Як вибрати перше мисливсько рушницю? Огляд різних видів мисливської зброї

  1. Екскурс в минуле
  2. Сучасний ринок мисливської зброї. тенденції розвитку
  3. Плюси напівавтоматичної зброї
  4. Поради щодо вибору рушниці

Отже, ви отримали довгоочікуваний дозвіл на придбання мисливської рушниці Отже, ви отримали довгоочікуваний дозвіл на придбання мисливської рушниці. Попереду захоплююча полювання і радість від першої видобутку, азарт і сплеск адреналіну. Ось-ось відкриття мисливського сезону, а звітного рушниці у вас все ще немає. Як вибрати свій перший рушницю? І яким воно повинно бути, щоб полювання приносила вам тільки задоволення? З цим питанням вам допоможе розібратися мисливський портал www.belohota.by .

Існує думка, що до вибору першого рушниці не обов'язково відноситься дуже серйозно, адже можна постріляти трохи, набратися досвіду, розібратися в видах зброї і купити нове, виходячи з отриманих знань. Однак ця думка помилкова. Потрібно купувати добру рушницю відразу, поступово звикати до нього і стає професійним мисливцем. Стріляти з одного рушниці - це своєрідна мисливська культура, яка дозволяє стати більш акуратним і уважним на полюванні. Адже, коли мисливець на сто відсотків знає свою рушницю, нещасних випадків бути не може.

Екскурс в минуле

Раніше зробити вибір було простіше, тому що не було такого припливу іноземного зброї в нашу країну. У радянські часи мисливці могли пополювати хіба що з німецькими рушницями «Simson» або «Sauer», які дуже цінувалися і діставалися по великому блату. Рушниці передавалися у спадок і часто ставали сімейними реліквіями, адже тоді вони виготовлялися обмеженими партіями в майстернях, а не на заводах. Щасливих володарів такої зброї було не багато, інші ж стріляли з вітчизняних «двостволок».

Раніше все рушниці були налаштовані на універсальність, тобто в основному стріляли дробом. А спайка стовбурів була така, що вони на 35 метрів все перетиналися. Стріляти з такого рушниці досить складно, адже потрібно враховувати траєкторію польоту кулі, винос і робити поправки на випередження. Потрібно відзначити, що прицілиться з такого рушниці дуже складно, щоб потрапляти в ціль, потрібно довго тренуватися. Сьогодні мисливці зі стажем радять новачкам починати саме з такої зброї. Вони вважають, що навички, отримані від стрільби з «двостволки», допоможуть стати досвідченим мисливцем. «Навчишся стріляти з такого рушниці - зможеш потрапляти з будь-якого», - радять досвідчені мисливці.

Якщо говорити про калібр, то раніше, безумовно, був популярний 16. Тоді як раз велася активна полювання на хутрових звірів, і потрібен був потужний патрон.

Сучасний ринок мисливської зброї. тенденції розвитку

Якщо зовсім недавно молодий мисливець був позбавлений вибору і йшов на полювання з дідівської «двохстволкою», то вже сьогодні молода гвардія робить ставки на зручність, комфорт і результат Якщо зовсім недавно молодий мисливець був позбавлений вибору і йшов на полювання з дідівської «двохстволкою», то вже сьогодні молода гвардія робить ставки на зручність, комфорт і результат. Мисливець Дмитро Чернушевич радить новачкам віддати перевагу гладкоствольної напівавтоматичному зброї. «Навіщо мучиться з« двохстволкою », якщо можна відразу звикати до якісної зброї. До нього без проблем можна підібрати приціл або оптичний приціли , Які допомагають зробити точний постріл. Новачкам можна порадити турецькі «пятізарядкі», у них хороший безвідмовний механізм і прийнятна ціна », - радить мисливець. «Але хочу зазначити, що вітчизняні« двостволки »І далі популярні і не виходять з ужитку. Більш того, такої зброї в нашій країні більше, ніж напівавтоматичного і тим більше нарізної. Однак все йде до того, що скоро ситуація зміниться, адже той, хто вже спробував стріляти з напівавтоматичного або нарізної зброї , Вже не повернеться до двоствольним », - ділиться Дмитро Чернушевич.

Плюси напівавтоматичної зброї

  • Напівавтомати можуть врятувати вам життя під час полювання на копитних тварин. Адже часто буває таке, що звір не падає після кількох смертоносних пострілів, а продовжує бігти далі. Погодьтеся, тут пару зайвих пострілів не завадить?
  • Така зброя стане відмінним помічником для вас на пташиній полюванні. Воно дасть вам можливість збити, наприклад, не одну, а чотири-п'ять, а то й шість качок.
  • На напівавтомат без проблем можна встановити коллиматорние або оптичні приціли. Це нова зброя і воно передбачено для застосування оптичних пристроїв. На двоствольна зброю навіть прикріпити такі пристосування буде не просто.
  • Скорострільність - величезний плюс в скарбничку напівавтоматичної зброї.
  • Менша віддача.
  • Змінні стволи.

Плюси двоствольної зброї

  • Легко розряджати, заряджати і міняти патрони.
  • Легко очищати ствол від сторонніх предметів: снігу, води, бруду.
  • Можна легко розібрати на дві частини, щоб перевезти.
  • Можна використовувати різні типи патронів.

Сьогодні ринок пропонує вибирати рушницю ще й з урахуванням того, на кого ви будете полювати Сьогодні ринок пропонує вибирати рушницю ще й з урахуванням того, на кого ви будете полювати. Одні рушниці призначені для полювання на птахів, інші на копитних, треті на хутрових. Але початківець мисливець, як правило, ще не визначився зі своїми бажаннями і перевагами. Тому ця тенденція відноситься до досвідчених мисливців, які можуть дозволити собі купувати кілька рушниць відразу.

Сьогодні 16 калібр відійшов на другий план, більшість використовують 12 калібр. Вибір патронів і куль цього калібру на ринку сьогодні величезний. «Потрібно прагнути стріляти кулею. Вся Європа перейшла на кулю, там заборонена картеч. Адже на колективному полюванні дуже небезпечно стріляти картеччю, велика ймовірність рикошету і як наслідок нещасного випадку. Картеч не в змозі зупинити кабана. На нього навіть не діє 12 калібр, звір, смертельно поранений, продовжує бігти. Часто після полювання розкривали кабана і знаходили картечини, які затягнулися м'ясом. Вже деякі приватні російські мисливські господарства заборонили стріляти картеччю. Кулею стріляти навіть простіше. Для ураження звіра досить одного точного пострілу. Таким чином, не зривається полювання, і тварина не мучиться », - розповів нам Дмитро Чернушевич.

Поради щодо вибору рушниці

  1. Купуйте обов'язково нову рушницю, яке вам захочеться. Будь то «двостволка» або «автомат».
  2. Обов'язково підганяйте його під себе. Сьогодні є відмінні майстерні, де за невелику плату вам професійно зроблять підгін рушниці. Потім ви спокійно зможете звикати до цієї рушниці і практикуватися в стрілянині. З такою зброєю менше нещасних випадків, підранків на полюванні. Коли мисливець знає, як його рушниця стріляє, тоді і полювання буде здобиччю і безпечною.
  3. Потрібно звикати відразу до хорошого зброї і на ньому удосконалювати навички стрілка.

Перед покупкою рушниці гарненько подумайте, порадите з досвідченим мисливцем або консультантом з мисливської магазину. Не поспішайте з вибором: поїдьте кілька разів на полювання з друзями або родичами, поспостерігайте, як і з чого стріляють вони. Подумайте, що вам ближче, і робіть свій вибір. Удачі на полюванні!

Катерина Кудрявцева

Як вибрати свій перший рушницю?
І яким воно повинно бути, щоб полювання приносила вам тільки задоволення?
Погодьтеся, тут пару зайвих пострілів не завадить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация