Як зварити смачну каву

  1. якість зерен
  2. ступінь обсмажування
  3. сорт кави
  4. Співвідношення води і кави
  5. Оптимальний розмір посуду
  6. Процес приготування
  7. різні добавки
  8. У кавомашині

Безсумнівно, кава є найпопулярнішим напоєм в світі Безсумнівно, кава є найпопулярнішим напоєм в світі. Більшість сучасних людей просто не уявляє собі життя без нього, який одним своїм ароматом здатний додати сил. Існує і категорія людей, які, спробувавши розчинний кавовий напій в пакетику, стверджують, що вони не люблять каву. Той, хто одного разу спробував класичний кави, приготований з дотриманням всіх правил, назавжди полюбить його. Існує багато різних способів заварювання кави, кожен кавовий гурман має свої тонкощі і секрети. Найголовніше, здавалося б, банальне, правило - завжди готувати в хорошому настрої. Всі кухарі світу стверджують, що в поганому настрої взагалі не варто підходити до плити, навіть звичайний чай в ці моменти вийде не такий, як завжди. Щоб ви завжди могли побалувати себе і своїх рідних улюбленим напоєм, вам буде корисно дізнатися поради, як зварити смачну каву.

зміст:

якість зерен

Перше правило говорить, що хороший кави може вийти тільки з якісних зерен. Забудьте про розчинну вигляді назавжди, а мелений використовуйте тільки в крайніх випадках, коли у вас не вистачає часу. Кавові зерна потрібно зберігати завжди в закритій ємності в сухому місці. Обсмажувати і молоти їх рекомендується безпосередньо перед приготуванням кави. Що стосується помелу, то це залежить тільки від ваших смакових уподобань і способу, яким ви будете готувати каву. Не бійтеся експериментувати і пробувати різні варіанти. Крупинки обов'язково повинні бути одного розміру, адже дуже не заварити повністю, а дрібні - переваряться.

ступінь обсмажування

Багато що залежить і від ступеня обсмаження зерен. При сильній обсмажуванні смак у кави стає міцним, насиченим, з приємною гіркуватістю. Чим обсмажування темніше, тим менше кофеїну. Легка обжарка робить напій водянистим і кислуватим. Його краще поєднувати з вершками або молоком.

При обсмажуванні зерен потрібно також дотримуватися деяких правил. Спочатку їх варто потримати кілька хвилин у воді, потім обсушити і висипати на розігріту сковороду. Їх треба постійно перемішувати і смажити до бажаного кольору. Після цього треба остудити і тільки потім можна перемелювати.
При обсмажуванні зерен потрібно також дотримуватися деяких правил

сорт кави

Велике значення має і сорт кави. Хоча існує тільки 2 основні сорти, смак значно відрізняється в залежності від країни зростання, від погодних умов і багато чого іншого. Запам'ятайте основна відмінність: арабіка має ніжний м'який кислуватий смак , В той час як робуста - гіркий. Кожен сам для себе визначає потрібний смак. Найбільш якісним і смачним напоєм вважається 80% співвідношення арабіки з 20% робусти.

Співвідношення води і кави

Кількість меленої кави треба вибирати за смаком. Зазвичай, для середньої міцності беремо 1 чайну ложку на чашку води, і 2 ложки - для більшої міцності. Врахуйте, що кава не буде смачною, якщо ви візьмете його зовсім мало або набагато більше. Краще завжди брати більше, так як готовий міцний напій можна розбавити водою, а слабкий кислий нічим не виправиш.

Дуже важливо вибрати для себе ідеальне співвідношення води і кави. Це можна зробити тільки досвідченим шляхом.

Друга порада стосується води. Якщо хочете отримати ідеальний ароматну каву, то використовуйте чисту холодну бутильовану воду. Забудьте про кип'яченій воді і воді з-під крана, вона зіпсує весь смак готового напою. Ніколи не використовуйте воду, яка вам не подобається на смак. Не можна використовувати пом'якшену воду, так як іони натрію утворюють жовту масу навколо кавових гранул і погіршують процес екстракції.
Друга порада стосується води

Оптимальний розмір посуду

Наступний важливий пункт - правильна посуд . Вважається, що кава традиційно готують лише в турці з вузькою шийкою. Але в даний час все частіше використовують кавоварки і кавомашини. Посуд для приготування кави повинна бути емальованому, керамічному або з нержавіючої сталі. Деякі матеріали, такі як алюміній, може викликати окислення. Дуже важливо утримувати весь посуд в чистоті, адже наліт, який осідає на стінках, може зіпсувати смак кави, зробивши його занадто гірким. Для чищення посуду не рекомендується використовувати миючі засоби, найкраще підійде подкисленная вода і сода. Якщо ви тільки купили турку або кавоварку, то промийте її і заваріть кілька разів кави. Але, напій цей не пийте, в перші кілька разів він може мати не дуже приємний запах.

Процес приготування

Що стосується самого приготування кави, то, перед тим, як поставити посуд на вогонь, її треба обполоснути гарячою водою. Варити завжди треба на самому маленькому вогні, яка не повинна бути більше 95-97 градусів. Якщо температура буде менше, то кофеїн екстрагується в повному обсязі, а якщо сильно високою, то зросте кислотність. Час заварювання залежить від помелу: дрібний - 2-4 хвилини, середній - 4-6 хвилин, грубий - до 8 хвилин.

Як тільки кава почне закипати або на самому початку можна кинути щіпку солі. Вона не тільки сприяє посиленню аромату кави, а й робить його смак більш виразним. Багато солі класти не потрібно, її смак взагалі не повинен відчуватися.

Ні в якому разі не давайте кава закипіти, це зруйнує всі корисні властивості кави і вб'є його божественний смак. Турку треба знімати з вогню відразу, як тільки почне підніматися верхня щільна кірочка. Вона не повинна зруйнуватися, щоб зберігся весь аромат. Цю процедуру можна повторити 2-3 рази. Як тільки кава буде готовий, додайте в нього буквально 2-3 мілілітра холодної води. Це прискорить осідання кави на дно. Після того, як кава постоїть 30-60 секунд, можете насолоджуватися напоєм. Цей час потрібний для того, щоб напій набув однорідної консистенції.
Ні в якому разі не давайте кава закипіти, це зруйнує   всі корисні властивості кави   і вб'є його божественний смак

різні добавки

Щоб отримати смачну каву, можна додати в нього різні спеції . Для цієї мети ідеально підходить імбир, кориця, гвоздика, кардамон і інші. Тільки сипати треба зовсім недовго, щоб не зіпсувати все. Класти спеції і прянощі рекомендується класти до того моменту, поки кава залили водою.

Якщо ви з якихось причин віддаєте перевагу кави без кофеїну , то додавайте в нього кілька зерняток кардамону . Ці прянощі не тільки дає пікантний смак, але і з'їдає кофеїн.

Любителі аромату смажених зерен можуть прожарити їх в турці кілька секунд, не додаючи води. Щоб домогтися м'якого оксамитового смаку, покладіть в вариться кава трохи вершкового масла. Буде досить 1-2 грам.

Для отримання незвичайного кавового напою в нього можна додати ром , Коньяк, апельсинові кірки, мед, лимон, вершки і інше.

каву можна надати карамельний смак , Якщо ви покладете пів чайної ложечки цукру до додавання води. Цукор карамелізіруется за кілька секунд і додасть напою незвичайний аромат.

Пам'ятайте, що кава відноситься до такого виду напоїв, які треба вживати завжди в свіжому вигляді. Згодом його смак псується, а аромат вивітрюється. Кава вмирає і стає гірким вже через 60 хвилин після заварювання. Якщо ви не хочете варити каву кілька разів, то перелийте його в термос і насолоджуйтеся напоєм протягом 6-8 годин. Ніколи не підігрівати каву, який вже охолов. Пийте його краще холодним, підігрів повністю зруйнує весь смак.
Пам'ятайте, що кава відноситься до такого виду напоїв, які треба вживати завжди в свіжому вигляді

У кавомашині

Якщо ви варите каву в кавоварок, то від вас не залежить процес приготування. Від вас тільки потрібно вибрати хороший дорогий кави і чисту воду. Якщо ж ви використовуєте капсульну кавоварку , То купуйте капсули тільки високої якості, так як в дешевих можна знайти багато добавок, які вам зовсім ні до чого.

Тепер, коли ви знаєте всі секрети, як зварити смачну каву, за лічені хвилини ви зможете приготувати божественно смачний напій, який, напевно, стане вашим улюбленим. Але, не забувайте, що все добре тільки те, що в міру. Зловживання кави може викликати різні проблеми зі здоров'ям, в той час, як 2 чашечки в день гарного якісного напою здатні поліпшити настрій і підвищити працездатність, а можуть викликати і алергію .

Схожі записи:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация