Як знайти родича, який зник на Великій Вітчизняній Війні

22 червня - День пам'яті і скорботи. Саме в цей день, в 1941 році почалася Велика Вітчизняна війна. Незважаючи на те, що наш народ здобув перемогу над німецько-фашистськими загарбниками, все ж трагізм цих страшних подій не перестає тривожити досі. Скільки солдатів не повернулося з війни, скільки мирних людей було по-звірячому вбито, і скільки ще пропало безвісти.

Є люди, які знають про те, де воювали, і, можливо, загинули їхні предки на війні, але мільйони людей по всьому світу до сих пір знаходяться в невтішних пошуках хоч якихось весточек від своїх зниклих без вести рідних. Є також нащадки тих солдатів, які були вбиті в бою, але про їх місці поховання нічого невідомо.

Так як знайти зниклого родича? Як відшукати місце його поховання?

Пошук зниклих без вісті або загиблих у ВВВ

Одним з найбільш поширених варіантів пошуку зниклого безвісти близького, або загиблого на війні, є узагальнений банк даних «Меморіал». Даний ресурс є базою Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації. Це унікальний ресурс з багатомільйонними відомостями про місце знаходження або місце поховання учасників Великої Вітчизняної війни.

Рекомендації по роботі з банком даних «Меморіал»:

Якщо прізвище вашого родича звучить не зовсім так, як пишеться, рекомендується пробувати кілька передбачуваних варіацій прізвищ. Наприклад, в прізвища є буква «о», яка чується як «а», в прізвища або імені є подвійні букви і так далі. Варто також пам'ятати про те, що багато документів на війні заповнювалися від руки, і нерозбірливий почерк може послужити спотворенням у видачі прізвища в пошуку.

Також бувають випадки, коли пошуковому запиту відповідає кілька збігів. Наприклад, у банку даних зареєстрована інформація про двадцяти Іванових Петро Сергійович. Для того, щоб визначити ту людину, пошук якого здійснюється, необхідно знати точне ім'я його батьків або чоловіка (дружини). У документах тих років вказувалися родичі, які були повідомлені про смерть солдата. Якщо такої інформації немає, необхідно знати точне місце народження загиблого або зниклого безвісти; місце призову; місце служби; військове звання і так далі.

У вас є можливість встановити долю близької людини, який воював у Великій Вітчизняній Війні за допомогою цього ресурсу .

Незважаючи на те, що в цьому банку даних розміщена інформація про десятки мільйонів солдатів, все ж доля ще величезного числа воювали у ВВВ досі невідома. Що робити в такій ситуації?

Якщо у вас збереглися листи від ваших родичів, які брали участь у війні, необхідно звернути увагу на номер польової поштової станції (ППС), який розташований на штемпелі конверта. Завдяки цим номером є можливість встановити номер дивізії, полку, і так далі, де служив і воював ваш предок.

В цій засланні розміщені довідники польових поштових станцій.

Якщо родич - офіцер, або закінчував вчили ще

Після того, як ваш родич отримав звання молодшого лейтенанта, в училище заводиться справа, де розміщується біографія цієї людини та інші важливі документи, пов'язані з військовою справою.

Ви можете звернутися за відомостями в військкомат. Однак практика показує, що багато справ знищуються по закінченню терміну давності, який може становити 5-8 років. Однак чим вище було військове звання у вашого родича, тим більше шансів, що його справа збережеться і ще на більш довгий час.

Якщо ваш родич був поранений, то в госпіталях під час війни заводилися картки, в яких вказувалися відомості про кожного пораненого (госпіталь, поранення, дивізія). Відшукати цю картку можна у Філії Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації військово-медичних документів, який знаходиться в Санкт-Петербурзі.

Досвідчені люди радять відправляти свій запит рекомендованим листом з повідомленням. Запит повинен включати в себе наступну інформацію (якої ви могли б мати у своєму розпорядженні): прізвище, ім'я, по батькові родича, дата народження, місце призову, номер військової частини, дата останнього листа і так далі.

Адреса: Філія Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації (військово-медичних документів, м.Санкт-Петербург) 191180 м.Санкт-Петербург, Лазаретная провулок, будинок 2. Приймальна архіву: +7 (812) 315-73-28.

Корисні ресурси, які допоможуть знайти родича, який зник, або загиблого на війні:

сайт «Мілітер» являє собою величезну і унікальне зібрання, яке включає в себе величезну кількість текстів, які мають відношення до війни. Цей ресурс постійно оновлюється новою інформацією. Тут можна знайти матеріали архіву, документи, мемуари, дослідження, навіть художні твори на кшталт прози і поезії.

Варто зазначити, що на цьому ресурсі можна відшукати згадки про солдатів не тільки Великої Вітчизняної війни, а й інших воєн.

За допомогою проекту Центрального Архіву Міністерства Оборони Російської Федерації «Подвиг народу» можна дізнатися більше інформації про воевавшем родича, якщо у нього були нагороди. Посилання на сайт: Podvignaroda.ru

ru

Ще один спосіб пошуку

Ви можете звернутися в товариство Червоного Хреста, яке знаходиться не тільки в нашій країні, але і в інших країнах, де, за вашими припущеннями міг воювати ваш родич.

Варто також відзначити, що пошук в'язнів концтаборів досить складний, і він може не принести ніяких результатів. Справа в тому, що до кінця війни фашисти знищували свої архіви і будь-які документи, які могли б свідчити про те, що концентраційні табори існували, в принципі, і там відбувалися злочини проти людства.

У 2017 році, був відкритий унікальний проект "Пам'ятаємо" На сайті зібрані і внесені в онлайн базу, всі відомі поховання в Республіці Білорусь.

Білоруський довідник ритуальних послуг Ritorg.by покладає свої надії на те, що всім тим, хто перебуває в пошуках, зможуть відшукати родича, який зник на війні, або зможуть знайти місце поховання загиблого солдата.

Інформацію про всіх кладовищах міста Мінська та інших містах Білорусі, а також статті н аданную і іншу тематику, Ви можете знайти на сайті довідника Ритуальних послуг

Ritorg.by

Так як знайти зниклого родича?
Як відшукати місце його поховання?
Що робити в такій ситуації?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация