Як смачно засолити сало в домашніх умовах

  1. Як правильно вибрати сало для засолювання
  2. Як засолити сало в домашніх умовах
  3. Є деяка специфіка при приготуванні той чи інший спосіб
  4. Як готувати сало в розсолі
  5. Сало з прошарком
  6. Як смачно засолити сало - рецепт мого батька


Як смачно засолити сало в домашніх умовах мало хто знає. Існує три основних способи засолювання, але самих рецептів неймовірна кількість. У нашій статті Ви знайдете тільки найкращі способи приготування цієї страви. Як смачно засолити сало в домашніх умовах мало хто знає

Сало - хороший джерело незамінних жирних кислот і вітамінів.

Сало є певним культом в деяких країнах, величезна його різноманітність на прилавках і велика кількість рецептів говорить про те, що люди його люблять, і воно приносить користь.

Крім трьох основних способів, є ще методи приготування. Одне з них - це копчення. Правда для цього Вам знадобиться коптильня або димогенератор холодного копчення.

Зміст статті:

Як правильно вибрати сало для засолювання

Щоб ваше домашнє сало вийшло смачним, необхідно спочатку вибрати першокласний шматок, тому знати, як правильно його вибирати дуже важливо. Знайти його в звичайному магазині у вас навряд чи вийде, тому потрібно буде відправиться на ринок.
Є кілька основних правил:

  • Звертайте увагу на колір сала, воно повинно бути біле, або трохи з рожевим відтінком. Якщо побачили жовтизну або сірий колір в шматку - шукайте інший;
  • Однорідність - не повинно бути прожилок, за винятком, якщо ви хочете засолити його прошарком;
  • Тонка шкірка - такий шматок більше цінується, і буде більш м'яким;
  • При тому, що протикає ножем або зубочисткою, повинна відчуватися невелика пружність, занадто жорстке або дуже м'яке сало брати не варто;
  • Товщина шматка повинна бути близько 5 см.
  • Якщо не впевнені в постачальника або продавця, не зайвим було б подивитися ліцензію.

Вам може бути цікаво: Коптильня своїми руками

Вибрати хороший шматок дуже важливо, але це не складно. Якщо товар викликає сумніви або підозри - не варто на ньому зупинятися. Шукайте товстий шматок, з тоненькою шкірою, однорідного біло-рожевого кольору, я думаю ви зрозумієте, якщо шматок буде дійсно свіжим і якісним. Це видно відразу.

Як засолити сало в домашніх умовах

Як тільки його не готують. Існують різноманітні способи, але практично скрізь використовуються одні й ті ж інгредієнти для засолювання.

Існують різноманітні способи, але практично скрізь використовуються одні й ті ж інгредієнти для засолювання

Ідеальним для засолу вважається сало товщиною 4 см.

А саме:

  • Саме сало;
  • сіль;
  • Перець (як горошком, так і мелений);
  • часник;
  • Лавровий лист;
  • Інші спеції за бажанням.

Є деяка специфіка при приготуванні той чи інший спосіб

  1. Суха засолювання - найбільш простий, швидкий і досить смачний метод, багато хто скаржиться на невеликий термін зберігання готового продукту, але хто заважає зберігати його в морозилці, йому там нічого не трапиться дуже довго.
  2. Сало в розсолі - цей метод трохи більш трудомісткий, тут потрібно буде приготувати розсіл, замаринувати, і почекати час набагато більше, ніж при сухому засоленні. Але в підсумку воно зберігається довше і виходить ніжніше.
  3. Варена метод - використовується для більшої безпеки і таким методом готують його в цибулинні.
  4. Копчення - це один з найсмачніших методів, але перед копченням потрібно його засолити.

Але найважливіший момент це те, що сало не можна пересолити. Воно завжди бере стільки солі, скільки йому потрібно. Особливо стосовно сухої засолювання, я зазвичай практикую тільки її. Його досить обкласти спеціями, перцем, часником, крупною сіллю товстіший і загерметизувати, або в ємність, або в фольгу або пакет. І через добу воно готове. Що ще потрібно?

Як готувати сало в розсолі

Спершу необхідно зварити розсіл, в якому власне і буде відбувається засолювання. На 0,5 літра води нам потрібно буде 4 столових ложки солі, перець чорний - жменька, перець горошком - штук 5-8, лаврове листя, коріандр і інші приправи за вашим бажанням.

На 0,5 літра води нам потрібно буде 4 столових ложки солі, перець чорний - жменька, перець горошком - штук 5-8, лаврове листя, коріандр і інші приправи за вашим бажанням

Сало в розсолі виходить дуже ніжним.

Доводимо воду до кипіння кладемо всі інгредієнти для розсолу, і тримаємо на малому вогні хвилин 5-10, щоб сіль розтопилася, а вода просочилася спеціями.

Далі нам потрібно взяти саме сало і банку в якій буде відбуватися засолення. Залежно від розмірів шматків, підберіть розмір банки і починайте укладання. Робити це краще шарами і між шматочками класти часник. Можна його порізати або пропустити через Часничниці. Коли всі шматки будуть укладені, залийте все це розсолом, тільки він повинен бути трохи охолоджений. Через 4-5 днів продукт буде готовий і його можна їсти.
Зберігати сало потрібно буде в морозилці, а після того, як дістанете, просушіть на рушник. Для надання більшої пікантності можна покрити його перцем, часником, замотати у фольгу і прибрати на зберігання. Ось так в розсолі досить смачно виходить.

Сало з прошарком

Це мій улюблений вид сала, називається він подчеревок і воно схоже на грудинку Це мій улюблений вид сала, називається він подчеревок і воно схоже на грудинку. Ті самі прошарку м'яса відмінно доповнюють цю страву. Для безпеки споживання продукту, деякі люди його трохи кип'ятять, щоб убезпечить себе від паразитів. Але на мій погляд це зайве, все солять просто в розсолі і нічого. Загалом вирішуйте самі.

Якщо готувати його з прошарком і з кип'ятінням, то спершу потрібно прокип'ятити шматки хвилин 10 в солоній воді, потім дістати і обсипати перцем, знову сіллю, часником і загорнути в пакет. Прибираємо на добу в холодильник і можна їсти.

Якщо ви готуєте з прошарком в розсолі, то розводимо розсіл (краще в гарячій воді), додаємо сіль, перець, лаврушку, часник. Розчиняємо сіль, і в остиглий розсіл занурюємо шматки сала. Можна поставити вантаж зверху. Стояти воно повинно близько 3-х днів. Потім дістанемо шматки, просушимо рушником, обкладинок часником і перцем, і загорніть в плівку або пакет. І прибираємо в морозилку. Воно заморозити і його можна буде їсти.

Вам може бути цікаво: Скумбрія в домашніх умовах - дуже смачні способи приготування

Як смачно засолити сало - рецепт мого батька

Це сухий спосіб засолювання сала, і на мій погляд, не гірше за інших. Готується дуже просто, навіть дитина впорається. Візьмемо хороший шматок, обкласти його з усіх боків перцем, як меленим, так і горошком, часником (порізаними пластиками), можна зробити надрізи і вставити туди шматочки часнику і покласти трохи перцю. Потім, обсипаємо сіллю. Тут боятися не потрібно. Воно не візьме зайвого. Потім прибираємо шматок в пакет, і кладемо на тарілку. Можна зверху покласти ще одну тарілку і поставити вантаж - банку з водою. Через 8 годин в теплі або добу в холодильнику наша смакота готова. Заморозьте його, щоб легше нарізати і було смачніше. Це вийде дуже смачна страва.

На цьому все. Наостанок можу сказати, що з цим продуктом не потрібно боятися експериментувати, його зіпсувати практично неможливо. Існує величезна кількість рецептів, але всі вони приблизно однакові. Десь більше солі, де то менше, коли то тримають довше, коли швидше. Суть від цього не змінюється. Воно засолити в будь-якому випадку. Навіть за дуже короткий термін. Мій батько солить його за ніч. А ми з вами прощаємося, сподіваємося, що рецепти вам допоможуть.

Смачного!

І ще - не будь жаднюгою і поділися в соціальних мережах! І ще - не будь жаднюгою і поділися в соціальних мережах
Це найкраща подяка для нас ...

Що ще потрібно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация