Як в Україні працює водний патруль

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 червня 2018, 5:22 Переглядів: 22 червня 2018, 5:22 Переглядів:   Мережа

Мережа. Браконьєри розставляють снасті на катерах і баржах. Фото: М. Журавель.

Щодня за порядком в Дніпрі стежать не тільки поліцейські на суші, але і спеціальний водний патруль, який пересувається на моторних човнах і патрулює акваторію Дніпра і області. "Сегодня" вирушила в рейд з водними копами і з'ясувала, як копи обчислюють браконьєрів і чому не зривають водяні лілії.

РЕЙД. На перший погляд робота водної поліції може здатися вельми романтичною: літо, річка, красиві міські пейзажі Дніпра і милі дівчата, відпочиваючі на пляжі, - все це залишає після себе приємне враження. Однак у звичній роботі без складнощів.

"Складно взимку. У листопаді, наприклад. Холодно, доводиться надягати по кілька теплих штанів, пару теплих светрів і валянки. Ми працюємо навіть тоді, коли на воді стоїть крига - рибальські сітки ставлять навіть під нього. А ми на спеціальних позашляховиках, які дозволяють підійти впритул до берега - знаходимо нелегалів і вживаємо заходів ", - розповідає лейтенант поліції Антон Великохатько.

Браконьєрські сітки розставлені таким чином, що обивателю їх просто не помітити. З копами ми попливли в дніпровську Амур-Гавань, де "відстоюються" баржі, що припливають сюди з різних куточків України. Хтось із моряків приплив набирати вантаж у вигляді піску і зерна, а хтось вже не перший рік лежить на боці і іржавіє - переважно прогулянкові катери. Кораблі - улюблене місце риболовлі нелегалів, які біля причалу кинули не тільки якір, але і рибальську сітку.

Одну з таких незаконних снастей, що звисає з баржі, ми виявили в порту. Примітно, що побачили її тільки копи, а ми навіть не звернули на неї уваги. Прив'язана до судна волосінь злегка виблискувала на сонці. Коли моторний човен, на якій ми пливли по Дніпру, зменшила хід, ми плавно підпливли до корабля і потягнули волосінь на себе - з води показалася сітка, в якій до того моменту потрапив один невеликий окунь.

"Сітку забираємо на борт, потім віддаємо в рибінспекцію. Рибу відпускаємо", - пояснює лейтенант поліції Андрій Блощинський, затягуючи снасть в катер.

Час від часу копи затримують браконьєрів, які недалеко від річки полюють на дичину з незареєстрованим зброєю. У таких випадках правоохоронці викликають слідчо-оперативну групу, яка визначає, вилучати зброю у порушника, чи ні.

У таких випадках правоохоронці викликають слідчо-оперативну групу, яка визначає, вилучати зброю у порушника, чи ні

В акваторії. Поліцейські стежать за порядком на воді. Фото: М. Журавель

Цікаво, що на патрулювання, незважаючи на небезпеку, хлопці заступають в звичайних рятувальних жилетах, адже, якщо патрульний виявиться за бортом, вибратися з води в важкому бронежилеті буде непросто - адже мінімальний все захисного костюма становить 1,8 кг в сухому вигляді, а набираючи воду, одяг стає набагато важче. Виявляється, патрульні вельми забобонні і не зривають рослини, які ростуть на водній: "Зривати з води лілію не можна - це приносить нещастя. На воді треба бути забобонним".

СТАТИСТИКА. З початку 2018- го співробітники водного патруля зафіксували близько 400 фактів незаконного заняття рибальським промислом, з них 11 фактів з кримінальним правопорушенням.

"Також з початку відкриття навігаційного періоду було зафіксовано п'ять випадків керування суднами в стані алкогольного сп'яніння. Найбільше випадків браконьєрства було зафіксовано в районі Дніпродзержинська. Цього року також був один випадок, коли патрульні врятували чоловіка, який намагається перепливти річку", - говорить з
Таршіенський храмовий комплекс вбрання обслуговування водних об'єктів управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Олексій Головко.

Він також підкреслив, що в цьому році максимальна вартість нелегального вилову, вилученого у одного з браконьєрів в Дніпродзержинську, склала 10 000 грн. За порушення нелегала притягнули до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, в Одеській області впіймали рибалки з уловом червонокнижною риби.

Нагадаємо, прикордонниками і журналісти під час полювання на "чорних рибалок" в Херсонській області виявили браконьєрів .

Раніше в Україні ввели обмеження на рибну ловлю в зв'язку з початком нересту риби . Поки нерест триватиме, рибалити можна тільки з берега на одну вудку.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Водний патруль: як копи обчислюють браконьєрів і чому не зривають водяні лілії". інші Новини Дніпра дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Журавель Максим

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация