Як говорити з дітьми про куріння, алкоголь, наркотики?

  1. Розмова не повинен бути монологом
  2. Краще раніше, щоб не було пізно
  3. без недомовленості
  4. використовуйте випадок
  5. володійте знаннями
  6. Радимо почитати статті на нашому сайті:

Незалежно від того, чи курять, вживають алкоголь або експериментували в молодості з наркотиками самі батьки, ніхто з них не хоче, щоб їхні діти робили також

Незалежно від того, чи курять, вживають алкоголь або експериментували в молодості з наркотиками самі батьки, ніхто з них не хоче, щоб їхні діти робили також. Почну з банальної істини, що якщо ви самі на даний момент курите і вживаєте алкоголь, то ви не зможете пояснити дитині, чому цього не можна робити і ніякі доводи, що батьки дорослі не допоможуть, а тільки можуть посилити інтерес до таких атрибутів дорослого життя.

Зазвичай ми стикаємося з тим, що говорити з дитиною про шкоду куріння, алкоголю, наркотиків припадає тоді, коли дитина вже мав досвід вживання цих речовин. Анонімний виклик нарколога допоможе позбутися від інтоксикації, але краще проблему попередити, ніж потім разребать послествія. Тому, щоб захистити свою дитину від куріння, вживання алкоголю, наркотиків необхідно взяти на себе відповідальність за те, чи буде Ваша дитина вживати ці речовини. Перед розмовою ретельно продумайте бесіду таким чином, щоб не заохотити свою дитину спробувати.

Розмова не повинен бути монологом

Перш за все, необхідно усвідомити необхідність поговорити з дитиною на цю тему. Нехай це буде обговорення, але ніяк не батьківський монолог закінчується словами: «Я забороняю» - такий підхід не тільки не захистить дитину, а з більшою часткою ймовірності, навпаки, підштовхне їх тому, щоб спробувати те, що забороняють.

Краще раніше, щоб не було пізно

Чи наважиться на розмову з дітьми про шкоду куріння, алкоголю та наркотиків дуже важко. Тема серйозна, вимагає певних знань, навичок, умінь, необхідно не просто викладати інформацію, але аргументувати свої доводи. Саме тому, батьки, як правило, тривалий час відкладають розмову на потім, чекаючи, поки дитина стає дорослішою. В результаті, коли, нарешті, батько готовий говорити, у дитини вже є своє сформовану думку про куріння, алкоголь, наркотики і часто дитина вже має досвід перших спроб їх вживання.

Так, коли ж починати? Якомога швидше - навіть у віці 6 або 7 років. Проблема куріння, алкоголю, наркотиків не єдина тема, яка повинна обговорюватися з дитиною неодноразово. Визначити чи готова дитина до розмови, можна задавши питання про те, чи знає він, що таке сигарети, алкоголь, наркотики.

без недомовленості

У батьків повинна бути єдина модель виховання, якщо мама каже про шкоду куріння, то тато теж повинен повністю поділяти думку мами. Якщо мати говорить, що алкоголь це погано, а батько стверджує, що пиво це не алкоголь, дитина в розгубленості, він не знає кого слухати і як себе вести. Батьки повинні спільно домовитися про те, що вони думають про куріння, алкоголь, наркотики, діти потребують чітких і недвозначних вказівках. І не забуваємо про головне - діти це дзеркало своїх батьків, батьки повинні бути зразком для наслідування.

використовуйте випадок

Кращі результати дає природний розмова, який відбувається спонтанно. Запрошення дитини до розмови у формі лекції, наприклад: а тепер мій син прийшов час поговорити про наркотики - не підходить. Краще для початку розмови використовувати можливість, коли, наприклад, ви з дітьми їсте на машині, а по радіо кажуть, наприклад, про наркотики або дивіться фільм, в якому порушується ця тема.

володійте знаннями

Дітям потрібні актуальні пояснення і мотивація. Якщо дитині розповідати про шкоду куріння для здоров'я і поганому потомство, це не буде актуально для нього і мало його мотивує. Якщо ви хочете, щоб дитина дійсно ставився до паління, алкоголю, наркотиків як шкідливим і небезпечним, потрібно надати йому таку інформацію, в яку він повірить і яка буде актуальна для нього в даний період часу.

Радимо почитати статті на нашому сайті:

100 фактів про алкоголь, які змушують задуматися

Нотатки про алкоголь

Шкода алкоголю і його вплив на організм людини

Чому люди п'ють алкоголь?

Алкоголь, тютюн і наркотики ... що натомість?

Чому так складно відмовитися від наркотиків і алкоголю?

Тютюн - справжній наркотик!

Наркоманія - бич сучасного суспільства

Розповідь про те, що алкоголь і наркотики це погано - це неефективно. Підготуйте себе, щоб ви володіли достатньою інформацією про вплив на організм і психіку куріння, вживання алкоголю, наркотиків. Знаючи, як ці речовини діють на організм, які зміни в ньому викликають, які наслідки мають не тільки для організму, але і соціальному житті, ми можемо надати дитині інформацію до роздумів, не нав'язуючи свою думку і без заборон.

Розповідь краще підкріпити прикладами з життя - показати сплячого на лавочці або близько сміттєвого бака алкоголіка або наркомана, розповісти про те, що в результаті алкогольного або наркотичного сп'яніння можна вчинити злочин і потрапити за ґрати.

Чим більше буде знати дитина, тим більш стійкий він буде перед спокусою і тиском однолітків.

Світлана, www.vitamarg.com

Так, коли ж починати?
О натомість?
Чому так складно відмовитися від наркотиків і алкоголю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация