Як підвищити рівень "гормонів радості" в крові

Наш настрій залежить від того, скільки ендорфінів виділилося в кров.

Фото: goldcoach.ru

У нашому організмі постійно виробляються речовини, які визначають характер наших емоційних реакцій - нейромедіатори, гормони і нейропептиди. У популярній літературі ці речовини часто називають "гормонами радості". До "гормонів радості" відносять і групу хімічних сполук під назвою ендорфіни, вони здатні зменшувати біль і викликати емоційний підйом, пише likar.info .

Чим загрожує брак ендорфінів?

Ендорфіни виробляються клітинами гіпофіза. Саме вони забезпечують нам позитивні емоції, тому наш настрій залежить від того, скільки цих речовин синтезувалося і виділилося в кров. Крім того, прямий обов'язок ендорфінів - зниження больових відчуттів при фізичних навантаженнях, нормалізація стану організму в момент стресів і стимулювання імунітету.

Ендорфіни відносять до ендогенних опіатів, які діють подібно морфіну. Великі порції цих речовин викликають відчуття щастя і почуття ейфорії. А при недостатньому виробництві ендорфінів людина відчуває ломоту у всьому тілі і занурюється в депресивні настрої. Найбільш яскраво проілюструвати такий стан може реакція опійних наркоманів на відсутність чергової порції наркотика. Звичайно, брак ендорфінів у звичайної людини проявляється не так яскраво як потреба "дози" у наркомана. І, тим не менш, проблеми з синтезом гормонів радості можуть приводити до депресії, апатії і суїцидальних думок. На щастя, ми можемо впливати на синтез ендорфінів, і таким чином уникати негативних наслідків їх нестачі.

Як підняти рівень ендорфінів в крові?

Людський організм - це складна система, в якій входять до неї підсистеми тісно пов'язані і впливають один на одного. Можна використовувати цю якість для підвищення рівня гормонів радості в крові. Збільшити концентрацію ендорфінів можна за допомогою цілого ряду простих способів:

- Слухайте музику. Одним з важливих чинників, що сприяють виробленню ендорфінів, є психічні переживання. Якщо музика викликає почуття задоволення, значить в організмі виробляються речовини, що сприяють поліпшенню настрою. Згідно з однією з теорій, почуття ширяння в момент прослуховування улюбленої музики обумовлено як раз виробленням ендорфінів.

- Отримуйте нові враження. Похід в театр, відвідування виставки або поїздка в незвідане місце - все це джерело нових вражень. Приємні враження є хорошим стимулятором вироблення ендорфінів.

- Займайтеся сексом. Секс - потужний і швидкий спосіб збільшення рівня ендорфінів в крові.

- Використовуйте фізичні навантаження. Надійним способом підняти рівень ендорфінів є заняття спортом. Для того щоб він сприяв виробленню цих гормонів, потрібні інтенсивні і досить тривалі навантаження. Найкраще підходять вправи, виконувані після 15 хвилинної розминки, які робляться в режимі близькому до максимально можливого. Але не перестарайтеся, виснажливі фізичні навантаження можуть привести до погіршення настрою. Крім того вироблення різних речовин в нашому організмі може сильно залежати від індивідуальних характеристик конкретного організму. Тому намагайтеся прислухатися до себе і запам'ятовувати, які вправи і який режим завантажень вам підходить найбільше.

- Думайте позитивно і більше смійтеся. Позитивні думки також можуть поліпшити ваше психічний стан. Якщо у вас поганий настрій, спробуйте згадати і подумки програти заново якийсь приємний момент життя. Більше посміхайтеся і смійтеся - це допоможе отримати порцію ендорфінів, і, відповідно, підвищити настрій.

- Будьте творчими. Розкривайте і проявляйте свої творчі здібності, адже творчість теж підвищує рівень ендорфінів.

- Підкоригує харчування. Правильне харчування допоможе поліпшити настрій. Раціональне харчування допоможе організму нормально функціонувати, і тим самим оптимізує вироблення "гормонів радості". Серед продуктів, які слід вживати для позитивного настрою перець чилі , Шоколад, банани. Є також цілий ряд продуктів, які сприяють виробленню іншого "гормону щастя" серотоніну.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Чим загрожує брак ендорфінів?
Як підняти рівень ендорфінів в крові?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация