Як розтопити мед в скляній банці на водяній бані, якщо він засахарілся

  1. Чому відбувається кристалізація меду
  2. При якій температурі мед втрачає корисні властивості
  3. В якому посуді краще розтопити мед
  4. Як розтопити мед
  5. Топимо мед в скляній банці
  6. Топимо мед на водяній бані
  7. Топимо мед в мікрохвильовці
  8. використовуємо духовку
  9. альтернативні прийоми
  10. Чи допоможе лимон зробити мед рідким
  11. Топимо мед прямо в стільниках
  12. На замітку

Мед є продуктом життєдіяльності медоносних бджіл. Цей чудовий продукт виходить внаслідок переробки нектару. Крім меду, бджолярі витягують з вуликів прополіс, маточне молочко, пергу і віск. Всі ці компоненти унікальні.

Зібравши солодке «золото» у бджіл, люди поміщають продукт в банки та інші ємності. Згодом бджолиний продукт густіє. Люди незнайомі з бджільництвом цікавляться тим, як розтопити медовий продукт.

У більшості випадків, нектар використовують в рідкому вигляді. Деякі люди вважають, що перетоплювати медовий продукт не можна, тому що він стане марним. Це не зовсім так. Якщо все робити по інструкції, корисні властивості втрачені не будуть.

Чому відбувається кристалізація меду

Мед є продуктом життєдіяльності медоносних бджіл

Процес зацукровування меду починається через кілька місяців після збору

Мед є живим продуктом, тому проходить кілька «життєвих» стадій. Слід зауважити, що солодке «золото» складається з наступних речовин:

  • сахарози;
  • глюкози;
  • Фруктози.

Процес кристалізації починається тоді, коли глюкоза починає осідати у вигляді кристаликів. Саме тому цей процес і називається кристалізацією. У народі найчастіше говорять, що продукт життєдіяльності бджіл засахарілся.

Процес кристалізації починається через кілька місяців після збору. Період зацукровування залежить від сорту бджолиного продукту.

Слід врахувати, що швидкість кристалізації може залежати не тільки від сорту нектару, але і від погодних умов. Висока вологість уповільнює процес зацукровування.

При якій температурі мед втрачає корисні властивості

У тому випадку, якщо почалося засахаривание, необхідно мед розтопити. На жаль, вчені довели, що при нагріванні медові продукти втрачають свої корисні властивості. Саме тому необхідно зрозуміти, до якої температури можна розігрівати бджолиний продукт.

Нектар, розігрітий до температури +40 градусів, починає втрачати поживні властивості. Незважаючи на це, в отриманому сиропі буде міститися достатня кількість фруктози і глюкози. При цьому солодкий «бурштин» прийме темний відтінок і більше не матиме свого приємного аромату. Чим довше розігрівати мед, тим гірше він буде.

Якщо мед розігріти до +45 градусів, він миттєво змінить свій склад. Енергетична і харчова цінність буде втрачена, до того ж зруйнуються ферменти.

Саме тому краще вживати медові продукти окремо від гарячих напоїв.

В якому посуді краще розтопити мед

При температурі +40 мед починає втрачати свої корисні властивості

Незалежно від причини, по якій доводиться перетоплювати нектар, необхідно спочатку підготуватися. Для того щоб розтопити мед, найкраще використовувати:

  • Скляний посуд. Прекрасним варіантом є банку;
  • Керамічну тару;
  • Емальований посуд.

Вибір посуду для перетоплювання медового продукту залежить від способу, яким буде користуватися людина. Деяких людей цікавить питання, чи можна скористатися пластиковим посудом або контейнерами. Краще всього цього не робити. Інакше може статися непередбачувана ситуація.

Як розтопити мед

Щоб розтопити кристалізувався нектар, необхідно вибрати спосіб, який дозволить зробити продукт рідким. Перед тим як приступити до роботи, слід врахувати, що весь запас краще не перетоплювати. Це пов'язано з втратою корисних властивостей, тобто при повторного розпалювання, медовий продукт втратить всі свої поживні і цілющі властивості.

До того ж рекомендується при рекристалізації дотримуватися деяких правил:

  • Чи не розігрівати продукт вище 45 градусів;
  • Під час перетоплювання категорично не рекомендується об'єднувати різні сорти нектару;
  • Виключити потрапляння води в продукт життєдіяльності бджіл;
  • Топити солодке «золото» тільки невеликими порціями.

Якщо мед встиг засахариться його нескладно розтопити, головне, дотримуватися правил здійснення рекристалізації.

Топимо мед в скляній банці

Мед можна топити прямо в банку. Досить поставити його поруч з теплою батареєю

Засахарівшійся нектар найпростіше розтопити в банку. Цим способом найкраще користуватися взимку, коли працює опалення. Найкраще використовувати літрову банку, яка наповнюється густим солодким «бурштином». Після цього ємність встановлюється поруч з батареєю. При бажанні можна використовувати піч. Єдиним недоліком способу є те, що ємність необхідно постійно обертати. Якщо цього не зробити, продукт життєдіяльності бджіл розплавитися тільки з одного боку.

Топимо мед на водяній бані

Багатьох людей цікавить питання, як можна розтопити мед на водяній бані? Це найпоширеніший спосіб переплавлення продукту. Щоб зробити рекристалізацію продукту, рекомендується набрати гарячу воду в каструлю, а потім поставити банку з медом.

Слід врахувати, що вода швидко охолоне, тому її найкраще підливати або міняти. Бджолиний продукт стане рідким досить швидко. Важливо щоб вода в ємності не була гаряче 50 градусів.

Топимо мед в мікрохвильовці

У наш час у 80% населення є мікрохвильова піч. Тому виникає питання, чи можна розтопити мед в мікрохвильовці? Багато людей стверджують, що це зробити неможливо. Незважаючи на це, можна спробувати розтопити зацукровані бджолиний нектар. Для цього необхідно скористатися посудом, яку дозволяється ставити в мікрохвильову піч. Досить поставити ємність з медом на кілька хвилин, після чого витягти з печі.

Категорично забороняється використовувати пластиковий посуд. В іншому випадку бджолиний продукт вступить в реакцію з посудом.

До того ж варто пам'ятати про температуру, вона не повинна перевищувати 45 градусів.

використовуємо духовку

Після того як мед почав кристалізуватися, його можна розтопити в електричної або газової духовці. Для виконання процедури рекристалізації необхідно підготувати каструльку з водою. На наступному кроці в воду ставиться ємність з медом. Каструлька встановлюється в духовку, на якій встановлюється температурний режим - 40 градусів. Що стосується часу, то сказати складно, все залежить від ємності, яку поставили розігріватися. Як тільки з'явиться пластична маса, ємність можна витягти з духовки. До того ж не варто забувати періодично перемішувати нектар.

альтернативні прийоми

У літню пору буває настільки спекотно, що навіть в тіні температура досягає +40 градусів. Цим можна скористатися для того, щоб розтопити мед. Банку з бджолиним продуктом виставляється на сонці. Після цього залишається тільки чекати, поки нектар не розплавиться.

При використанні подібного способу необхідно пам'ятати про шкоду ультрафіолету, а значить, банку найкраще замотати рушником. Важливо періодично перевіряти в якому стані знаходиться нектар, щоб він не перегрівся.

Чи допоможе лимон зробити мед рідким

Мало хто знає, але вітамін С, що міститься в лимоні, може розтопити мед

Мало хто знає, але розтопити мед можна за допомогою лимона. Такий результат виходить тому, що цитрус містить кислоту і вітамін C. Необхідно нарізати лимон на великі часточки, а потім помістити його в ємність з солодким «бурштином». Незабаром вийде справжній медичний препарат, яким можна лікувати ГРЗ, застуду, грип, ангіну і скарлатину.

Топимо мед прямо в стільниках

Мед в сотах можна топити за допомогою водяної бані або мікрохвильовій печі. Стільники найкраще розламати на декілька шматків, а потім помістити в ємність. Після перетоплювання наверх підніметься віск і сміття. За допомогою ложки все акуратно збирається, а мед використовується як ласощі, корисність або лікувальний засіб.

На замітку

Для того щоб мед довше не кристалізувався, необхідно з'ясувати скільки часу конкретний вид бджолиного продукту може залишатися рідким. Якщо ж кристалізація все-таки відбулася, слід вибрати відповідний спосіб, а потім приступити до перетоплюванні нектару. Важливо, розтоплюючи мед, дотримуватися температурного режиму, інакше продукт не буде надавати цілющої дії.

Тому виникає питання, чи можна розтопити мед в мікрохвильовці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация