Як підписати договір з лікарем: покрокова інструкція МОЗ

  1. Для чого підписувати договір з лікарем і що таке декларація
  2. Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

Медична реформа в Україні неминуча і вона вже почалася. Так з квітня офіційно стартує національна кампанія по вибору лікаря. У МОЗ підказали, як підписати декларацію з лікарем і навіщо це потрібно. Медична реформа в Україні неминуча і вона вже почалася

Fotolia

Для чого підписувати договір з лікарем і що таке декларація

Декларація - це документ, який офіційно підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у обраного лікаря. Таким чином, підписуючи декларацію ми сповіщаємо держава, в особі Національної служби здоров'я України (НСЗУ), що оплата за лікування повинна надходити саме в лікувальний заклад, де працює наш лікар.

У той же час декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди» - в будь-який момент можна припинити співпрацю з обраним лікарем, причому для цього досить просто підписати договір з іншим лікарем.

Оскільки у кожного лікаря буде певна норма пацієнтів, можуть відмовити в підписанні декларації. Так сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт - 2000, педіатр - 900, але в МОЗ обіцяють, що без медичного обслуговування не залишиться ніхто.

Так сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт - 2000, педіатр - 900, але в МОЗ обіцяють, що без медичного обслуговування не залишиться ніхто

Джерело: facebook.com/moz.ukr

Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

Якщо ви вже визначилися, хто буде лікувати вас і вашу родину, потрібно звернути в медустанову, де доктор працює.

1. З собою потрібно мати паспорт, ІПН (ідентифікаційний код) та мобільний телефон. Якщо плануєте підписувати декларацію для дитини, потрібно його свідоцтво про народження.

Важливо: установа, в якому працює обраний вами лікар, має бути підключений до системи «Електронний здоров'я». Уточніть цю інформацію в реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: e-health

Уточніть цю інформацію в реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті:   e-health

Джерело: portal.ehealth-ukraine.org

2. Ваші дані і контактний телефон внесуть в систему «Електронний здоров'я». Це зробить уповноважений представник установи - в різних медустановах це може бути реєстратор, медсестра або лікар.

Важливо: декларації полягають виключно в електронній формі - не буде ніяких бланків, форм, печаток і т.д. Для того, щоб переконатися, що декларацію підписує реальна людина, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який прийде на номер вашого мобільного телефону. Після того, як ви повідомите цей код реєстратору, його введуть в систему «Електронний здоров'я» для підтвердження.

Якщо у вас немає мобільного, уповноважений представник медустанови сфотографує або сканує оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

3. Для перевірки правильності внесених даних, екземпляр декларації роздрукують з електронної системи.

Важливо: уважно перевірте всі свої дані. Якщо помітили помилку, обов'язково скажіть про це реєстратору. Декларацію повинні роздруковувати до тих пір, поки все не виявиться правильним.

Джерело: facebook.com/moz.ukr

4. Після того, як всі правки внесені, роздруковують ще один екземпляр декларації з системи «Електронний здоров'я».

Важливо: обидва примірники повинні бути повністю ідентичні і без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірника декларації

Важливо: один екземпляр залишається у вас, другий - в медустанові.

6. Уповноважений представник медустанови накладає електронний цифровий підпис на декларацію і відправляє її в систему «Електронний здоров'я».

Тепер ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) буде виплачувати установі, в якому працює обраний вами лікар. Цей процес почнеться відразу після того, як медустанову увійде в реформу: проведе автономізацію і укладе договір з НСЗУ.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация