувати в молитві Бога за можливість провести ніч в мирі і спокої. Потім прочитайте главу Євангеліє. Початківцям рекомендується користуватися скороченим молитвословом.
  • Одяг. У храм не можна ходити в будь-чому. Не можна одягати штани, короткі спідниці, шорти, оголяти плечі і т.д. Також жінці не можна бути яскраво нафарбована. На голові у жінки обов'язково повинен бути хустку або шарф. А ось чоловіки перед входом до церкви навпаки повинні зняти головний убір.
  • Їжа. Багато хто не замислюються про те чи можна їсти перед відвідуванням храму. Спочатку наситяться, а потім йдуть до церкви. Насправді по релігійним правилам в храм потрібно приходити голодним. Тобто натщесерце. Відступ можливі тільки для хворих людей і вагітних жінок.
  • Сумки. У народі існує думка, що в храм не можна заходити з сумками. Але якщо в цьому є необхідність чому немає. Ви ж не залишите її біля входу.
  • Поклони. Входити в храм потрібно обов'язково з поклоном, попередньо перехрестившись. При цьому хилиться потрібно три рази.

До першого уклін вимовляють:

Боже, буди милостивий мені, грішному.

До другого уклін:

Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене.

До третього:

Без числа згрішив, Господи, прости мене.

Дивитися потрібно на образ Рятівники і вимовляти молитву. Теж саме потрібно робити, коли виходиш з храму. При першому відвідуванні потрібно обов'язково оглянути. Подивіться на те, що роблять люди навколо. До якого способу схиляються більше, куди ставлять свічки і т.д.

Дорогі брати і сестри! Пропонуємо вам відвідати унікальний ресурс https://www.slovo-pomoshi.ru/ . З його допомогою ви можете передати ваші сподівання в Петербурзькі храми, каплиці, монастирі, також звернутися до праведників на місці їх поховання. Ми самі напишемо записку, віднесемо її до храму і відправимо вам на пошту фотозвіт. Звернення до Бога за допомогою треб допомогло багатьом людям пережити горе, повернути здоров'я і радість мирського життя.

Корисні статті:

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ПРИКРО?

Що робити коли прикро і коли не можеш впоратися з образою? Якось Оптинський старець Никон отримав лист з образами і лайкою. У старця промайнула думка: «А хто це міг написати? Від кого лист? »Але він тут же взяв себе в руки:« Никон, це не твоя справа, не треба розпитувати ... Читайте далі ПРИРОДА НЕ ТЕРПИТЬ безсоромність. Академік Д.С. ЛІХАЧОВ. - Ми країна без звернення до іншого. Ось що я чув від одного емігранта, який приїжджав до Росії: «Ви знаєте, що у вас замінило звернення до іншої людини? Слово «ну». Завжди до нас звертається екскурсовод і каже: «Ну, підемо ...», «Ну, зараз будемо обідати ...» Постійне «ну ... Читайте далі ОБОВ'ЯЗКОВО ПРОЧИТАЙТЕ !!! До сліз, ДО ГЛИБИНИ ДУШІ! Жив в старій селі відлюдник-горбань, Його побоювалися, його не любили. Йшли чутки про нього, ніби він - злий чаклун, І люди його стороною обходілі.Броділ він з картопляним старим мішком, В пальто багаторічному, що міль її з'їла. І якщо його проводжали смішком, Він тихо зітхав, без о ... Читайте далі

Під час служби не можна поводитися як ніби ви на виставці. Тобто задирати голову розглядати всі навколо в тому числі священнослужителів. Під час молитви необхідно стояти з покаянними почуттями, при цьому злегка опустіть голову і плечі. Поклони і хресне знамення намагайтеся повторювати за всіма одночасно.

Головне пам'ятайте, що церква - це земне небо, куди приходять молиться про вчинені земних гріхах.

  • Час перебування в церкві. За церковними канонами служба - це жертва Богу. Її потрібно відстояти від початку до самого кінця.
  • Стояти чи сидіти на службі? Це питання мучить багатьох. Звичайно, якщо ви молоді і здорові, то протягом всієї служби вам необхідно стояти. Винятком як розуміють багато є тільки люди похилого віку та хворі люди.

Це основні рекомендації як вести себе в церкві і що робити. Повірте, що прийшовши до церкви тільки перший раз ви не будете знати якихось церковних канонів. Але з часом ви обов'язково з усім розберетеся.

Як вести себе в церкві на службі

Вище описані основні рекомендації для першого відвідування церкви. Але варто відзначити, що не тільки вхід в храм повинен бути правильним. Адже до церкви йдуть не тільки для того, щоб поставити свічку за здравіє чи за упокій. Також обов'язково потрібно відстояти службу. Але багато хто не наважується на такий крок через те, що не знають, як правильно вести себе в православної церкви під час служби.

І так розглянемо рекомендації з поведінки на службі:

  • Хреститься під час служби разом з усіма. Це роблять вчасно славослів'я Святої Трійці і Ісусу Христу.
  • Коли священик здійснює кадіння по храму, то не варто стояти у нього на шляху. Треба трохи відійти в сторону.
  • В деякі моменти прийнято схиляти голову. А саме така дія слід виконувати, коли відкривають або закривають царські врата.
  • Під час читання Євангелія строго заборонені ходіння по храму і всілякі розмови.
  • Якщо ви відвідуєте храм разом з маленькими дітьми, то обов'язково стежте за тим, щоб вони вели себе якомога скромніше: не бігали, не кричали, що не стрибали і т.д. Якщо вам не вдається заспокоїти дитину, то слід вийти на вулицю. До речі, якщо ви хочете причастити дитину, а він не може вистояти службу, то рекомендується трохи виходити у двір і заходити в храм вже під кінець служби.
  • Залишати храм під час служби можна тільки немічним або з яких-небудь дуже серйозних причин.

Якщо ви хочете після служби замовити записку за здоров'я чи за упокій, то слід це робити в церковній лавці, там, де продають свічки. До речі, якщо у вас з яких-небудь причин немає грошей на це, то можете попросити про це безкоштовно. Повірте, в церкві служать дуже добрі люди, які до всього ставляться з розумінням.

Господь завжди з Вами!

Дивіться ще й відео про те, як потрібно поводитися в храмі:

ПРОЧИТАЙТЕ, НЕ ПОЖАЛІЙТЕ ЧАСУ!

Дивись: віра стане відкритою, доступною всім; нікого за неї не будуть гнати або гнобити. Дуже багато випадкового народу прийде до Церкви, в тому числі і в духовенство. Так завжди було в дні благополучні, ще з часу Костянтина Святого. Багато з-за грошей прийдуть в храм, мн ... Читайте далі Богородичне правило - це дуже сильна молитва! Богородичне правило - це дуже сильна молитва! Якщо вам важко на серці, трапилися якісь неприємності, читайте Богородичне правило, і все вирішиться, перевірено неодноразово. Пресвята Богородиця ніколи не залишить в біді тих, хто закликає її на допомогу. Головне - ... Читайте далі Світ Перекинувся ... ДРУЗІ, НАТИСНІТЬ "ПОДІЛИТИСЯ", НЕХАЙ БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ дізнаються про це! Одна жінка завагітніла вдруге. В принципі, один дорослий дитина у неї вже був, кар'єра йшла в гору, та й вiк не молодіжний ... У підсумку вирішила вона перервати вагітність. Записалася до лікаря на прийом ... Читайте далі

Що робити коли прикро і коли не можеш впоратися з образою?
У старця промайнула думка: «А хто це міг написати?
Від кого лист?
Ось що я чув від одного емігранта, який приїжджав до Росії: «Ви знаєте, що у вас замінило звернення до іншої людини?
Стояти чи сидіти на службі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация