Як вирішити квартирне питання за рахунок міськради Дніпра

На сьогоднішній день в так званій квартирній черзі стоять майже 9 тисяч жителів Дніпра. Зрушити з мертвої точки ситуацію намагаються за допомогою програми «Муніципальне житло», яку депутати міськради прийняли на останній сесії 2016 року. Ми дізнавалися, хто може отримати квартиру від міськради, що це за житло і які права ви будете мати на нього.

Що таке муніципальне житло

Для початку давайте розберемося, що означає «муніципальне житло». Саме поняття з'явилося в Великобританії, а зараз використовується в більшості країн Європи. Це житлові будинки, побудовані за рахунок держави. Квартири в них належать місцевим органам влади і здаються в оренду. У Дніпрі, по суті, залишили назву, але змінили основоположні принципи: житло будуть не будувати, а купувати. Саму нерухомість планують не тільки здавати в тимчасове користування, а й віддавати на приватизацію.

Для покупки житла за п'ять років на програму «Муніципальне житло» міськрада планує виділити 300 млн. Але, за словами заступника міського голови Дніпра Володимира Міллера, програма і реальне фінансування - це різні речі.

- У 2017 році на програму заплановано близько 80 мільйонів гривень. За ці кошти ми плануємо купити близько 100 квартир. Але сказати, що ця сума є остаточною, не можна. Бюджет - динамічна річ. У процесі його виконання можливі зміни. Ми повинні розуміти, що, якщо в цьому році виконання бюджету буде таким складним, як ми припускаємо, то цілком можливо, що наповнення програми може змінюватися, - сказав Володимир Міллер.

На сьогоднішній день в так званій квартирній черзі стоять майже 9 тисяч жителів Дніпра

Фото: most-dnepr.info

Де будемо жити

Купувати квартири міськрада буде на вторинному ринку як у фізичних, так і у юридичних осіб. Це повинно бути житло, повністю готове до проживання. Обов'язкова умова - наявність сантехніки, підлогового покриття, а перевагою будуть металопластикові вікна та лічильники енергоресурсів (води, газу, електрики).

- Скажу чесно, з міськрадою хочуть працювати далеко не всі продавці. На то є ряд причин. Зокрема, валюта: ми можемо платити тільки в гривні. Крім того, не всі продавці хочуть показувати свої доходи. Зі свого боку, міськрада може заплатити за покупку тільки за фактом продажу, а сама угода буде проводитися в гривнях, - повідомив заступник мера.

Володимир Міллер запропонував всім, хто продає нерухомість, співпрацювати з міськрадою. Зі свого боку, він гарантує, що угода відбудеться чесно, з дотриманням усіх вимог закону. Детальну інформацію про конкурс на покупку житла можна знайти на сайті міської ради http://dniprorada.gov.ua/ або по телефону: (056) 745-13-12.

Що стосується ціни, то вартість одного квадратного метра на сьогоднішній день складає 17 тис. 274 гривні. Але депутати мають намір її підняти. Вже оприлюднено проект рішення виконкому, в якому йдеться про встановлення нової ціни за один квадратний метр житла в розмірі 18 тис. 700 гривень.

700 гривень

Кому дадуть квартири

Абсурдно, але в Дніпрі існують три черги на отримання житла: першочерговики, позачерговики і основна чергу. Хто з них важливіше - зрозуміти складно. Документи для участі в програмі потрібно відправляти в Дніпровський міська рада. Повний перелік документів значиться в 9 пункті Програми. Ознайомитися з ним можна тут.

Згідно самій програмі «Муніципальне житло», взяти участь в роздачі квартир від міської ради можуть:

- громадяни України, члени територіальної громади міста, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до норм чинного законодавства;

- члени сімей загиблих учасників АТО, які зареєстровані на території Дніпра і потребують поліпшення житлових умов;

- учасники АТО і члени їх сімей, які зареєстровані на території Дніпра і потребують поліпшення житлових умов;

- співробітники установ і організацій, які утримуються за рахунок державного і місцевого бюджету (установи освіти, охорони здоров'я, культури, прокуратури, фізичної культури, соціального захисту населення, органів внутрішніх справ, СБУ, судів, Міністерства фінансів України, Пенсійного фонду України та інших організацій) , комунальних підприємств міськради;

- співробітники органів місцевого самоврядування, які працюють у складі міської ради, її виконавчих органів, співробітники районних рад та їх виконавчих органів, які потребують поліпшення житлових умов;

- вимушені переселенці з тимчасово окупованих територій і зони проведення АТО, які зареєстровані на території Дніпра.

Якщо міркувати розсудливо, то під це формулювання потрапляє половина жителів Дніпра. За словами самого Міллера, програма покликана допомогти саме нужденним громадянам, молодим фахівцям, які працюють в бюджетних галузях.

Хто роздає ключі?

Міськрада перейде до роздачі квартир тільки після того, як житло буде куплено, тобто після формування житлового фонду. Але зробити це швидко в будь-якому випадку не вийде: ринок нерухомості перебуває в стані стагнації, а житловий фонд міськради дорівнює нулю. Розподіляти квартири буде спеціальна комісія міськради.

- У міськраді вже є кілька комісій, які будуть приймати рішення, хто яке житло отримає. І є підсумкова комісія з розподілу житла, яка прийме остаточне рішення по кожному окремому випадку. До комісії входять Олександр Санжара, я, начальник юридичного управління, юристи, депутати, представники ГоловАПУ і управління житлового господарства, а також громадські працівники, - пояснив Володимир Міллер.

За його словами, розподіл буде проходити чесно, на очах у громадськості. Він гарантує, що за рахунок бюджету ніхто з чиновників не зможе вирішити своє квартирне питання. Так, і імена нових власників квадратних метрів стануть відомі всім.

На пташиних правах?

Нові щасливі власники квартир зможуть в них жити як тимчасово, так і постійно. За словами Міллера, всі питання будуть вирішуватися вже в процесі розподілу.

- Потрібно враховувати потреби громадян і розуміти статус самого житла. Це може бути службове житло, або нерухомість, яка буде передаватися в постійне користування з подальшою приватизацією. Службове житло можуть отримати, наприклад, молоді фахівці - лікарі, вчителі. Користуватися житлом вони зможуть 10-15 років. Якщо ж мова йде про городян, які роками стоять у черзі, то тут ми підемо шляхом передачі в постійне користування. Є дуже жорсткі законодавчі обмеження і порядок обліку черговості на житло. Потрібно про це пам'ятати, - сказав Міллер.

Поки чиновники більше уваги приділяють тому, щоб купити житло і сформувати житловий фонд. Кажуть, це першочергове завдання. Тим часом 9 тисяч городян, що стоять в черзі, гадають: як же потрапити в ту заповітну першу сотню, яка повинна-таки отримати житло від міськради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Підписуйтесь на наші сторінки в соціальних мережах
Instagram
Facebook
Telegram

Хто роздає ключі?
На пташиних правах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация