Як виживають бідні пенсіонери: "Якщо продам подушку, на день поїсти вистачить"

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 березня 2016, 08:14 Переглядів: 29 березня 2016, 08:14 Переглядів:   Нехитрі пожитки продають прямо на асфальті, просять за них копійки

Нехитрі пожитки продають прямо на асфальті, просять за них копійки. Фото: Анатолій Бойко

Обіцяне підвищення соцстандартів з 1 травня, закладене в держбюджеті на цей рік, влада підтвердила. Підвищать, нагадаємо, прожитковий мінімум, мінімальні зарплати і пенсії: тепер минзарплата виросте до 1450 грн (+72 грн, або 5%), мінпенсії - до 1130 грн (+56 грн, або 5%). За словами експертів, істотно положення старих підвищення не змінить.

При цьому інфляція в 2015 році склала 43%, або в 8,5 разу більше. Не дивно, що на життя людям цього не вистачає. Особливо тяжко самотнім людям похилого віку, які працюватимуть вже не можуть і змушені продавати нехитрі домашні пожитки, аж до постільних речей та посуду, щоб не померти від голоду і хвороб.

ТЕНДЕНЦІЯ. Першими ситуацію помітили волонтери. "За останній місяць пенсіонерів, які намагаються продати недорого свої речі, стало більше. Продають все, що можуть продати. Така тенденція з'явилася після того, як люди похилого віку стали відчувати на собі комунальні тарифи. У цих людей майже вся пенсія йде на оплату компослуг і ліки , а виручені від продажу копійки витрачають на хліб ", - говорить київська активістка Тетяна Ніколаєнко , Яка разом з іншими волонтерами надає посильну допомогу столичним людям похилого віку: забезпечують їх грошима, продуктами.

СІМ'Я І ПАМ'ЯТЬ. 75-річна баба Настя сиротливо притулилася на зупинці швидкісного трамвая, прямо під ногами у байдуже поспішають повз перехожих. Поруч з нею - кілька порожніх фігурних пляшок і баночок і ... подушка, дбайливо одягнена старенькою в нову наволочку для надання товарного вигляду. "Прошу 15 гривень за подушку, хоч на день вистачить поїсти. У мене вдома ще одна є, але це вже остання, хоч по смітниках ходи, збирай пляшки. Але там бомжі ганяють, та й сил уже немає. А я самотня", - скаржиться бабуся. При нас бажаючих купити подушку не було ...

Продають пенсіонери навіть пам'ятні для себе речі. Так, недалеко від баби Насті ми зустрічаємо вгодованого чоловіка з табличками на грудях і спині: "Куплю антикваріат, годинники, монети, ордени, медалі". Він розповідає, що його основна клієнтура - дійсно, люди похилого віку. Вони продають в основному монети і старий наручний годинник. Упевнений, що платить їм "по-божому": за радянський рубль дає від 15 до 50 грн, за годинник - від 150. Ми подивилися, скільки це все продають в інтернеті - ціни в 3-4 рази вище.

Охорона сусіднього ринку говорить, що у вихідні на тротуарі не проштовхнутися: пенсіонери продають не тільки скарб, а й варення-соління, консервацію: "нароют в городі хрону, натруть з буряком і продають по 5-7 грн за баночку. Гриби продають, варення . Ми самі у них часто купуємо, тому що вони не заламують ціни: наприклад, баночку опеньків віддають за 40 грн, а на базарі така ж - 70 ".

СІМЕЙНИЙ ПІДРЯД. У спальному районі Києва Виноградар поруч з тролейбусною зупинкою ми знайшли сімейну пару старичків. Вони розклали прямо на асфальті на клейонці всяку всячину: від посуду, зламаного штопора, патрони до дрилі до зачитаних дитячих книжок і старих іграшок.

"Тут спокійно, поліція нас не чіпає. Торгуємо кожен день, якщо погода дозволяє, адже у мене пенсія всього 1200 грн, хоча все життя пропрацював на залізниці, у дружини - мінімальна. Продаємо своє: діти виросли, внуки теж, може бути, кому знадобиться. Візьміть щось, віддаємо недорого, все по 3-5 гривень ", - просить дідусь.

На питання про заробітки відповідає ухильно: мовляв, можу на день поступитися місцем, спробуєте. Потім зізнається: сьогодні з дев'ятої ранку до першої години дня було два дрібних покупця. Щоб підтримати пенсіонерів, ми купили у них на півсотні гривень різної дрібниці, чим дуже потішили: старички тут же почали збиратися додому (мовляв, виторг на сьогодні зробили. - Авт.).

Бабуся каже, діти прожити не допомагають: дочка померла, а син далеко. А дід мрійливо додав: "Ось піднімуть з травня пенсію - стане легше. Це ж на двох більше ста гривень вийде, три дня прожити можна!".

У тому ж районі своїми речами торгує пенсіонерка Вероніка Петрівна - продає все: від статуеток до речей і взуття. "Щоб поїсти, продаю" пам'ять ", - зітхає вона.

Ще додати. У Мінсоцполітики нам нагадали, що слідом за травневим підвищенням соцстандартів буде ще і грудневе: працівникам накинуть по 100 грн до мінзарплати, буде 1550 грн, пенсіонерам - по 78 грн, вийде 1208. Також радять оформляти субсидії на компослуги, тоді доведеться платити не більше 15 % від їх доходів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як виживають бідні пенсіонери:" Якщо продам подушку, на день поїсти вистачить "". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Олександр Панченко, Ігор Сєров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация