Як порушують закон і фальсифікують вибори в Нижньому Новгороді?

У народі побутує стійка думка, що існує «Список Шанцева», - це ті кандидати в депутати міської думи, яких схвалив особисто губернатор Шанцев, а заступнику голови міської адміністрації, за сумісництвом секретарю місцевого відділення партії «Єдина Росія» М.М. Холкіна доручено розчистити їм дорогу до заповітного мандату . Схема усунення неугодних кандидатів в депутати вдосконалюється від виборів до виборів. Нововведення цього року - праймеріз.

доручено розчистити їм дорогу до заповітного мандату

Що таке відкриті внутрішньопартійні вибори ніжегородци дізналися 21 червня. Саме тоді пройшла репетиція тотального підкупу виборців і масової фальсифікації результатів голосування. Досвід підкупу виборців Рухом «Взаємодопомога» з продажем городянам борошна, гречаної крупи і цукру за заниженими цінами в обмін на особисті дані (ім'я, прізвище, адреса, телефон) визнаний успішним.
В результаті талон на продуктовий набір, який видавали кожному виборцю, обміняли нема на обіцяні продукти, а на 300 рублів.

В результаті талон на продуктовий набір, який видавали кожному виборцю, обміняли нема на обіцяні продукти, а на 300 рублів

Перший ступінь - відмова в реєстрації кандидата в депутати Окружної виборчої комісією

Як відомо, члени окружних виборчих комісій ретельно підбираються чинною владою. Ще б пак, - на них покладена місія відмови в реєстрації нелояльних кандидатам.

До речі

Незважаючи на те, що по минулим виборам губернатора Центральна виборча комісія прийняла жорсткі рішення , Знову сформована виборча комісія живе старими традиціями.

Приводів для відмови в реєстрації багато: від не по формі складених документів, до нібито підроблених підписів. Класичний приклад - відмова в реєстрації голові НРО «РПР ПАРНАС» Ганні Степанової. В її документах комісія визнала ряд підписів недійсними, та й адреси тих, хто підписався виявилися невірними. Доведи, що хтось із комісії не вніс свої підступні правки в документи.
Досвідчені депутати, щоб застрахуватися від свавілля ОВК, всі документи запевняють у нотаріуса, і в разі відмови в реєстрації це допоможе довести свою правоту в суді.

Зверніть увагу, що двійників відомих кандидатів: студентів, пенсіонерів і безробітних, - комісія пропускає без зауважень. Надалі вони повинні зіграти важливу роль в «диявольською кухні пані Холкіна». Їм належить відтягнути на себе голоси виборців, щоб за потрібне кандидатам було простіше набрати більшість. Та й за завданням куратора вони можуть подати в суд позов на конкурента.

Другий ступінь - судове свавілля

Якщо уважно подивитися списки зареєстрованих кандидатів в депутати міської думи, то чітко можна визначити «список Шанцева», але тут поки є і їх серйозні конкуренти. Ось їх-то і можна позбавити можливості продовжувати виборчу гонку за допомогою суду.

важливо

Яскравий приклад судового свавілля - масове зняття з виборів кандидатів в депутати від КПРФ. Відомого підприємця Дмитра Валентиновича Каргина Сормовський районний суд позбавив реєстрації за позовом 22-річного Олександра Дзепи, який представляє «Справедливу Росію».

Відомого підприємця Дмитра Валентиновича Каргина Сормовський районний суд   позбавив реєстрації   за позовом 22-річного Олександра Дзепи, який представляє «Справедливу Росію»

Зауважте, до двом, свідомо підставним двійникам Каргина, питань немає, - вони «по праву» беруть участь у виборах.
Явний абсурд простежується в рішеннях районних судів: комуністів Лазоріна, Лазарева, Сергія і Євгена Кузнєцових зняли з передвиборної гонки , А Володимира Буланова залишили. З приводу Буланова, мабуть, надійшло розпорядження зверху.
Але це тільки початок. Попереду, позови до судів друг на друга кандидатів в депутати по незаконній агітації, підкупу виборців і багатьом іншим приводів.

Третій ступінь - провокації

Найпростіша форма - залякування конкурента. На електронну пошту, телефон, в СМС, в поштову скриньку надходять образи, погрози розправи, заклики добровільно зняти свою кандидатуру з виборів. У хід йде і пряма фізична розправа. Далеко за прикладами ходити не треба: в ніч на 20 серпня було скоєно напад на кандидата в депутати від ЛДПР в Василину Нагін. Але це вже крайній випадок.
Самий поширена провокація - випуск від імені конкурента фальшивого агітаційного матеріалу. Розкидали по округу фальшиві листівки, а потім самі ж і подали скаргу до виборчої комісії і позов до суду: «Дивіться, конкурент нахабно порушує виборче законодавство».
В цей агітаційний період, найменш шкідливе дію - обклеювання будівель, парканів, вікон агітаційними плакатами та зривання плакатів конкурента. У штабах кандидатів у депутати за кожен наклеєний плакат і зрив агітації конкурента виконавцю платять гроші.

У штабах кандидатів у депутати за кожен наклеєний плакат і зрив агітації конкурента виконавцю платять гроші

Четверта сходинка - адміністративний ресурс

Зареєстрованому кандидату, щоб донести до виборця свою програму і точку зору по існуючим питань, необхідно зустрічатися з виборцями. Ось тут-то влада і вирішує, кому дозволено побувати на великих підприємствах, в ВУЗах, коледжах, школах, дитячих садах, лікарнях, а кому ні. Кому дозволено на фасадах будівель розвішувати величезні агітаційні плакати, а кому ні.
Районні та міські правоохоронні органи чуйно реагують на помилки одних кандидатів і не бачать кричущі порушення інших.
Чиновники від влади також виступають в ролі агітаторів. Їм досить просто прибути на підприємства для «промивання мізків» працівникам в присутності заводського начальства.
Адміністративний ресурс широко використовується в районних радах ветеранів. Міська рада ветеранів скидає в райони прізвища кандидатів, кого потрібно підтримати. Кандидат, як правило, за послугу розплачується готівкою, може ще оплатити екскурсію з фуршетом активним громадянам. Далі в своїх агітаційних матеріалах він заявить, що ветерани і пенсіонери даного району його підтримують.

П'ятий ступінь - дострокове голосування

Це найголовніший трюк сьогоднішніх виборів. При повній апатії громадян до виборів велика проблема для влади - заманити виборців на вибори, і тут має місце масове дострокове голосування.

До речі

Як це робиться? Керівників і власників великих заводів і підприємств владні чиновники викликають на секретну нараду, де ставлять завдання загітувати своїх підлеглих достроково проголосувати за конкретного кандидата в депутати. При цьому найбагатший кандидат всіх достроково тих, хто проголосував віддячить: кому - живі гроші, кому - речі, а кому - просто пляшку горілки.
Сьогодні у нас в кандидатах є директори великих заводів і підприємств; зрозуміло - їх підлеглі зроблять все, що накажуть шефи!

Деякі кандидати вже найняли «чорних» політтехнологів, які шастають по місту і за гроші пропонують громадянам достроково проголосувати.
При необхідності урну для дострокового голосування представники виборчої комісії можуть доставити і на підприємство. До речі, до закінчення часу голосування вона знаходиться далеко від очей громадських спостерігачів, а друк - у голови комісії, - розкривай, коректуй проголосували бюлетені і опечатують урну знову.

Шостий ступінь - процес голосування

Як водиться, процес голосування відбувається в школах і громадських будівлях. Члени дільничних виборчих комісій, в більшості своїй вчителі шкіл, де знаходиться виборча дільниця, а голова комісії - їх безпосередній керівник, директор школи або його заступник. На цьому етапі можна відвернути спостерігачів і дати можливість провести вкидання заздалегідь підготовлених бюлетенів.
Вся документація минулих виборів зберігається в районних адміністраціях, за місцем знаходження окружної виборчої комісії. Проаналізувавши її, можна дізнатися, хто взагалі не ходить на вибори.

важливо

Ще в процесі агітації люди зі штабів кандидатів опитують старших будинків, - хто з мешканців не ходить голосувати, хто хворіє, хто у від'їзді. На базі цієї інформації і готуються «ліві» бюлетені. Це добре, що виборець не прийшов голосувати, за нього можна проголосувати «як треба».

Тут можна скористатися нотаріально завіреними паспортами і підписами, які отримали хлопці з «Взаємодопомоги» та інші спритники зі скупки голосів.
Вкидання можна зробити в момент доставки урни додому інваліду, хворому, пристарілого людині. У цей момент громадським спостерігачам слід пильнувати.
Ноу-хау минулих виборів губернатора - організація тимчасових виборчих дільниць на підприємствах, садових товариствах і просто в магазинах і кіосках. Спробуй розберися, хто і як тут проголосував.

Сьома сходинка - продажні виборці

На виході з виборчих дільниць, як правило, стоять «свої» хлопці, які запитують, хто проголосував громадян, за кого голосував. Це називається екзит-пол.
До кінця часу для голосування стає ясно, хто лідирує і скільки голосів потрібно ще набрати потрібного влади кандидату. Ось тут в «бій» вступають підкуплені виборці, які заздалегідь взяли відкріпні талони. Їх саджають в автобус і везуть на виборчі дільниці. У організаторів дійства на руках дані, скільки підкуплених виборців потрібно на кожну ділянку. Перевага в один - два голоси може в цілому вирішити результат голосування «своєму» кандидатові.

Восьма сходинка - підрахунок голосів

Свого часу товариш Сталін перефразував вислів Наполеона III: «У буржуазних країнах важливо не як проголосують, а як порахують».
Процес підрахунку голосів - одна з найважливіших складових «диявольською кухні» виборів.

Спостерігають з дозволеного відстані дивляться за процесом підрахунку голосів. З цього моменту бюлетені в руках членів комісії. Забрати їх для перевірки можна тільки за рішенням суду. У комісії є люди «кухні», які можуть просто зіпсувати бюлетені конкурента або підкинути свої.
Після підрахунку голосів спостерігачі і представники партій ще довго чекають попереднього протоколу підрахунку голосів. Оскаржити його вкрай складно. На пам'яті лише один випадок: арешт бюлетенів за рішенням нічного суду на виборах мера Нижнього.
Основний протокол з'являється після затвердження його в окружній комісії. А тут, як правило, своя арифметика.

Разом

Якщо керівники «диявольською кухні» перестараються, і фальсифікація з підрахунком голосів переросте у великий скандал, то піде рішення Центральної виборчої комісії. Але це, як то кажуть, постфактум, - депутатів вибрали, а махінаторів для відводу очей присоромили.

Фото автора, vk.com/zakargina, mynewsonline24.ru

Читайте також:

«Взаємодопомога» або підкуп виборців? У Сормовском районі Нижнього Новгорода відбувається нахабний підкуп виборців
Праймеріз - королівство кривих дзеркал. Розповідь очевидця про неподобства на праймеріз «Єдиної Росії» в Нижньому Новгороді в 2015 році
«Ти винен вже тим, що хочеться мені їсти». Як «Газпром» витягує гроші у ніжегородцев за обслуговування ВДГО?
Місія пана Рудакова. Олег Кондрашов змінив главу Сормовского району для управління виборами в міськдуми Нижнього Новгорода
Трохи про «політичне лідерство». Злети і падіння сіті-менеджера Нижнього Новгорода Олега Кондрашова

Як «Газпром» витягує гроші у ніжегородцев за обслуговування ВДГО?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация