Як Янукович запрошував японців «помацати» Україну (фоторепортаж)

Візит до Японії став дебютним міжнародним подорожжю Віктора Януковича в 2011 році і першою поїздкою до Японії в статусі глави держави. Заради відвідування далекосхідного держави він залишив Україну майже на п'ять днів: три з половиною - робочої програми і півтора - на переліт з урахуванням семи годин різниці в часі між Києвом і Токіо.

Заради відвідування далекосхідного держави він залишив Україну майже на п'ять днів: три з половиною - робочої програми і півтора - на переліт з урахуванням семи годин різниці в часі між Києвом і Токіо

Японія зустріла українську делегацію січневим сонцем, яке першим сходить в цій країні, демонстративної пунктуальністю, неосяжною ввічливістю і тотальної дезінфекцією: наївні японці продовжують вірити, що свинячий і пташиний грипи можна побороти, якщо носити маски та щохвилини обробляти руки спиртовмісної рідиною.

Не дивлячись на досягнення власної автомобільної промисловості, японці посадили українського лідера в броньований німецький «Мерседес», і в супроводі вже автентичних «Тойот» і мотоциклів кортеж погнав вулицями суперсучасної столиці до офісу Японської федерації бізнесу «Кейданрен». Це своєрідний штаб підприємців, які представляють найбільші компанії, галузеві асоціації, економічні групи. Ще «Кейданрен» вважається тіньовим кабміном в адекватному розумінні такої організації, яка надає авторитетні рекомендації уряду, як узагальнена думка великого бізнесу з питань формування державної економічної політики.

- Велике задоволення виступити сьогодні в генеральному штабі ділового світу - Японської федерації бізнесу, - з таким військово-стратегічним підходом почав виступ український Президент, можливо, маючи на увазі, що на Батьківщині є ще і Верховним головнокомандувачем.

- Велике задоволення виступити сьогодні в генеральному штабі ділового світу - Японської федерації бізнесу, - з таким військово-стратегічним підходом почав виступ український Президент, можливо, маючи на увазі, що на Батьківщині є ще і Верховним головнокомандувачем

У виступі Янукович говорив про позитивні прогнози на подальше зростання української економіки, неухильне виконання Україною вимог МВФ, запевнив японців в цільовому і прозорому використанні «кіотських» грошей і пообіцяв, що українська влада гарантуватиме далекосхідним партнерам сприятливі умови для ведення бізнесу. За його словами, в Україні "вже рік панує політична стабільність і економічна стабільність, і ця ситуація, вона триватиме і тільки закріплюватися".

Японці слухали, щиро посміхалися, конформистски похитували головами і залишилося лише думати, чи то питання, які до Януковича неодмінно виникли б у Європі чи Сполучених Штатах (про згортання демократії, "вибіркове правосуддя", відкат країни до категорії «частково вільних», про Чехію і Данилишина тощо) їх мало хвилюють на тлі економічних тем, то чи просто тут не прийнято бути неввічливим.

Після протокольних зустрічей з керівниками японського парламенту вже в перший день політична складова візиту була майже вичерпана підписанням спільної заяви щодо українсько-японського глобального партнерства.

За результатами переговорів, Президент України і прем'єр-міністр Японії Наото КАН (вищий представник виконавчої влади в державі) звірили годинники в сфері зовнішніх відносин, принципів інвестиційно-економічного співробітництва, поглиблення гуманітарних зв'язків і зближення українського і японського народів (зокрема, через намір покласти початок діалогу щодо послаблення візового режиму і впровадження прямого авіаційного сполучення).

Не забули українці і попросити трохи грошей, і японці великодушно погодилися трохи дати, позичивши під мінімальні відсотки українському державному «Укрексімбанку» 8 мільярдів їх ієн, що становить близько 800 мільйонів гривень.

- Бажаю Україні, яка має унікальне геополітичне розташування між Європейським Союзом і Росією, розвиватися як демократична держава, - зауважив японський прем'єр. Чи був в цих його словах тонкий східний натяк на «посилення тенденцій політичної та економічної стабільності» в Україні - сказати важко. У будь-якому випадку японці висловили намір розвивати демократію в Україні - пообіцяли прислати до нас своїх спостерігачів на наступні вибори. Хоча коли вони відбудуться - в Адміністрації Президента ні українцям, ні японцям ще не повідомили.

Хоча коли вони відбудуться - в Адміністрації Президента ні українцям, ні японцям ще не повідомили

На другий день візиту Президент взяв участь в українсько-японському інвестиційному семінарі «Інвестиційні можливості України». Японську сторону на форумі представляв міністр економіки, торгівлі і промисловості Банрі Кайєда. Його виступ влучно вписалася в контекст сьогоднішньої риторики Банкової: мовляв, в Японії знають і сприймають Україну, як державу, де проводяться реформи.

Його виступ влучно вписалася в контекст сьогоднішньої риторики Банкової: мовляв, в Японії знають і сприймають Україну, як державу, де проводяться реформи

Тим часом, Янукович, розповідаючи про Україну, малював перед японцями захоплюючу картину:

- Уявіть собі країну, яка виготовляє сучасні космічні кораблі та іншу новітню продукцію машинобудування. Уявіть собі країну з практично необмеженим потенціалом сільського господарства; країну, яка входить в десятку світових лідерів за кількістю дипломованих програмістів; країну з освіченим працьовитим народом, для якого нинішній історичний момент - це момент істини, момент випробування на здатність бути успішними.

Янукович гіпотетично припустив, якщо ці фактори скласти докупи, то виходить ідеальний момент для успішних інвестицій.

- Це якщо ви сміливі, - висловив застереження він. - А японський народ, я знаю, як народ працьовитий, сміливий і рішучий.

Після цього як хваткий рекламіст, який свято вірить в безвідмовність фірмових прийомів з власного арсеналу, він заявив, що "сьогодні Україна - це три в одному: правильне місце, правильний час і правильне рішення", і закликав японців не вірити на слово "хоча в Японії слово завжди має величезну вагу ", а згідно українському прислів'ю,« помацати »це саме« три в одному »« власними руками і побачити власним очима ».

На цій мажорній ноті Президент поїхав зустрічатися з 125-м Імператором Японії Акіхіто.

На цій мажорній ноті Президент поїхав зустрічатися з 125-м Імператором Японії Акіхіто

Зустріч тривала близько 30 хвилин, після чого Янукович подолав 500 км. від Токіо до Кіото на звичайному для Японії, швидкісного потягу «Сінкансен». І хоча українська делегація була нечисленною, для неї викупили всі квитки в вагоні. Японці ніяк не могли зрозуміти, які ще особливі умови необхідні для пересування громадським транспортом кого-небудь, навіть керівника держави; як пояснити громадянам, що є неоплачені вільні місця, але там їхати не можна? Вони також категорично заявили, що не можуть перекрити доступ до вагона, навіть якщо в ньому їде цілий Президент України, тому що це буде сприйнято як порушення права громадян на пересування. Ось така проста виявилося ставлення до політичної і економічної стабільності в розумінні японців.

Янукович, діставшись тим часом до Кіото, взяв участь в підписанні угоди про активізацію співпраці між цим містом і українською столицею з нагоди 40-річчя встановлення побратимських відносин між ними. У державній резиденції місцевої влади Януковича зустріли гейші, а вихованці місцевої школи балетного мистецтва в супроводі бандуристів заграти українцям гопака.

Андрій Лавренюк, Токіо - Кіото

Фото автора та Андрія Мосієнка / УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация