Як уберегтися від дачних злодіїв? Відповідає експерт "Правди.Ру".

Осінь - пора закінчення дачних турбот. Головне, вивезти цінні речі, адже ніхто не гарантує, що взимку майно,, особливо кольорові метали і домашні заготовки, не притягнуть злодіїв. У Росії в 2012 році було скоєно 96,3 тисяч крадіжок, і з них близько двох відсотків - дачних. Як уберегтися від дачних злодіїв? Відповідає експерт "Правди.Ру".

Нічого дивного, що в столичних регіонах, під Москвою і під Пітером, відсоток дачних крадіжок набагато менше, ніж в провінціях. Справа в тому, що в зимовий час ще з 90-х років минулого століття столичні жителі вважають за краще наймати сторожів - це дешевше, ніж потім підраховувати збитки від крадіжок.

А ось в більшості провінцій обстановка дещо інша. В силу, так би мовити, історичних причин. Тому-то в цілому по країні статистика дачних зимових крадіжок ґрунтується саме на регіональних показниках.

Читайте також: Будиночок біля моря легше купити, ніж утримувати

У Росії (виключаючи столичні регіони) 59 відсотків росіян мають власну або орендують дачу влітку. За офіційною статистикою, в регіонах Центральної Росії (в Підмосков'ї і Ленінградської області дані дещо інші) без дачі не можуть представити свої вихідні і відпустки 40 відсотків студентів, 45 відсотків кваліфікованих фахівців з вищою освітою, 53 відсотки службовців без вищої освіти, 57 відсотків пенсіонерів, 55 відсотків керівників різного рівня, 56 відсотків робітників і 68 відсотків домогосподарок. Ціла армія!

І всіх дачників взимку насамперед хвилює, як би хто не спокусився на їх майно. Що робити, щоб не стати жертвою зимових упирів? Ось що порадив в бесіді з кореспондентом "Правди.Ру" заступник голови Асоціації дачних товариств Північно-Заходу Зіновій Наумович Негреба:

"Головна порада: беріть приклад зі столичних жителів. Не раз доводилося бувати в підмосковних дачних товариствах, і мені показували чудову систему позмінної охорони, дуже часто вони оснащені оглядовим відеоспостереженням, багато вулиць освітлені вночі. Звичайно, таке є не у всіх підмосковних товариствах, але в цілому це дуже поширене. Так ось: в наш час таку систему охорони цілком під силу організувати і в регіонах!

Але першочергові заходи безпеки регіональним дачникам потрібно застосовувати в будь-якому випадку. Природно, в першу чергу треба з дачі всe вивезти, точніше, всe більш-менш цінне. Те, що вивезти не вдається, то обов'язково треба заховати. Є підвали, на кришку яких можна поставити щось важке, припустимо, той же шафа або комод. Зазвичай на дачі на зиму залишаються посуд, вилки, ложки, алюмінієві каструлі. Так ось, алюмінієві каструлі дуже зараз популярні у складальників дорогоцінних металів. Їх треба ховати обов'язково.

Природно, допоможуть захистити дачу залізні віконниці, такі, щоб не можна було відігнути, і залізні двері. Якщо ви цього забезпечити не можете, краще взагалі дачу не щільно закривати. Тому що в такому випадку у вас цілком можуть зламати кволу двері, а вам це треба? До речі, щодо зламають. Часто злодії приходять на дачі без інструменту. А у вас сарай стоїть відкритий, а там ломик, сокира і так далі. Тому не залишайте і інструмент, яким можна дачу розкрити.

Варто пам'ятати також про сходи. Ви, припустимо, всe знизу добре захистили, а ось на другому або третьому поверсі у вас яке-небудь віконечко, і сходи тут же лежить. Взяли приставили, залізли. Сходи треба ховати - скажімо, покладіть її де-небудь біля паркану ділянки, її засипле снігом, і злодії її не знайдуть.

Ховати потрібно і дрова. Часто буває, що взимку по дачах розгулюють бомжі або якісь хулігани-пацани. Начебто і брати нема чого, так захочуть погрітися, затопити піч. Обов'язково заткніть на зиму трубу печі, якщо вона у вас є! Але, звичайно, головний засіб захисту дач в зимовий період - це надійні сторожа. Не скупіться, якщо на оплату їх роботи "скинуться" все дачники товариства, то це буде не накладно, повірте! ".

Читайте також: Будиночок біля моря легше купити, ніж утримувати

Ну і на закінчення - досить веселий випадок підготовки дачі до зими, якому автор цих рядків особисто був свідком. Так би мовити, для підняття настрою. Майже правдиво і майже серйозно. Справа була в СНТ "Тайга-1" в Архангельській області.

Дачний сезон мій сусід по ділянці, пенсіонер (назвемо його Петрович) зазвичай закриває сезон в кінці вересня, коли все їстівне з грядок викопано, в сусідньому лісі вичерпується грибне достаток, а господар дачного ларька розпускає продавців на канікули до самої весни.

Безлюдні дачі-то взимку шерстять, та ще й як ... Словом, готується народець, пастки всякі зчиняє та добро своє ховає поукромнее. Отже, Петрович, наслухавшись остраху про зимових дачних злодіїв, вирішив підготуватися до остаточного закриття сезону дуже грунтовно. Через колосального обсягу робіт йому навіть довелося вирубувати волонтерів, братів середнього віку, господарів сусідньої ділянки. Наш дачник залишив їм інструкцію по "консервації" дачі, півлітровий спиртовий аванс і поїхав в місто. За основним гонораром.

Інструкція була ґрунтовна. Треба було попрацювати, щоб можливим зимовим злодіям дісталося якнайменше: відгвинтити дверцята від стародавнього холодильника "ЗІЛ", щоб покоління було не вперлися, телевізор опустити в льох, городній інвентар рассовать за різними затишних куточках і так далі. Брати довго думали про черговість своїх дій. Що спочатку - робота або розпивання авансу, необачно виданого сусідом? І змушені були спочатку прийняти "для зігріву" ...

У неділю приїхав наш дачник в "Тайгу-1" першим автобусом. Недобре він відчув відразу. Прямо на зупинці лежала до болю знайома дверцята від став за багато років рідним "ЗІЛа". Шлях до дачі був для нього дорогий на Голгофу. Там і сям уздовж траси проходження він помічав на свіжому снігу то запчастина від улюбленого мотоплуг "Крот", то помітний держак від лопати. Мало не вистачило Петровича шляк, коли він здалеку побачив свою дачу: вікна були забиті дошками навхрест, з фасаду майже обідрана дефіцитна "вагонка", а в шиферної покрівлі зяяли величезні діри ...

Читайте також: SOS: Чи не хваліться поїздками в соцмережах

Допит братів- "консерваторів", дихали похмільним перегаром, виявив цікаві речі. Брати били себе в груди і навперебій кричали: "Господар, ти нам своє барахло заховати велів? Так, піди пошукай! Все сховали кращим чином, не знайдеш!". Тут заперечити було важко. Барахло на дачі шукати було дійсно марно. Братики-ухари ще тицяли пальцями в намальований ними план-схему СОТ: ось тут граблі сховали, а тут в сніг телевізор закопали. Все в цілості! Злодіям не дістанеться ...

Все минулої неділі дачник бродив засипаним сніжком по вулицях дачного товариства, збираючи інвентар, дошки і запчастини. За ним тягали недолугі брати з план-схемою "скарбів", по компасу визначаючи напрям і кроками відміряв відстані. На жаль, з топографією у них було зле. План підводив на кожному кроці ...

Такого закриття дачного сезону у нашого читача ще не було. Закінчилася ця історія тим, що дачні сусіди мало не побили "рятівників" майна Петровича. Сам господар заступився. Зібралися разом у нього на дачку, грубку натопили, зв'язали-настрахати-розв'язали недолугих. Пробачили. Та й підняли чарку за загальне процвітання. Ось такий трилер з хепі-ендом.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Як уберегтися від дачних злодіїв?
Що робити, щоб не стати жертвою зимових упирів?
Тому що в такому випадку у вас цілком можуть зламати кволу двері, а вам це треба?
Що спочатку - робота або розпивання авансу, необачно виданого сусідом?
Брати били себе в груди і навперебій кричали: "Господар, ти нам своє барахло заховати велів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация