Як приготувати індичку в духовці: 9 популярних покрокових рецептів з нюансами запікання

  1. особливості приготування
  2. Стандартний час запікання
  3. Особливості маринування м'яса
  4. Популярні рецепти
  5. У фользі
  6. У кулінарному рукаві
  7. запікання стегна
  8. запікання грудки
  9. приготування буженини
  10. приготування стейка
  11. З картоплею
  12. Рулети з начинкою
  13. Птах з яблуками
  14. Інші способи готування
  15. Поради та хитрості
  16. висновок

Індичка - головний атрибут Дня подяки в США, а в Росії цей птах часто готується на Новий рік або інший великий свято. Без великої, запеченої в духовці, індички не обходиться жоден ювілейний стіл. Як приготувати індичку в духовці, щоб здивувати гостей і порадувати близьких? Індичка - головний атрибут Дня подяки в США, а в Росії цей птах часто готується на Новий рік або інший великий свято

особливості приготування

Індичка - нежирне і легке м'ясо, дуже поживне. Але якщо неправильно його приготувати, воно може здатися занадто сухим і розсипчастим. Важливо проводити кілька попередніх процедур, які допоможуть м'яса стати більш соковитим і ніжним.

  1. Розморожування. Якщо пропустити цей етап, не утворюється золотава скоринка, і весь сік в міру запікання випарується.
  2. Маринування. Якщо не маринувати м'ясо, воно втратить свої смакові якості, буде жорстким або сухим. Правильне маринування дозволить додати страві нові відтінки смаку, зробить філе індички ніжним, шкіру - менш жорсткою. Якщо правильно замаринувати птицю, можна не робити до страви соус, адже індичка буде володіти відмінними смаковими якостями, якщо подати її у власному соку.
  3. Додавання соусу під час запікання. Перервавши процес нагрівання в духовці буквально на кілька секунд, можна додати в майже готову страву соус до смаку. Він оживляти м'ясо і не встигне випаруватися, оскільки буде нагріватися в духовці менше 20 хвилин.
  4. Сервіровка сиром, овочами, травами, часником. Зелень і додаткові інгредієнти, фарширування, перетворять блюдо в справжній витвір кулінарного мистецтва. Грамотно вибравши наповнення для фарширування, можна виключити приготування гарніру.

Крім інгредієнтів, які підбираються ще на стадії приготування, завжди звертайте увагу на продукти для сервірування і готові соуси. До індичці добре підходять цитрусові підливи, солодкі і кисло-солодкі соуси, північні ягідні соуси. Вони відтіняють ніжне м'ясо птиці.

Стандартний час запікання

Тривалість запікання залежить від способу приготування, від того, розморозили чи птицю, а також від розміру м'ясного шматка.

Цілком індичку слід запікати при температурі 220-240 градусів протягом 10 хвилин. Після температуру потрібно знизити до 180 градусів і тримати птицю в духовці ще годину або 50 хвилин. Така поетапна процедура дозволить отримати індичку з золотистою скоринкою і соковитим м'ясом. Скоринка утворюється в перші 10 хвилин і перешкоджає виходу соку.

Якщо запікається філе індички, то потрібно протримати його протягом 40-45 хвилин при середній температурі (200 градусів). Потім філе можна витягнути, залити соусом і залишити в духовці ще на 10-15 хвилин.

Мариноване і розморожене м'ясо запікається менше, ніж заморожене. Індичку взагалі не рекомендується відправляти запікатися до того, як з неї зійдуть всі залишки льоду - інакше м'ясо може вийти водянистим і несмачним.

Особливості маринування м'яса

Особливості маринування м'яса

Маринувати м'ясо слід в холодильнику, щоб воно не встигло зіпсуватися. Ставлячи птицю або її частина всередину холодильника, обов'язково потрібно накривати ємність з продуктом кришкою. Це запобіжить завітрювання м'яса, дозволить маринаду краще вбратися в основу. Також кришка позбавить холодильник від неприємного запаху сирого м'яса.

Маринувати продукт слід 12-14 годин. Якщо стільки часу в запасі немає, додайте до складу лимонний сік - він прискорить процес вбирання складу. Протягом 1-2 годин м'ясо можна і потримати поза холодильником - за такий час воно не зіпсується.

Популярні рецепти

Індичка відмінно поєднується з цитрусовими, овочами. Її можна готувати як цілком, так і окремими частинами - стегна і грудки індички досить поживні, щоб виступати в якості основного блюда.

Нижче представлені кращі рецепти запікання індички.

У фользі

У фользі

У фользі переважно запікати грудку - вона менше і легше поміститься в лист. Замаринуйте м'ясо і зробіть надріз посередині. Покладіть в отриману виїмку часник, скибочку лимона або апельсина - тоді весь шматок просочиться соком. Можна посипати філе спеціями.

Попередньо нагрійте духовку до 250 градусів. Загорніть філе в фольгу (нещільно приклавши лист до м'яса, щоб було місце для соку).

Запікайте філе протягом 20 хвилин. Додавання соку або соусу не потрібно - завдяки фользі збережеться природна рідина.

У кулінарному рукаві

Індичку можна запекти в рукаві з додаванням овочів, моркви, цитрусів. Можна покласти всередину нарізане кубиками авокадо .

У кулінарному рукаві виходить зберегти маринад. Досить влити невелику кількість рідини перед тим, як відправляти м'ясо в духовку. У маринад можна додати дрібно нарізаний часник, соняшникова олія, сік одного перцю чилі.

В рукаві м'ясо запікається протягом 50-60 хвилин в заздалегідь прогрітій духовці.

запікання стегна

Стегно індички слід запікати в кулінарному рукаві, тому що ця частина дуже легко може висушити без додаткового маринаду.

Алгоритм приготування такий.

  1. Заздалегідь видаліть шкіру. Вона на стегні занадто жорстка.
  2. Зробіть надріз на стегні «сіточкою». Вони допоможуть м'яса рівномірно пропікатися.
  3. Натріть стегно спеціями, маслом, при необхідності залийте сметаною або посипати сиром.
  4. Додайте цибулю.
  5. Запікайте стегно 50 хвилин в духовці з температурою 180 градусів.

запікання грудки

Є ще один рецепт Індичою грудки. Вона добре поєднується з наступними спеціями:

  • чилі (сік одного перцю);
  • паприка (1-2 чайних ложки);
  • 0,5-1 чайних ложки сушеного часнику (або один зубчик, розрізаний на безліч дрібних кубиків);
  • французька гірчиця (1-2 столових ложки);
  • сіль за смаком).

Додатково потрібно додати 4 столових ложки соняшникової або оливкової олії. Воно допоможе утворитися золотистої скоринки.

Основна частина страви - 650 грамів грудки індички. Цього вистачить на 3-4 чоловік.

Запікати слід 50 хвилин після нагрівання духовки до 200 градусів.

приготування буженини

Для приготування буженини з індички знадобиться велике філе птиці і по щіпці наступних трав і спецій:

  • коріандр;
  • базилік;
  • чилі;
  • паприка;
  • часник;
  • мелений чорний перець.

Часник можна використовувати в сухому вигляді або ж 3 повноцінних зубчики. Додатково знадобляться 2 столові ложки олії, 4 ст. ложки солі і літр води.

1 кг філе замочується в маринаді з солі і води. Замочувати філе слід до 3 годин. Після слід обсушити м'ясо і нашпигувати часником. Зверху обмазати прянощами.

У духовці, нагрітій до 220 градусів, блюдо випікається 35 хвилин. Деко повинен бути сухим.

приготування стейка

Стейк доведеться довго час відбивати. Його можна готувати не тільки в духовці, але і на грилі, на сковорідці.

Для приготування стейків візьміть 1-2 грудки і ретельно відбийте їх. М'ясо повинно стати м'яким, бажано, щоб на ньому навіть залишилися сліди від відбивання. Попередньо замариноване м'ясо додатково залийте соусом і відправте на сильно прогріту духовку на півгодини.

Подавайте з соусом барбекю, свіжими овочами, хлібом, овочевим або цитрусовим соусом.

З картоплею

Картопля для духовки слід підбирати дрібний. Його можна цілком загорнути у фольгу. Якщо вам попався великий картопля, розріжте його на часточки або половинки і також загорніть у фольгу. Головне, щоб вона розмістилася в листі поруч з великої індичкою.

До картоплі готують спеціальні соуси на основі сметани, майонезу, сиру і зелені. Можна зробити суміш з шинкою, грибами або іншими інгредієнтами за смаком. Але так як головне блюдо - індичка, краще обмежитися картоплею з сирно-сметанним соусом.

Рулети з начинкою

Рулетики з начинкою можна приготувати з філе. Його слід заздалегідь нарізати смужками середньої ширини.

Наповнення (на вибір):

  • баклажани;
  • сир і картопля;
  • цитруси.

Після того як рулетики будуть згорнуті, рекомендується закріпити їх кулінарними шпажками і відправити в духовку. Готувати слід не більше 40 хвилин, так як м'ясо тонке і швидко прогрівається.

Птах з яблуками

Якщо хочете приготувати птицю з яблуками, обкласти її 5-10 яблуками (або часточками, в залежності від розміру дека) по периметру. Найсмачніший рецепт - з попередньо замаринувати яблуками. Вони при запіканні знаходять хрустку скоринку.

Можна маринувати яблука окремо, додавши в маринад цукор. Тоді при готуванні яблука карамелізуются. Це буде чудове доповнення до індички під цитрусовим соусом.

Інші способи готування

Можна приготувати індичку на грилі. Для цього рекомендується добре відбити м'ясо філе, домогтися круглої або овальної форми. На грилі м'ясо запікається до коричневої скоринки. Обов'язково потрібно замаринувати м'ясо перед приготуванням.

Індичку також можна посмажити на сковороді , Але м'ясо цього птаха прогрівається дуже нерівномірно, через що при такому способі готування може вийти несмачним.

Поради та хитрості

Використовуйте деякі хитрощі під час приготування, щоб зробити м'ясо ще більш смачним.

Головне - не давайте витікати натурального соку. Намагайтеся домогтися утворення золотистої скоринки. Можна залишити її натуральної, просто давши цілої тушки запектися протягом 10 хвилин. Але якщо мова йде про окремі частини птиці, а особливо про грудях, яка готується без шкіри, для отримання скоринки доведеться використовувати додаткові соуси. Можна деякий час погріти птицю і залити її перед відправкою в духовку власним соком.

Якщо ж хочеться залишити максимум натуральної соковитості, рекомендується використовувати:

  • сметану;
  • сир;
  • майонез (не підійде для людей, які намагаються знизити споживання жирних продуктів);
  • суху суміш для запікання (на основі тесту);
  • лимонний сік разом з медом.

Розпитайте цікаві сімейні рецепти у знайомих. У сім'ях, захоплених кулінарією, часто з покоління в покоління передаються деякі секрети приготування індички.

Під час запікання зрідка, якщо дозволяє час, перевіряйте продукт на готовність. Використовуйте вилку. Вставте її та перевірте, втратило чи м'ясо червонуватий відтінок. Якщо забарвлення став однорідним, без натяку на кров, при цьому при натисканні не випливає занадто багато соку, страва готова. Перевіряти птицю слід в останні 5-10 хвилин, щоб уникнути стану напівготовності.

Якщо при перевірці вилка встромляється погано, сік зовсім не виділяється, не поспішайте діставати блюдо з духовки. Так, воно стало занадто сухим, але це можна компенсувати. Додайте соус, підливу або лимонний сік упереміш зі сметаною, понизьте температуру і протримаєте блюдо ще 5-7 хвилин. Рідкий склад оживляти м'ясо і позбавить його від зайвої сухості.

Якщо додаєте багато додаткових інгредієнтів, користуйтеся фольгою. Вона допоможе рівномірно пропекти овочі або фрукти. Вийде простий і смачний гарнір.

висновок

Готувати індичку слід строго за рекомендаціями, тому що її м'ясо вважається «примхливим». Варто трохи перегріти або недогріти, і блюдо буде зіпсовано. Але якщо слідувати порадам і доповнювати їх власним досвідом приготування, легко можна запекти блюдо з відмінними смаковими якостями.

Як приготувати індичку в духовці, щоб здивувати гостей і порадувати близьких?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация