Як правильно вибрати ім'я дитині

Чи можна назвати дитину на честь іншої людини і що передбачає православна традиція наречення імені?

Чи можна назвати дитину на честь іншої людини і що передбачає православна традиція наречення імені

фото liveinorthodoxy.com

Вибір імені для новонародженого сьогодні вкрай рідко відбувається відповідно до православної традиції. У більшості випадків дитину називають в пам'ять кого-небудь з родичів чи в честь когось із видатних людей. На жаль, нерідко в цей відповідальний момент мають місце відверто язичницькі забобони і забобони. Наприклад: «Добре б назвати дитину на честь прадіда Миколою, чудовий був чоловік, та аж надто трагічно життя закінчив. Ні, ім'я Микола не годиться, як би не повторилося нещастя ». Але на строгість відношення до подібної безграмотності Церква сьогодні права не має. Надто вже расцерковлено, секуляризоване сучасне суспільство. Та й забобони дуже міцно вросли корінням в нашу дійсність - настільки міцно, що багато людей всерйоз їх вважають мало не приписами Церковного Уставу. Але якщо вже ви вирішили назвати новонародженого так, як це передбачає православна традиція в усій повноті, то важливо зрозуміти, що Таїнство Хрещення, яке ви бачите, коли приходите в Храм охрестити малюка, сьогодні об'єднує кілька священнодейственних актів, які колись відбувалися окремо.

У перший день священику належить зробити над породіллею три молитви «по внегда родити дружині отроча». На восьмий день відбувається молитва «під еже назнаменаті отроча». Саме в цей день і годиться називати дитину. Найбільш вірним буде дати ім'я когось із святих, пам'ять яких вшановуємо в цей (восьмий) день. Потім відбуваються «молитви про оголошених».

На сороковий день відбувається саме Таїнство Хрещення, тобто триразове занурення в купіль. Далі - Тайну Миропомазання. На восьмий день після Хрещення відбувається обмивання і «постриг уласов». Втім, такий поділ небезумовно. Якщо, наприклад, дитина немічний, тим більше якщо життя його під загрозою, то Церква наказує все зробити в перший же день, відразу після народження. Так що сьогоднішнє з'єднання всього вищеописаного в єдине богослужіння - це деякий поблажливість Церкви до немочі і обставинам сучасного життя.

Точно так само не є безумовною і традиція називати чадо ім'ям когось зі святих, пам'ять якого шанують на восьмий день від народження. По-перше, деякі імена можуть виглядати аж надто екзотично. Діти, названі Автоном, Ієрофея або Вакхом, можуть згодом комплексувати і соромитися свого імені. По-друге, і в самій Церкві цей звичай існував не завжди. У стародавній Церкві хрестили з тим ім'ям, яке людина мала до Хрещення. Тому якщо батьки вирішили дитину назвати тим ім'ям, яке є у святцях, тобто святий з таким ім'ям канонізований Православною Церквою, то ніяких підстав шукати інше ім'я немає.

Якщо ж дитя назвали якимось неправославних ім'ям, наприклад: Роза, Арнольд, Франческа тощо., - то при Хрещенні йому дають ім'я православне. З цим ім'ям і потрібно здійснювати всі молитви про нього і в подальшому, в Церкві його слід називати святим ім'ям. А день пам'яті його святого молитовника і покровителя і буде днем ​​його іменин. Якщо людину хрестили в дитинстві і він не знає, в пам'ять кого зі святих названий (наприклад, ім'я Іоанн, Іоанн Богослов, Іоанн Златоуст, Іоанн Хреститель), в зрілому віці він сам має право вибрати собі молитовника і покровителя. Якщо хтось названий ім'ям, якого в святцях немає, тим більше якщо людина навіть не знає, хрещений він чи ні, то потрібно звернутися до священика. На цей випадок передбачені певні священнодійства.

Дуже часто люди просять дати дитині інше ім'я при хрещенні, навіть при тому, що він уже названий ім'ям, яке є у святцях. Це відбувається за рекомендацією всіляких екстрасенсів, ворожок, шепталок і інших слуг диявольських. Можна сказати лише одне: НІКОЛИ не звертайтеся до них і не будете виконувати нічого з того, що вони вам рекомендують. Пам'ятайте: якщо батьки вже дали дитині ім'я і це ім'я православне, то ніякої необхідності перейменовувати малюка немає.

протоієрей Олександр Немчинов

Чи можна назвати дитину на честь іншої людини і що передбачає православна традиція наречення імені?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация