Як і де стрибнути з парашутом в Підмосков'ї

26 липня 2015 року минає 85 років від дня першого в історії масового стрибка з парашутами. З тих пір в цей день в Росії відзначають День парашутиста. Сьогодні політ під куполом парашута - не тільки військова необхідність, а й динамічно розвивається екстремальний вид спорту . Для бажаючих до нього долучитися кореспондент РІАМО з'ясував в експертів, де в Підмосков'ї можна зробити стрибок, які види стрибків доступні на найближчих аеродромах, і що повинен знати новачок, наважуючись зробити крок за борт літака.

Способи стрибків з парашутом

Фото: стрибок з парашутом, flickr.com, Suicidal Zombie

Перш ніж вибирати аеродром, потрібно зрозуміти, як саме ви хочете стрибнути. Не скрізь список доступних стрибків однаковий, а значить, для початку варто розібратися з набором пропонованих послуг.

Самостійний стрибок з круглим десантним парашутом - відбувається з висоти 800 метрів. Парашут розкривається майже відразу: час вільного падіння становить 1-2 секунди. Це найдешевший стрибок, його вартість варіюється в залежності від аеродрому в межах 2 000 - 2 500 рублів.

Однак потрібно врахувати, що у цього виду стрибка багато мінусів: підготовка з урахуванням медкомісії і навчання займе майже весь день, обмежена висота не дозволять вдосталь насолодитися польотом, а відсутність досвіду і інструктора поруч можуть загрожувати травмами при приземленні. Тому даний вид стрибка рекомендується для новачків, охочих зрозуміти, наскільки цей спорт їм по плечу і за смаком.

Стрибок в тандемі з інструктором - виконується з висоти 4000 метрів з використанням парашута типу «крило». Час вільного падіння становить 30-60 секунд, а весь політ триває в середньому 4-7 хвилин. Ціна такого стрибка істотно вище - близько 7 000 - 8 000 рублів, а й вражень можна отримати набагато більше.

«Тандем-стрибок дорожче, але цікавіше, до того ж підготовка до нього швидше», - говорить співробітник НДІ парашутобудування в Москві, досвідчений парашутист, за плечима якого вже 115 стрибків, Данило Думанський.

«Це найбільш безпечний і швидкий спосіб зробити стрибок. Час підготовки займає близько 30 хвилин, ризик ж отримати травму мінімальний, адже управління польотом і приземлення виконує досвідчений інструктор, за плечима якого не менше 1000 стрибків », - зазначає повітряний оператор, член Федерації парашутного спорту Володимир Векшин.

До того ж, при бажанні цей стрибок може бути доповнений такими опціями, як фото- і відеозйомка, які дозволять зберегти спогади про екстремальний пригоді. Вартість таких послуг варіюється в діапазоні 2 500 - 3 500 рублів.

Як почати займатися йогою >>

Фото: стрибок з парашутом, flickr.com, Dmitry Aksenov

Самостійний стрибок з парашутом типу «Лісник» (крило) - відбувається з висоти від 1500 метрів. Парашут розкривається на висоті 1200 метрів, час вільного падіння - 10-20 секунд. До таких стрибків допускаються тільки парашутисти з досвідом. Вартість складає близько 4 500 рублів.

«Справа в тому, що парашут типу« Крило »- керована модель. Ніхто не довірить недосвідченому новачкові самостійно керувати польотом . Можливість використовувати «Лісник» отримують люди, які вже зробили як мінімум п'ять стрибків, наявність яких перевіряється з парашутної книжці або свідченням парашутиста », - розповідає Векшин.

Самостійні висотні стрибки - виробляються з висоти від 4000 метрів з парашутом типу «крило». Час вільного падіння становить 30-60 секунд. В даному випадку мова йде вже про професійний спорт, що вимагає спеціальної підготовки.

Сьогодні існує 2 види програм такого навчання: AFF (Accelerated Free Fall - прогресивне навчання вільному падінню) і так звана «Друга програма». Деякі фахівці називають «Другу програму» застарілої і в московському регіоні вона використовується мало. Однак в регіонах як і раніше готують по ній, і дискусії про її ефективності не вщухають.

«AFF - система, що складається з 8 занять. Тренінг відразу починається з висоти 4000 метрів і складається з теорії та стрибка в тандемі з інструктором, спільних стрибків з двома інструкторами, спільних стрибків з одним інструктором і, нарешті, самостійного польоту під керуванням інструктора з землі », - пояснює Векшин.

Таке задоволення - не з дешевих. Вартість проходження програми AFF починається від 50 000 рублів. Однак для бажаючих потрапити в світ парашутного спорту це єдина дорога.

Віртуальний стрибок з парашутної вишки можна буде зробити в парку Горького >>

Де стрибати з парашутом

З причини того, що над столицею заборонені польоти малої авіації, сьогодні на території Москви немає місць для стрибків з парашутом. Бажаючим зробити стрибок доведеться відправитися в Підмосков'ї, вибір місць тут досить широкий. В інтернеті можна знайти найбільш зручний по розташуванню і переліком послуг. Перераховуємо найбільші.

Коломна - тут знаходиться найбільший і відомий спортивний аеродром в Європі. Дістатися до нього з Москви можна по Новорязанському шосе. Тут регулярно відбуваються чемпіонати з парашутного спорту, проводився чемпіонат світу з свуп, і неодноразово встановлювалися рекорди Росії і світу в класі великих формацій. Послуги: стрибки в тандемі з інструктором, спортивні стрибки , Навчання за програмою AFF. Інфраструктура добре розвинена, до послуг відвідувачів готель, ресторан, парковка, кемпінг і різні розважальні та спортивні майданчики.

Пущино - аеродром розташований в напрямку Сімферопольського шосе. Тут стрибають в тандемі, здійснюють спортивні стрибки і навчаються за програмою AFF. Крім того, є можливість політати на різних малих літаках, вертольотах і дельтапланах. На думку фахівця НДІ парашутобудування Данила Думанського, аеродром привабливий не тільки тим, що є одним з найбезпечніших в Росії (по числу подій), але і розвиненою інфраструктурою: на території є готель, ресторан, стоянка, наметове містечко. «Пущино дуже динамічно розвивається, практично щотижня цікаві нововведення в плані сервісу, зовнішнього оформлення та іншого зручності. Постійно проводяться різноманітні змагання і заходи », - зазначає Думанський.

Постійно проводяться різноманітні змагання і заходи », - зазначає Думанський

Фото: стрибок з парашутом, flickr.com, Dmitry Aksenov

Киржач - незважаючи на те, що аеродром знаходиться у Володимирській області, це один з найближчих до Москви полів, тому він користується великою популярністю і у жителів столичного регіону. Тут раді і новачкам, і досвідченим парашутистам: можна зробити самостійні стрибки з десантним парашутом або «Лісником», стрибнути в тандемі з інструктором, пройти програму AFF або виконати спортивні стрибки різної складності.

ВАТУЛІН - аеродром, розташований недалеко від міста Руза, по Новоризькому шосе. Один з небагатьох аеродромів де збереглося навчання за класичною «Другий програмою» підготовки, також є можливість стрибнути самостійно з десантним парашутом , В тандемі з інструктором, зробити спортивний стрибок або пройти програму прогресивного навчання AFF. Є можливість стрибків з нетрадиційних літальних апаратів: теплового аеростата, літака «Вільга», Дельталети.

Єгорьєвськ - аеродром, розташований в селищі Шувое Егорьевского району. На його території працює один з найстаріших аероклубів в Росії, утворений відразу після Великої Вітчизняної війни. Відвідувачі можуть зробити самостійний стрибок з 800 метрів, стрибок з інструктором в тандемі, спортивні стрибки. Також тут є можливість пройти ознайомчі та навчальні польоти на літаках малої авіації.

Літня риболовля в Підмосков'ї: куди поїхати і на що ловити >>

Як підготуватися до стрибка

Перед тим як вирушати на стрибки, потрібно отримати інформацію про погоду, причому краще це зробити заздалегідь. Прикро виконати досить довгий шлях і не піднятися в небо.

«Наприклад, для самостійних стрибків з десантним парашутом є обмеження по швидкості вітру, вона повинна бути не вище 5 м / с», - зазначає Векшин.

Одяг потрібно вибрати зручну і теплу, так як температура в небі приблизно на 10 градусів нижче, ніж на землі. На деяких аеродромах спорядження, включаючи костюм, можна взяти напрокат, але його доведеться сплатити окремо. Якщо ж ви стрибаєте самостійно, дуже важливий вибір взуття.

«Серед новачків трапляються травми при приземленні, тому для першого стрибка краще вибирати високе взуття, фіксуючу голеностоп», - радить Векшин.

Фото: стрибок з парашутом, flickr.com, stezan

Фізична форма і загальний стан також важливі. Перед стрибком парашутисти проходять обов'язковий медогляд : Вимірюється тиск і перевіряється загальне самопочуття людини. Тому напередодні стрибка краще добре відпочити. Людям з великим статурою варто заздалегідь уточнити всі умови: часто існують обмеження або доплати при перевищенні певних габаритів.

Головне ж, на думку експерта, - це чітке усвідомлення того, що стрибок з парашутом - не забава, а екстремальний вид спорту, що несе в собі серйозні ризики. Тому необхідно з усією відповідальністю поставитися до підготовки.

Як зібратися в похід в Підмосков'ї >>

Анна Семенова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация