Як вибрати сорт винограду для вина: сорти для виноробства з описом і фото

  1. Вплив цукристості сорти винограду на якість вина
  2. Ароматичні сполуки в залежності від сорту
  3. Рівні кислотності винограду
  4. Величина окремих ягід і щільність їх шкірки

Виноградний сік - це основа для виробництва будь-якого вина, і саме від сорту в значній мірі залежить індивідуальний характер, смаковий букет і тип кожного вина.

Сорти винограду для вина , Визначають структуру цього напою, його реакцію на операції, які винороб виробляє під час виготовлення.

Яке вино ви віддаєте перевагу, якого воно кольору? Якщо це вино світлого, майже прозорого кольору, швидше за все, для його виготовлення використані білі сорти винограду. Вина червоного або рожевого відтінку, набувають свій колір, завдяки особливим червоним сортам.

Постарайтеся згадати, який аромат у вашого улюбленого вина: землистий, трав'янистий або фруктовий? Аромат будь-якого вина залежить від того, який сорт винограду використовувався в якості сировини для його виготовлення.

Вибираючи сорт винограду для виробництва вина, слід враховувати ряд характеристик сировини.

Вплив цукристості сорти винограду на якість вина

Цей показник визначає кондицію виноградної сировини для використання. Наприклад, в соку столового винограду має бути не менше 12-15% цукру, для соку - 16%, в ягодах, придатних для сушіння -28%. Для виноматеріалів встановлена ​​шкала по цукристості: 15-17% - для коньячних вин, 17-20% - для шампанських, 18-22% - для червоних сухих і столових білих, 22% і більше - для кахетинських вин.

Ароматичні сполуки в залежності від сорту

Ароматичні сполуки в залежності від сорту

Сорти подібно Рислінг додають вину нотку квіткового аромату, інші ж сорти, наприклад, Совіньон Блан привносять трав'янистий аромат, а Піно Нуар - фруктовий. Кожен сорт винограду дарує напою особливий тон, наприклад, Мускат дає мускатний тон. Якщо яскраво виражений аромат вам не подобається, можна вибрати варіант з нейтральним ароматом, які отримують з сорту Кортезе (з нього виготовляють італійське вино Гаві).

Рівні кислотності винограду

Рівень кислотності ягоди - це ще одна важлива характеристика винограду як сировини для виготовлення вин. Від кислотності залежать органолептичні якості вин. Існують сорти винограду з високим вмістом кислот.

Незважаючи на те, що в ягоді винограду багато видів кислот, 90% з них - це яблучна і винна кислота. Велику цінність представляє винна кислота, що відрізняється м'якістю і приємним смаком. Ця кислота виробляється тільки в ягодах.

Яблучна кислота володіє агресивними нотками. При великому вмісті її в виноградному соку вино виходить жорстким і незграбним. Виробники білих вин допускають зміст яблучної кислоти в напої, але тільки в суворо визначених кількостях, за рахунок чого молоді вина з фруктовим ароматом отримують свіжість і зухвалість.

Величина окремих ягід і щільність їх шкірки

Величина окремих ягід і щільність їх шкірки

Чорні ягоди винограду мають більш щільну шкірку, ніж тонкошкірі ягоди. Такий виноград містить у великій кількості танін. Оскільки в дрібних ягодах співвідношення між соком і шкіркою вище, таніну в них міститься більше в порівнянні з великими ягодами. Танін визначає характер вина - чим його більше, тим твердішим і таніністим воно виявиться.

Яке вино ви віддаєте перевагу, якого воно кольору?
Постарайтеся згадати, який аромат у вашого улюбленого вина: землистий, трав'янистий або фруктовий?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация