Як засолити скумбрію

  1. Вам знадобиться:

Соковите, жирне м'ясо макрелі, як часто називають скумбрію, відмінно підходить для приготування різних страв. Її коптять і консервують, смажать, варять і печуть. Крім того, всі бажаючі можуть засолити скумбрію будинку. Соковите, жирне м'ясо макрелі, як часто називають скумбрію, відмінно підходить для приготування різних страв

Вам знадобиться:

  • Скумбрія - 2 шт;
  • Вода -1 л;
  • Сіль - 3 столові ложки без гірки;
  • Цукор - 1 столова ложка;
  • Спеції за смаком.

Показати інші

Зробити це легко і просто, а готова риба задовольнить найвибагливіший смак. Таку буде не соромно і на святковий стіл подати! При цьому сидіти на кухні годинами господині не доведеться. Щоб правильно засолити скумбрію в домашніх умовах потрібно докласти не так вже й багато зусиль.

Головне, вибрати правильний спосіб. Назвемо їх умовно сухим і мокрим. У першому випадку підготовлені тушки або філе засипаються сумішшю солі і цукру. Цей спосіб непогано підходить для жирної риби. Але все ж найбільш смачно засолити скумбрію в розсолі. Так вона вийде ще соковитіше і ніжніше, та й їсти її можна буде раніше, ніж при сухому засолі.

  1. Насамперед, потрібно купити хорошу, якісну рибу. Віддавайте перевагу тим екземплярам, ​​у яких товста, жирна спинка, шкіра яскрава і без пошкоджень.

    Віддавайте перевагу тим екземплярам, ​​у яких товста, жирна спинка, шкіра яскрава і без пошкоджень

    Якщо вона обдерта і через неї видно сірувато-жовте м'ясо, швидше за все, риба стара і зберігалася в невідповідних умовах.

  2. Далі, перед тим, як засолити скумбрію, її потрібно випатрати. Для цього зробіть поздовжній розріз по черевця, від хвоста до голови. Акуратно витягніть нутрощі. Тепер постарайтеся зняти або зішкребти тонку чорну плівку, яка покриває черевце зсередини. Після видаліть зябра і хвіст. Плавці теж можна обрізати, але так, щоб залишити поза увагою м'якоть.
  3. У каструлі закип'ятити воду, додайте туди цукор і сіль. За бажанням можете додати прянощі (лавровий лист, запашний і чорний перець, коріандр). Засолка скумбрії в розсолі дозволяє значно змінювати смак готової риби саме завдяки використанню спецій. Проваріть все разом пару хвилин і вимикайте плиту, щоб розсіл охолов до кімнатної температури.
  4. Рибу покладіть в що не окислюється посуд з широким дном, черевцем догори.

    Рибу покладіть в що не окислюється посуд з широким дном, черевцем догори

    Якщо ви хочете засолити скумбрію в розсолі буквально за 4-6 годин, поріжте її перед цим на шматочки. Вона вийде трохи менше соковитою, але готова буде набагато швидше.

  5. Залийте рибу розсолом, накрийте ємність кришкою або харчовою плівкою. Залиште її при кімнатній температурі на кілька годин або на ніч.
  6. Потім приберіть скумбрію в холодильник мінімум на добу.

Спробуйте рибу через цей час. Якщо вона сподобалася вам до смаку, виймайте її з розсолу, трохи підсушують, змащуйте рослинним маслом і подавайте на стіл. В іншому випадку нехай ще Просолов. І тоді на наступний день смачна, ніжна скумбрія точно буде готова!

Схожі статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация