Як підвищити жирність грудного молока мамі, що годує

  1. Жирність молока на різних стадіях
  2. Що повинно містити грудне молоко
  3. Коли необхідно підвищувати жирність молока
  4. Як збільшити жирність

Багато годують мами вважають, що чим жирніше молоко, тим краще. Однак це не завжди так. У деяких випадках жирне молоко викликає у малюка дисбактеріоз. Тому якщо немовля активний і веселий, швидко набирає вагу, то турбуватися про якість молока не варто. А ось якщо дитина не добирає у вазі або часто просить груди, то задуматися про це необхідно.

А ось якщо дитина не добирає у вазі або часто просить груди, то задуматися про це необхідно

Ще одне неправильна думка полягає в тому, що якщо більше їсти, то молоко збільшиться і стане жирніше. Але далеко не кожна їжа, особливо жирна, веде до зміни складу молока. Щоб зробити склад жирніше і корисніші, що годує жінка не повинна переїдати! Приділіть увагу раціону і процесу лактації.

Давайте розглянемо, як збільшити жирність грудного молока без шкоди малюкові, і коли це потрібно робити.

Жирність молока на різних стадіях

Первинне молоко поступово переходить в зріле, при цьому колір і склад змінюється. Формується воно ще в період вагітності. У перший тиждень після пологів малюк отримує прозоре нежирне молоко - молозиво . Користь цього продукту полягає не в великий жирності, а в змісті рідкісних захисних і поживних

Незважаючи на малу жирність, таке молоко не потребує додаткових жирах. Організм новонародженого ще не адаптувався до нових умов, і жирні продукти лише викличуть коліки та інші розлади шлунка.

Організм новонародженого ще не адаптувався до нових умов, і жирні продукти лише викличуть коліки та інші розлади шлунка

Молозиво відрізняє велика калорійність і поживність. Білки становлять 11-15%. Це в три рази більше, ніж в зрілому молоці годуючої мами. Навіть при маленькій порції малюк отримає необхідні речовини. А низький обсяг води в складі молозива знизить тиск на ще незміцнілі нирки.

Через 5-6 днів після народження малюка молоко починає міняти склад. Вміст білка падає, а ось жири і цукор зростають. Такі зміни також забезпечують потреби новонародженого і дають всі необхідні елементи. При переході в зрілу стадію води в молоці стає більше, тому воно світлішає.

Середня жирність грудного молока - 4%. І цього достатньо для нормального харчування немовляти. При підвищеній жирності у дитини можуть з'явитися кольки, запори та інші проблеми.

Знайте, що якість молока визначають не відсотки, а складові компоненти. Чим більше корисних елементів, тим краще для немовляти.

Чим більше корисних елементів, тим краще для немовляти

Що повинно містити грудне молоко

  • склад молока

елемент

Зміст в молоці

Вода 80-87% Вуглеводи (лактоза та ін.) 7-7,8% Жири 3,9 - 4,5% Білки 1% Вітаміни та мікроелементи 1%

  • необхідні вітаміни

вітаміни

Необхідна кількість (на 100 гр молока)

Корисну дію для організму мами і малюка

Бета-каротин 7 мкг Попередник вітаміну А, виконує захисну функцію організму А 60 мкг Покращує зір і стан шкіри, сприяє росту волосся і нігтів В1 0,014 мкг Регулює речовинний обмін, нормалізує кровообіг і роботу нервових клітин В2 0,036 мкг Бере участь в обміні речовин, покращує зір і роботу травлення В3 (РР, Нікотинова кислота) 0,177 мкг Знижує рівень холестерину, запобігає цукровий діабет В5 2,223 мкг Бере участь в обміні і синтезі важливих речовин, регулює роботу надниркових залоз В6 0,011 мкг Сприятливо впливає на обм н жирів і кровотворення В9 1,5 мкг Нормалізує кровотворення і діяльність травлення, бере участь у створенні нових клітин В12 0,05 мкг Регулює кровотворення, сприятливо впливає на центральні нервові клітини З 5 мг Нормалізує речовинний обмін, зміцнює імунітет, підвищує тонус До 0,3 мкг Прискорює згортання крові, зменшують проникливість капілярів, відновлює тканини Е 0,08 мг Стимулює роботу м'язів, бере участь в утворенні гормонів, нормалізує діяльність статевої системи

  • необхідні мікроелементи

мікроелементи

Необхідна кількість (на 100 гр молока)

Корисну дію для організму мами і малюка

Калій 51 мг Виводить зайву рідину з організму, регулює артеріальний тиск Кальцій 32 мг Зміцнює зуби і кістки, знижує холестерин в крові Натрій 17 мг Нормалізує кров'яний тиск, забезпечує нормальне серцебиття Фосфор 14 мг Покращує пам'ять і роботу головного мозку, бере участь в зростанні клітин Магній 3 мг Стабілізує роботу серця і м'язів, нервових клітин Цинк 0,17 мг забезпечує нормальну роботу нервових клітин, загоює рани Залізо 0,03 мг Підтримує імунітет, забезпечує організм киснем

Правильний режим годуючої мами

Дослідження довели, що жирність не впливає на склад молока. Тому мамі, що годує потрібно стежити за правильністю раціону, а не за жирністю молока. Якщо малюк росте повільно і часто хворіє, то йому просто не вистачає вітамінів. Про те, як правильно скласти меню читайте тут https://vskormi.ru/mama/food/dieta-pri-grudnom-vskarmlivanii/ .

Щоб і жирність, і якість, і кількість молока було нормальним, дотримуйте кілька простих рекомендацій. Крім правильного харчування, до них відноситься часте годування і регулярний масаж грудей. Ці методи поліпшать лактацію.

Що робити, щоб молоко було корисним і поживним:

  1. Їсти перед кожним годуванням грудьми, але не переїдати;
  2. Меню на половину має складатися з вуглеводів. Це овочі, фрукти та каші. Близько 20% - білки, до яких відносять яловичину, телятину і рибу. Максимум 30% - жири;
  3. Пийте більше рідини, особливо після годування. Вживайте кип'ячену воду, зелений або білий чай. Після місяця можна пити натуральні соки (краще всього яблучні) і компоти з сухофруктів. З тримісячного віку малюка - чорний чай;
  4. Уникайте стресів, відпочивайте, спіть мінімум 7 годин на добу;
  5. Щодня масажуйте груди круговими рухами.

Коли необхідно підвищувати жирність молока

Перш ніж намагатися збільшити жирність молока, визначте, чи дійсно це необхідно. Дізнатися цей показник можна і вдома. Для цього знадобиться стандартна пробірка, яку продають в аптеках.

Щоб перевірити жирність грудного молока, після 15-20 хвилин годування зцідіть рідину в пробірку. Прослідкуйте, щоб вона заповнила посудину на 10 сантиметрів. Залиште продукт на 6 годин при кімнатній температурі.

За цей час молоко розділяється на частини, верхня з яких сама жирна. Цю частину і заміряємо за допомогою лінійки. Кількість сантиметрів відповідає відсоткам. Але пам'ятайте, що це приблизні підрахунки. Нагадуємо, що середня жирність зрілого молока становить 4-4,5%.

Як збільшити жирність

Ви визначили, що молоко не досить жирне і задається питанням, як підвищити жирність грудного молока? Для це їжте такі продукти:

  • Згущене молоко;
  • Чай з молоком;
  • Горіхи і насіння;
  • Вершкове масло;
  • Тверді сири з високою жирністю;
  • Сир.
  • Яловичина і печінку.

Однак пам'ятайте, що якщо у малюка алергія, вживати подібну їжу не можна! Якщо ви вводите в раціон годуючої мами нові продукти, то спочатку спробуйте маленьку порцію в першій половині дня. Потім протягом двох діб спостерігайте за самопочуттям малюка. При відсутності негативної реакції, їжте їжу невеликими дозами.

Лікарі рекомендують вводити вище перераховані продукти в раціон мінімум через три місяці після пологів. Між пробами кожної нової їжі необхідно зробити проміжки в 2-3 дня, щоб точно визначити реакцію.

Пам'ятайте про дозування! Жменьки волоських горіхів буде цілком достатньо, щоб збільшити жирність.

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация