Як отримати права після позбавлення: покрокова інструкція

  1. Порядок отримання прав після позбавлення
  2. Чи можна залишити права і не здавати?
  3. Відновлення прав, що потрібно зробити - покрокова інструкція
  4. Документи на отримання прав
  5. Здача теорії ПДР повторно
  6. Видача прав і порядок отримання
  7. Чи потрібна оплата штрафів при поверненні прав після позбавлення?
  8. Як повернути права достроково після того, як їх позбавили?
  9. Що якщо я був позбавлений прав не в своєму місті?
  10. Допомога юриста

У 2019 року в КоАП РФ як і раніше міститься велика кількість порушень, за які можуть відібрати водійське посвідчення, адже мова в кожному випадку йде про грубе недотримання безпеки на дорозі У 2019 року в КоАП РФ як і раніше міститься велика кількість порушень, за які можуть відібрати водійське посвідчення, адже мова в кожному випадку йде про грубе недотримання безпеки на дорозі. Мінімальний термін заборони на керування машиною становить 1 місяць, але навіть цього відносно короткого періоду досить для того, щоб зробити масу дискомфорту в житті автолюбителя.

У статті буде розказано про те, як отримати права після позбавлення, де їх забирати і чи дозволено це зробити достроково.

Порядок отримання прав після позбавлення

Спочатку необхідно вирахувати, коли можливе повернення водійського посвідчення після позбавлення спеціального права.

Термін повернення прав визначається відповідно до такої інструкцією.

  1. Спершу потрібно дізнатися, яку міру покарання обрав суд для громадянина внаслідок недотримання ним порядку дорожнього руху. Подивитися її можна в резолютивній частині постанови суду.
  2. Від дати судового засідання необхідно відрахувати 10 днів. Даний проміжок часу дається для оскарження рішення судді. Якщо апеляція вносилася, постанова вступить в законну силу. З цього моменту (тобто після 10 днів з дати розгляду) починає обчислюватися період заборони на керування транспортними засобами, визначений судом. Наприклад, якщо в постанові від 01 листопада 2018 року йдеться про те, що порушнику потрібно здати посвідчення на півроку, отримати права після позбавлення він зможе лише 11 травня 2019 року (01 листопада + 10 днів + 6 місяців).
  3. Правила підрахунку діють тільки в тій ситуації, коли автолюбитель своєчасно здає посвідчення в органи внутрішніх справ. На це йому виділяється 3 дні з дати набрання актом суду в законну силу. У наведеному прикладі це з 11 до 14 листопада.
  4. Якщо водій не з'явився в ГИБДД, то протягом терміну позбавлення права, визначеного судом, призупиняється до моменту, поки порушник не пред'явить посадовим особам документ на водіння. У цьому випадку, щоб відновити водійські права після позбавлення доведеться чекати досить довго.

Приклад: Якщо громадянин, будучи позбавленим права керування ТЗ на 1.5 року, прийде з посвідченням в ОВС 01 лютого 2019 року, то забрати його він зможе лише 1 вересня 2020 року. Штрафів за несвоєчасну явку немає, але громадянину слід мати на увазі - після набрання постановою законної сили за кермо йому сісти все одно не дозволено - за це передбачені ще більш суворі санкції. Тобто, затягувати з візитом в ОВС немає сенсу.

Чи можна залишити права і не здавати?

Часто водії намагаються хитрувати, залишивши у себе тимчасовий дозвіл Часто водії намагаються хитрувати, залишивши у себе тимчасовий дозвіл. На жаль, їздити з ним не вийде - воно втрачає актуальність після вступу в силу винесеного судом постанови і його використання є незаконним. Крім того, з метою не допустити неприємностей, представники ГИБДД вимагають, щоб «времянка» також пред'являлося в органи внутрішніх справ.

Відновлення прав, що потрібно зробити - покрокова інструкція

Повернення прав після позбавлення - тривалий процес через необхідність проходження декількох етапів. Тому готуватися до походу в ОВС дозволено заздалегідь. Для цього насамперед слід встановити, де забрати права після позбавлення.

Подивитися, який саме відділ повинен виконувати ваше покарання можна безпосередньо в постанові. Саме в цей підрозділ необхідно буде надати документи на повернення водійського посвідчення після позбавлення.

Порядок повернення передбачений в ст. 32.6 КоАП РФ і в Правилах, затверджених Постановою Уряду РФ № 1191. Розглянемо більш детально, що потрібно, щоб повернути права.

Отже, якщо права успішно здані на зберігання посадовій особі, і з днем, коли можна буде отримати водійське посвідчення після позбавлення можливості керування ТЗ ви визначилися, необхідно переходити до наступного етапу - підготовки.

Є проблема? Задайте питання юристу безкоштовно!

Потрібна консультація адвоката або юридична послуга? Телефонуйте! Юристи дадуть через 5-10 хвилин!

Щоб забрати права потрібно зробити такі кроки.

  1. Пройти тестування на знання правил дорожнього руху, завчасно подавши заяву на переекзаменацію.
  2. Пройти медичний огляд. Хоча це і не обов'язково за законом, співробітники ГИБДД зажадають принести їм документ від лікаря. А ось щоб відновити права після позбавлення за п'янку, медичний висновок необхідно пред'являти завжди.
  3. Сплатити штрафи.
  4. Подати пакет документів до відділення ГИБДД, де знаходиться вилучене водійське посвідчення.

Проробивши зазначені етапи, можна відновити водійське посвідчення після позбавлення можливості управляти транспортом.

Найчастіше у автолюбителів в зв'язку з тривалим періодом очікування виконання покарання часто виникає питання про те, чи дозволяється забрати права раніше. На жаль немає. Дострокове повернення водійських прав законодавством не передбачено, хоча така можливість не виключена в недалекому майбутньому, якщо пройдуть законопроекти, що передбачають «амністію» для менш злісних порушників.

Документи на отримання прав

Необхідні документи для отримання посвідчення водія з архіву ГИБДД: Необхідні документи для отримання посвідчення водія з архіву ГИБДД:

  1. Посвідчення особи (паспорт).
  2. Висновок лікаря. Як вже було сказано, медична довідка при поверненні прав після позбавлення можливості управління транспортом обов'язкове, якщо водія засудили за їзду в нетверезому вигляді. Якщо ви покарані з іншого підставі, а співробітник ДАІ все одно вимагає довідку, можна послатися на рішення ВС РФ № АКПІ13-228 від 11.04.2013, в якому сказано, що пред'явлення висновку лікаря не є обов'язковим при відновленні прав по іншим категоріям справ, окрім нетверезого водіння.
  3. Копія постанови. Пред'являти не обов'язково, але рекомендуємо взяти її з собою на випадок виникнення у представника ОВС питань щодо термінів погашення покарання.
  4. Документи про проходження навчання та складання іспиту на знання правил дорожнього руху.

Крім того, якщо ви писали супровідний лист при здачі прав в ГИБДД на зберігання або ви маєте підтвердження сплати штрафів, їх також можна пред'явити.

У документи на отримання прав після позбавлення також входить і заяву. Але його заздалегідь писати не варто, оскільки воно оформляється під наглядом співробітника ОВС (ГИБДД) на спеціальному бланку і є свого роду розпискою, яка підтверджує повернення посвідчення.

Здача теорії ПДР повторно

Порядок повернення прав після позбавлення за п'янку або інше інше порушення передбачає проходження тестування на знання основ дорожнього руху. Навички практичного водіння при цьому підтверджувати не потрібно.

Процедура здачі теоретичного іспиту прописана в Правилах, затверджених Постановою № 1097. Вона не обов'язкова для громадян, у яких посвідчення було вилучено до осені 2013 року.

Всім іншим потрібно взяти направлення на тестування. Для цього необов'язково чекати закінчення термінів, встановлених в судовому рішенні, - пройти перевірку можна по закінченню половини періоду покарання.

Перездача іспитів після позбавлення допускається не раніше ніж після закінчення тижня після провальної спроби.

Видача прав і порядок отримання

Якщо іспит і медкомісія пройдені, а пакет документації зібраний, можна перейти до наступного етапу - безпосередньому зверненню до органів внутрішніх справ Якщо іспит і медкомісія пройдені, а пакет документації зібраний, можна перейти до наступного етапу - безпосередньому зверненню до органів внутрішніх справ. З цим не виникає труднощів, якщо потрібний підрозділ ГИБДД знаходиться за місцем проживання автовласника. Досить просто прийти туди і принести зазначений вище список документації.

Але де можна забрати права після позбавлення, коли суд відбувся в іншій місцевості, і автоінспекція, виконуюча постанову, знаходиться далеко?

У цій ситуації ви маєте право клопотати, щоб ваше посвідчення передали в обраний орган. Як це зробити? За місяць до закінчення періоду покарання потрібно написати заяву в автоінспекцію, певну в судовому рішенні. Звернення можна подати електронною поштою або передати через найближчий до вас відділ МВС.

У заяві про перенаправлення прав зазначається підстава їх вилучення на зберігання, дата закінчення покарання і підрозділ автоінспекції, де буде відбуватися безпосередньо видача документа. До заяви потрібно додати копію паспорта.

Як отримати права після позбавлення?

Коли покарання буде закінчено, слід звернутися до органу внутрішніх справ з документацією. Скоротити термін позбавлення прав не можна, якщо тільки оскарживши постанову.

Як оформити заяву на повернення прав?

Бланк можна взяти у працівника ДАІ. У ньому пишуться:

  • назва конкретної держінспекції;
  • паспортні дані заявника, в тому числі адресу проживання;
  • підставу звернення;
  • номер, категорія посвідчення, ким було виписано;
  • опис додається документації;
  • дата, підпис.

Уповноважена особа видасть права в цей же день, якщо не буде потрібна додаткова документація.

Чи потрібна оплата штрафів при поверненні прав після позбавлення?

Відновлення прав при позбавленні дозволено виключно після погашення всіх наявних боргів по штрафах.

Законодавець звільняє водія від сплати грошового стягнення в одному випадку - якщо з моменту винесення постанови пройшло більше 2 років, і воно так і не наводилося в виконання з вини відповідних органів. Але такі випадки виняткові

Як повернути права достроково після того, як їх позбавили?

Достроково забрати документ на водіння вийде. Так чи інакше, Вам доведеться почекати закінчення покарання. Хоча в суспільстві і практикується хабарництво, «ліві» права та інші хитрощі - це вкрай небажані методи, які рекомендувати небезпечно і для юриста неприпустимо, адже за це загрожує ще більш сувора відповідальність.

Єдиний легальний спосіб повернути можливість керування машиною раніше покладеного - подати апеляційну або наглядову (після вступу в силу) скаргу на судове рішення. Як це зробити, ви зможете з'ясувати практикуючий юрист. Затягувати з візитом до адвоката небажано - період оскарження становить всього 10 днів.

Що якщо я був позбавлений прав не в своєму місті?

У Вас є 2 варіанти.

  1. Особисто відправитися до потрібного відділу поліції за відновленням прав.
  2. Подати заяву на перенаправлення вашого документа до відділу Державтоінспекції, найближчий до вас. Пересилання займе близько місяця.

В майбутньому, щоб уникнути такої ситуації і не довелося їхати місто, необхідно своєчасно клопотати про перенесення судового розгляду в ваш регіон. Якщо Вас зупинив представник Державтоінспекції в чужій місцевості, попросіть його зробити позначку в протоколі про проведення засідання поблизу від Вас.

Пам'ятайте, що якщо за час позбавлення прав закінчився термін дії водійського посвідчення, то вам потрібно буде зібрати пакет документів на заміну водійських прав .

Допомога юриста

Залишилися питання про нюанси повернення права на керування транспортним засобом? Наші юристи готові проконсультувати вас онлайн в будь-який зручний для вас час і дати вичерпні відповіді на будь-які питання, що стосуються механізму відновлення і повернення прав після позбавлення.

Задайте свої питання прямо зараз!

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на нашу стрічку в Яндекс.Дзен, щоб не пропустити нові цікаві матеріали! Сподобалася стаття

Потрібна консультація адвоката або юридична послуга? Телефонуйте! Задати питання або замовити зворотний дзвінок можна нижче

Як повернути права достроково після того, як їх позбавили?
Що якщо я був позбавлений прав не в своєму місті?
Чи можна залишити права і не здавати?
Є проблема?
Потрібна консультація адвоката або юридична послуга?
Але де можна забрати права після позбавлення, коли суд відбувся в іншій місцевості, і автоінспекція, виконуюча постанову, знаходиться далеко?
Як це зробити?
Як отримати права після позбавлення?
Як оформити заяву на повернення прав?
Чи потрібна оплата штрафів при поверненні прав після позбавлення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация